ОПИС ДОКУМЕНТУ
Доповідач: | |
Статус: | Прийнятий в цілому |
---|---|
Дата: | 11.04.2022 |
ПРОЄКТ РІШЕННЯ
№ 4
Про затвердження Програми підвищення конкурентоспроможності Мостиської міської ради на 2022 – 2024 роки
ПРОЕКТ
Мостиська міська рада
Львівської області
ХХVІІІ ПОЗАЧЕРГОВА СЕСІЯ VIIІ-ГО СКЛИКАННЯ
Рішення №
м. Мостиська від 12 квітня 2022 року
Про затвердження Програми підвищення конкурентоспроможності
Мостиської міської ради на 2022 – 2024 роки
Відповідно до п.22 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», а також з метою покращення якості життя і економічного благополуччя мешканців шляхом ефективного використання наявного потенціалу та конкурентних переваг громади через стимулювання зростання інноваційної економіки, підтримки зайнятості сільського населення та підвищення інвестиційної привабливості територіальної громади, Мостиська міська рада вирішила:
- Затвердити Програму підвищення конкурентоспроможності Мостиської міської ради на 2022 – 2024 роки згідно додатку 1.
- Контроль за виконання даного рішення покласти на постійну комісію з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку міської ради.
Міський голова Мирослава ПЕЛЬЦ
Додаток 1 до рішення
Мостиської міської ради
Від 12 квітня 2022 р. №
ПРОГРАМА ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ МОСТИСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
НА 2022 – 2024 РОКИ
ЗМІСТ
Паспорт Програми підвищення конкурентоспроможності Мостиської міської ради на 2022 – 2024 роки
- Загальні положення
- Стан і проблеми розвитку Мостиської громади
- Головна мета, цілі та принципи реалізації Програми
- Фінансове забезпечення
- Координація та контроль за ходом виконання Програми
6.Очікувані кінцеві результати реалізації Програми
- Ресурсне забезпечення Програми
- Перелік завдань та заходів Програми
Паспорт
ПРОГРАМИ ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ МОСТИСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ НА 2022 – 2024 РОКИ
Ініціатор розроблення Програми | Мостиська міська рада |
Дата, номер документа про затвердження Програми |
Рішення Мостиської міської ради від 28.02.2022 № ___ «Про затвердження Програми підвищення конкурентоспроможності Мостиської міської ради на 2022 –2024 роки» |
Дата, номер документа про затвердження Стратегії розвитку Львівської області | Рішення Мостиської міської ради від 28.12.2021 № 352 «Про затвердження Стратегії сталого розвитку Мостиської міської територіальної громади до 2027 року (нова версія) та Плану заходів з реалізації у 2022 – 2024 роках Стратегії сталого розвитку Мостиської міської територіальної громади до 2027 року» |
Розробник Програми | Управління економічного розвитку та інвестиційної політики міської ради |
Співрозробники Програми | Комісія з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку міської ради Фінансове управління міської ради |
Відповідальний виконавець Програми | Управління економічного розвитку та інвестиційної політики міської ради |
Учасники Програми | Відділ капітального будівництва, житлово-комунального господарства та комунальної власності міської ради Фінансове управління міської ради КП «ФрутБанк» |
Термін реалізації Програми: | 2022 – 2024 роки |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми | 2022 рік – 1 000,000 тис. грн 2023 рік – у межах бюджетних призначень 2024 рік – у межах бюджетних призначень |
у тому числі: | |
кошти місцевого бюджету | 2022 рік – 1 000,000 тис. грн. 2023 рік – у межах бюджетних призначень 2024 рік – у межах бюджетних призначень |
інші джерела | У міру залучення коштів |
- Загальні положення
Програма підвищення конкурентоспроможності Мостиської міської ради на 2022 – 2024 роки (далі – Програма) розроблена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2020 року № 695 «Про затвердження Державної стратегії регіонального розвитку на 2021 – 2027 роки» і Стратегії сталого розвитку Мостиської міської територіальної громади до 2027 року (нова версія) та відповідає таким стратегічним, операційним цілям та завданням:Стратегічна ціль Операційні цілі Завдання Мостищина - прикордонна територія з розвинутою економікою та туристичною інфраструктурою 1.1.Розвиток економічного потенціалу громади 1.1.1. Формування інвестиційної політики громади 1.1.2. Промоція економічного потенціалу громади 1.2. Підтримка малого і середнього бізнесу 1.2.1. Підтримка малого і середнього підприємництва за перспективними напрямками 1.2.2. Підтримка зайнятості сільського населення 1.2.3. Розвиток інфраструктури розвитку бізнесу
Програма визначає комплекс пріоритетних завдань щодо інвестиційного розвитку, підтримки мікро-, малого та середнього бізнесу, інноваційного розвитку, інституціональної та аналітичної підтримки регіональної політики. - Стан і проблеми економічного розвитку Мостиської громади
Головною метою діяльності економічного сектору є формування умов для відновлення сталого розвитку виробництва із застосуванням інноваційних технологій, підтримка розвитку перспективних, конкурентоспроможних підприємств. Важливу роль у формуванні бюджету громади відіграє також стан розвитку підприємництва.
Малі підприємства діють у торгівлі, промисловому виробництві, готельно-ресторанному бізнесі, у сфері надання послуг, будівництві, сільському господарстві. Як і раніше найбільше підприємств задіяно у сфері торгівлі, ремонту автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку, в діяльності готелів і ресторанів.
Мережа підтримки бізнесу в громаді виглядає типовою – у форматі ініціативи по супроводу інвестиційних проєктів, а також – через діяльність бізнес-асоціації «Львівська торгово-промислова палата». Однак, ця підтримка є недостатньою, а головне – не системною.
Більша частина представників бізнесу громади, особливо малого бізнесу не володіють інформацією про економічні допомогові програми як на рівні області, так і національному рівні та навиками підготовки якісних бізнес-планів, що різко обмежує їх можливості.
Система планування економічного розвитку громади на сьогодні лише починає формуватися. Відсутні відповідні програми місцевого розвитку, наявний фактор недовіри бізнесу до рішень органів влади.
Мостиська громада залишається одним із найбільш інвестиційно привабливих регіонів Львівської області, у тому числі і для іноземних партнерів.
Аналіз внутрішніх інвестицій в громаді за останні роки демонструє тенденцію зменшення інвестицій в активну частину основних фондів – машини та обладнання, у той самий час стабільними залишаються обсяги інвестицій у будівлі та споруди.
Ефективна інвестиційна політика щодо реального сектору економіки відкриє для громади можливості стабільного економічного зростання та використання її переваг (кваліфіковані працівники; невисока оплата праці; географічне розташування; транспортна інфраструктура).
Для більш ефективної роботи з інвестором необхідний комплексний супровід інвестиційних проєктів і підготовка якісних інвестиційних пропозицій, окрім того необхідною є розробка й виготовлення продукції для промоції інвестиційного потенціалу регіону, підтримка комунікації та поширення інформації для потенційних інвесторів як зовнішніх, так і внутрішніх, а також представлення інвестиційного потенціалу громади (у тому числі його «м’яких переваг») на національних та міжнародних бізнес майданчиках.
Ефективна регіональна політика неможлива без регулярного моніторингу усіх сфер і заходів як загалом в громаді, так і в розрізі адміністративних одиниць. Окрім того, необхідне проведення більш глибоких досліджень для акумулювання інформації та прогнозування основних напрямів розвитку і планування діяльності в громаді.
Розглядаючи переваги громади як товар, який необхідно вигідно продати, важливу роль у прискореному розвитку громади починає відігравати промоція регіону та його сильних сторін. Поширення інформації через якісну візуальну продукцію, тематичні форуми та участь у виставках стануть запорукою зміцнення позицій Мостиської міської ради як регіону, який здатний конкурувати з іншими та пропонувати вигідні умови для розміщення нових виробництв та залучення інвестицій. - Головна мета, цілі та принципи реалізації Програми
Метою Програми є покращення якості життя і економічного благополуччя мешканців шляхом ефективного використання наявного потенціалу та конкурентних переваг громади через стимулювання зростання інноваційної економіки, підтримки зайнятості сільського населення.
Реалізація Програми має забезпечити:
- Створення ефективної інвестиційної політики громади
- Зріст ефективності використання комунальних ресурсів
- Залучення нових системних інвесторів
- Збільшення кількості осіб, що займаються підприємницькою діяльністю
- Збільшення надходжень до бюджету громади від підприємницької діяльності
- Створення інфраструктури переробки та зберігання сільськогосподарської продукції
- Створення інфраструктури підтримки і розвитку бізнесу
Принципи реалізації Програми:
- використання коштів місцевого бюджету як важеля для активізації процесів регіонального розвитку;
- спрощення доступу потенційних інвесторів до можливостей Мостищини;
- нові форми організації продуктивних сил та регіональної політики;
- позитивний імідж Мостиської громади як регіону безпечного та привабливого для інвестування й розвитку вже існуючого бізнесу.
ІV.Фінансове забезпечення
Фінансування Програми здійснюється в межах асигнувань, передбачених місцевим бюджетом, а також з інших джерел, не заборонених чинним законодавством України. Обсяг коштів визначається щорічно в рішенні Мостиської міської ради про місцевий бюджет Мостиської міської ради.
Фінансування завдань «Промоція інвестиційного потенціалу регіону та інтерактивна підтримка інвестиційної діяльності», «Організація та проведення форумів, конференцій і тематичних заходів» також здійснюватиметься за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги, місцевих бюджетів, приватних інвесторів.
- Координація та контроль за ходом виконання Програми
Координацію та контроль за виконанням заходів Програми покладається на Управління економічного розвитку та інвестиційної політики міської ради, який є розробником Програми.
Щорічно Програма доповнюється «Переліком завдань, заходів та показників (напрямами використання коштів) міської Програми підвищення конкурентоспроможності Мостиської міської ради на 2022 – 2024 роки». Перелік завдань, заходів і показників (напрями використання коштів) програми та зміни до нього з визначеним обсягом фінансування щорічно затверджується рішенням, що приймається на пленарних засіданнях сесії міської ради, за погодженням із постійною комісією з питань з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку міської ради з подальшим їх затвердженням сесією міської ради.
VІ.Очікувані кінцеві результати реалізації Програми.
За умов стабільного фінансування реалізація заходів Програми забезпечить до 2024 року:
- Створено умови для збільшення обсягів інвестицій в громаду
- Зріст ефективності використання комунальних ресурсів
- Збільшення кількості осіб, що займаються підприємницькою діяльністю
- Підвищено економічний потенціал громади для покращення економічного майбутнього і підвищення якості життя населення.
- Створення інфраструктури переробки та зберігання сільськогосподарської продукції
- Створення інфраструктури підтримки і розвитку бізнесу
- Зростання обсягів виробництва промислової продукції.
- Залучено додаткові фінансові ресурси до проєктів місцевого розвитку.
Ресурсне забезпечення
Програми підвищення конкурентоспроможності Мостиської міської ради на 2022 – 2024 роки
Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання Програми | 2022 рік (тис. грн) |
2023 рік (тис. грн) |
2024 рік (тис. грн) |
Усього витрат на виконання Програми (тис. грн) |
Усього, тис. грн: | 1 000,000 | |||
у тому числі: | ||||
місцевий бюджет | 1 000,000 | У межах бюджетних призначень | У межах бюджетних призначень | У межах бюджетних призначень |
державний бюджет (у тому числі ДФРР) | ||||
обласний бюджет | ||||
міжнародна технічна допомога | ||||
кошти спонсорів та приватних інвесторів |
Заходи Програми підвищення конкурентоспроможності Мостиської міської ради на 2022-2024 роки,
які фінансуються з місцевого бюджету
№ з/п | Назва завдання | Перелік заходів завдання | Показники виконання заходу, один. виміру | Виконавець заходу, показника | Фінансування | Очікуваний результат | |
Джерела* | Обсяги, тис. грн. | ||||||
1. | Завдання 1 Сприяння реалізації Проекту регіонального розвитку “Створення парку агропереробки «ФрутБанк» з формування доданої вартості на продукцію малих та середніх виробників Львівщини”. |
Захід 1 встановлення власної електричної підстанції на території будівництва парку агропереробки «ФрутБанк» в м. Мостиська по вул. Я. Мудрого, 393Б; |
затрат Обсяг фінансування |
КП “Фрут Банк” Мостиської міської ради | Місцевий бюджет Обласний бюджет Державний бюджет |
У межах бюджет-них призна-чень | Здано в експлуатацію та запущено парк агропереробки “Фрут Банк” |
продукту кількість заходів до фінансування, од. |
|||||||
ефективності Середній розмір фінансування, тис. грн. |
|||||||
якості Відсоток забезпеченості, 100% |
|||||||
Захід 2 витрати на оплату праці директора і бухгалтера комунального підприємства “Фрут Банк” Мостиської міської ради Львівської області на час відсутності фінансування з державного чи обласного бюджету. |
затрат Обсяг співфінансування |
КП “Фрут Банк” Мостиської міської ради | Місцевий бюджет Обласний бюджет |
У межах бюджет-них призна-чень | Нараховано та виплачено заробітну плату та податки з з/п протягом 3-х місяців | ||
продукту кількість заходів до спів фінансування, од. |
|||||||
ефективності Середній розмір спів-фінансування, тис. грн |
|||||||
якості Відсоток забезпеченості, 100% |
|||||||
2 | Завдання 2 Освітньо-інформаційна діяльність |
Захід організація та проведення навчальних та просвітницьких заходів з ефективного ведення сільського господарства та розвитку сільських територій Мостиської громади, в тому числі заходи щодо інформування сільськогосподарських виробників про можливості співпраці з парком агропереробки “Фрут Банк”, а також навчання працівників “Фрут Банку” щодо ефективної діяльності ведення господарської діяльності |
затрат Обсяг фінансової підтримки, тис. грн. продукту Кількість проведених заходів, од. ефективності Середній розмір фінансування, тис. грн. якості Забезпеченість потреби у коштах, % |
КП “Фрут Банк” Мостиської міської ради | Місцевий бюджет Обласний бюджет Державний бюджет |
У межах бюджет-них призна-чень | підвищення рівня професійних знань і вдосконалення практичних навичок сільськогосподарських виробників та працівників КП “Фрут Банк” |
Завдання 3. Промоція інвестиційного потенціалу громади та інвестиційної діяльності |
Розроблення та виготовлення (з періодичним оновленням) промоційних матеріалів:
|
затрат: Обсяг фінансових видатків: на послуги дизайнерів та редакторів, друк матеріалів, тис. грн; - на створення відеороликів; - на закупівлю промофлешок з інвестиційними пропозиціями регіону та сувенірної продукції продукту: - кількість виготовлених промоційних матеріалів, шт.; - кількість виготовлених відеороликів, од. ; - кількість закуплених промофлешок з інвестиційними пропозиціями регіону та сувенірної продукції, од.; якості: відсоток забезпеченості фінансування, % |
Мостиська міська рада |
Місцевий бюджет | У межах бюджет-них призна-чень | Формування позитивного іміджу серед потенційних інвесторів та розповсюдження інвестиційних пропозицій громади серед цільової аудиторії | |
Завдання 4. Організація та проведення конференцій, тематичних заходів |
Проведення конференцій, виставкових та інших тематичних заходів | затрат: - на проведення конференцій, торгових місій, виставкових та інших тематичних заходів, тис. грн. |
Мостиська міська рада |
Місцевий бюджет | У межах бюджет-них призна-чень | Проведення заходів, які покращують інвестиційний клімат громади, сприяють позитивній динаміці надходжень іноземних інвестицій у регіон та інших соціально-економічних показників | |
Завдання 5 Підтримка проєктів регіонального, економічного та інноваційного розвитку |
|
затрат: видатки: - на надання безповоротної фінансової допомоги для підтримки проєктів регіонального, економічного та інноваційного розвитку, тис. грн.; продукту: -кількість наданих фінансових допомог, од.; ефективності: -середня сума безповоротної фінансової допомоги, тис. грн.; якості: відсоток забезпеченості фінансування, % |
Мостиська міська рада |
Місцевий бюджет | У межах бюджет-них призна-чень | Реалізація проєктів регіонального, економічного та інноваційного розвитку у Мостиській міській раді. Вирішення соціальних та економічних проблем | |
Завдання 6 Впровадження економічного профайлу громади |
|
затрат: - на надання субвенцій, тис. грн; продукту:
-середня сума субвенцій, тис. грн; якості: відсоток забезпеченості фінансування, % |
Мостиська міська рада |
Місцевий бюджет | У межах бюджет-них призна-чень | Впровадження єдиної системи даних та візуалізованої аналітики про реальну економіку громади на основі даних з понад 100 джерел та державних реєстрів, у тому числі - платних. |
Секретар ради Олег МАКАР