проєкт
МОСТИСЬКА МІСЬКА РАДА
ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
___ СЕСІЯ ______-ГО СКЛИКАННЯ
Рішення №
м. Мостиська від 12 квітня 2022 року
Про затвердження Міської цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2022 рік.
З метою підвищення рівня захисту населення Мостиської територіальної громади від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, своєчасної ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій рятувальниками 26 ДПРЧ Яворівського РУ ГУ ДСНС у Львівській області, керуючись вимогами статті 91 Бюджетного Кодексу України, статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування” та статті 19 Кодексу цивільного захисту України Мостиська міська рада
ВИРІШИЛА:
- Затвердити Міську цільову програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2022 рік
2. . Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію ради з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.
Міський голова Мирослава ПЕЛЬЦ
ЗМІСТ
1. Паспорт Програми.
2. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма.
3. Визначення мети Програми.
4. Визначення відповідальних виконавців Програми.
5. Перелік завдань і заходів Програми, напрямів використання бюджетних коштів та результативних показників.
6. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми, обсягів та джерел фінансування, строки виконання завдань, заходів.
7. Координація та контроль за ходом виконання Програми.
Паспорт Міської цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2022 рік (надалі - Програма).- Ініціатори розробки Програми - Яворівське районне управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області, 9 Державний пожежно-рятувальний загін Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області.
- Дата, номер документа про затвердження Програми -
- Розробник Програми - Яворівське районне управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області, 9 Державний пожежно-рятувальний загін Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області.
- Відповідальний виконавець Програми — начальник 9 Державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області ХРУПА Андрій Олексійович.
- Учасники Програми – Мостиська міська рада, Яворівське районне управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області, 9 Державний пожежно-рятувальний загін Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області.
- Термін реалізації Програми - 2022 рік.
- Орієнтовний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми в 2022 році, становить 50 тис. грн., у тому числі:
- кошти міського бюджету - 50 тис. грн.;
2. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма.
Актуальність проблеми забезпечення техногенної та природної безпеки населення і територій зумовлена тенденцією зростання кількості пожеж, які наносять шкоду населенню і територіям, збитки народногосподарському комплексу.
Особливо часто трапляються пожежі у приватних будівлях. Найчастіше причинами пожеж стають несправності в системі електроживлення та недотримання громадянами правил пожежної безпеки і побуті. У 2021 році збільшилася загальна кількість пожеж, кількість пожеж у житлових будинках, пожеж в екосистемах, що потребує неабияких навиків особового складу та наявності необхідного пожежно-рятувального обладнання та спорядження.
Протягом 9 місяців 2021 року 26 ДПРЧ м. Мостиська здійснено 67 виїздів на пожежі, в тому числі 22 пожежі, в екосистемах та поблизу лісових масивів. Тому необхідно приділяти значну увагу щодо виконання заходів з охорони пожежонебезпечних лісових масивів Мостиської ТГ в районі сіл Арламівська Воля, Заріччя та Хоросниця від пожеж у пожежонебезпечний весняно-літній період.
Викликає також занепокоєння стан протипожежного водопостачання в районі цих сіл та в інших населених пунктах міської ради в посушливі періоди останніх років. Слід відмітити, що від наявності необхідної кількості води та наявності під’їздів до джерел зовнішнього протипожежного водопостачання (ставки, річки, пожежні водойми) залежить своєчасне оперативне реагування на пожежі та інші надзвичайні ситуації та події, можливість уникнути людських жертв і значних матеріальних збитків. Відсутність справних джерел протипожежного водопостачання призводить до того, що понад 25% пожеж ліквідовується із залученням додаткових сил та засобів, а це збільшує масштаб пожежі, час та фінансові витрати на її ліквідацію.
Так , як за відсутності чи обмеженості використання протипожежного водопостачання в районі, а особливо під час пожежонебезпечного періоду на територіях екосистем Яворівського району, пожежно-рятувальними підрозділами доводиться прокладати пожежні рукавні лінії на великих відстанях, від вододжерела до місця осередку загорання, використовувати способи гасіння з постійним підвозом води пожежними автомобілями. При довготривалому використанні пожежних рукавів та частому маневруванню зношеність пожежних рукавів збільшується до 20%. Пожежні рятувальні підрозділи Яворівського РУ забезпечені пожежними рукавами для подачі води, які використовуються рятувальниками для подачі води під час ліквідації надзвичайних ситуацій та пожеж. Часте використання пожежних рукавів, потребує їх постійне обслуговування та ремонт, що на даний час потребує великих, та у деяких випадках марних затрат.
Значною проблемою під час гасіння пожеж є забір води пожежно-рятувальною технікою, так як до наявних в районі виїзду вододжерел не завжди є можливість під’їзду пожежного автомобіля. Виникає потреба використання портативного переносного пристрою для подачі вогнегасних речовин (переносна повітродувка). Також виникає необхідність у приданні паливо-мастильних матеріалів і запчастин для пожежно-рятувальних автомобілів, щоб утримувати їх справними та оперативно реагувати на пожежі та інші надзвичайні ситуації і події на території міської ради.
Закупівля вищезгаданого та іншого пожежно-технічного обладнання, паливно-мастильних матеріалів та запчастин для 26 ДПРЧ м. Мостиська дасть можливість здійснювати оперативно та своєчасно ліквідовувати пожежі, НС та інші надзвичайні подій пожежно-рятувальним підрозділом м. Мостиська.
У зв’язку із зростанням факторів пожеж, пов’язаних із загрозою та виникненням надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, як на території Львівської області, так у Яворівському районі існує необхідність покращання матеріально-технічної бази державних пожежно-рятувальних підрозділів Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області, дислокованих на території Яворівського району, зокрема 26 державна пожежно-рятувальна частина, яка дислокується в м. Мостиська та залучається до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та пожеж на території Мостиської міської територіальної громади.
Загалом на території Львівської області впродовж 11 місяців 2021 року виникло 3578 пожеж, на яких виявлено 61 загиблу особу та 73 травмовано.
Підрозділами ДСНС на пожежах врятовано 226 осіб, з них 25 дітей.
Впродовж 9 місяців 2021 року на території Яворівського району виникло 372 пожежі. Внаслідок пожеж у Яворівському районі впродовж 2021 року виявлено 7 загиблих людей, ще 2 загиблих людини внаслідок дорожньо-транспортних пригод. Прямі збитки від пожеж становили близько 14 мільйонів грн. 50% пожеж в житловому секторі виникає в нічний час. Сучасні пожежно-рятувальні автомобілі випуску останніх років як вітчизняного так і закордонного виробництва обладнані необхідним набором аварійно-рятувального обладнання для оптимізації виконання завдань особовим складом пожежно-рятувальних підрозділів. Наявна пожежно-рятувальна-техніка випуску 90 років 20-го століття морально застаріла і її комплектація обмежує можливість виконання особовим складом завдань з рятування людей, гасіння пожеж та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, надання допомоги людям при дорожньо-транспортних пригодах. Також конче необхідно забезпечення особового складу сучасним захисним одягом, тому, що весь захисний одяг в підрозділі отриманий в якості гуманітарної допомоги і давно використано його ресурс.
У зв’язку зі створенням на базі підрозділів пожежної охорони пожежно-рятувальної служби та реорганізації служби в цілому значно розширився спектр завдань, які необхідно виконувати, а саме: гасіння пожеж, рятування людей, надання допомоги в ліквідації наслідків аварій, катастроф, стихійного лиха, надання допомоги при дорожно-транспортних пригодах та рятування людей на воді, інших видів небезпечних подій, що становлять загрозу життю або здоров’ю людей чи призводять до завдання матеріальних збитків.
При гасіння пожежі часто виникає необхідність доступу в приміщення, які закриті металевими дверима чи гратами, розборки будівельних конструкцій з метою виявлення прихованих осередків горіння, випуску диму з приміщення, подачі вогнегасних засобів, а у випадку необхідності і для проникнення в приміщення. Ці та інші види робіт ведуться як за допомогою спеціального пожежно-рятувального інструменту, який значно полегшує та пришвидшує виконання завдань за призначенням, так і за допомогою переносного пожежно-технічного спорядження.
У зв’язку із зростанням факторів пожеж, пов’язаних із загрозою та виникненням надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, як на території Львівської області, так у Яворівському районі існує необхідність покращання матеріально-технічної бази державних пожежно-рятувальних підрозділів Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області, дислокованих на території Яворівського району.
Недостатнє державне фінансування створює ряд проблем пожежно-рятувальним та аварійно-рятувальним підрозділам у виконанні завдань за призначенням, що вимагає вжиття організаційних, фінансових та інженерно-технічних заходів як з боку органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.
Враховуючи, що кожна з розглянутих вище проблем вимагає необхідного рівня координації дій та концентрації ресурсів району, вирішення завдань щодо зниження ризиків виникнення надзвичайних ситуацій і подій може бути досягнуто лише у рамках цієї Програми.
3. Визначення мети Програми.
Метою Міської цільової програми захисту населення та територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2022 рік, є забезпечення належних умов роботи пожежно-рятувального підрозділу, здійснення швидкого, оперативного та своєчасної подачі вогнегасних речовин до місця пожежі, а також підвищення рівня своєчасної ліквідації наслідків пожежі рятувальниками 26 державної пожежно-рятувальної частини м. Мостиська, що знижує розповсюдження вогню, який може призвести до знищення матеріальних втрат, а у деяких випадках життя і здоров'я людей.
4. Визначення відповідального виконавця Програми.
Відповідальним виконавцем Програми визначено начальника 9 Державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області Андрія ХРУПУ.
5. Перелік завдань і заходів Програми, напрямів використання бюджетних коштів та результативних показників.
Програма передбачає закупівлю засобів захисту особового складу, пожежно-рятувального та аварійно-рятувального обладнання для 26 державної пожежно-рятувальної частини м. Мостиська.
Перелік заходів і завдань з виконання Міської цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2021 рік зазначено в додатку.
6. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми, обсягів та джерел фінансування, строки виконання завдань, заходів.
Виконання Програми здійснюється за рахунок коштів:
- міського бюджету;
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, становить орієнтовно 50 тис. грн.
Всього для виконання Програми в цілому необхідно:
Роки | Всього | Джерела фінансування, тис. грн. |
Міський бюджет | ||
2022 | 50 | 50 |
Всього | 50 | 50 |
Виконання заходів програми дасть змогу забезпечити оперативну та своєчасну подачу води до місця пожежі, а також підвищення рівня своєчасної ліквідації наслідків пожежі рятувальниками 26 державної пожежно-рятувальної частини м. Мостиська.
7. Координація та контроль за ходом виконання Програми.
Координація та контроль за ходом виконання Програми здійснюється Яворівським районним управлінням Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області.
Додаток: Заходи і завдання з виконання Міської цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2022 рік на 2 арк. в 1 прим.
Секретар Мостиської міської ради Олег МАКАР
ЗАХОДИ ТА ЗАВДАННЯ
з виконання Цільової програми захисту населення та територій Мостиської міської ради від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2022 рік.
Номер та найменування завдання | Наймену-вання показника | Значення показника | Найменування заходу | Головний розпорядник коштів | Джерела фінансування (державний, обласний, місцеві бюджети тощо) | Прогнозний обсяг фінансових ресурсів для виконання завдань, тис. грн. | У тому числі за роками, тис. грн. | |
всього | за роками | |||||||
2022 | ||||||||
2022 | ||||||||
|
шт. | 37 | 37 | закупівля пожежного майна (Костюм літній повсякденний робочий ДСНС) |
9 ДПРЗ | місцевий бюджет | 37000 | 37000 |
2. Проведення технічного оснащення 26 ДПРЧ 9 ДПРЗ ГУ ДСНС У у Львівській області | шт. | 1 | 1 | закупівля пожежно-рятувального обладнання та озброєння (Повітродувка STIHL ) |
9 ДПРЗ | місцевий бюджет | 13000 | 13000 |
Разом за Програмою | місцевий бюджет | 50000 | 50000 |
Секретар Мостиської міської ради Олег МАКАР