ОПИС ДОКУМЕНТУ

Доповідачі:


Шалавило Мирослава Ігорівна

Рішення:

Прийнято

Сесія:

XXVI

Скликання:

VIII

Вид:

За основу і в цілому

Номер:

2

Дата реєстрації:

24.02.2022

Проголосовано:

24.02.2022 09:18:00

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

  • Підтримали
    24
  • Не підтримали
    0
  • Утримались
    0
  • Не голосували
    0
  • Відсутні
    3

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 2

Текст:




МОСТИСЬКА МІСЬКА РАДА



ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ



XXVI ПОЗАЧЕРГОВА СЕСІЯ VIII-ГО СКЛИКАННЯ



Рішення № 2



м. Мостиська від 24 лютого 2022 року



Про затвердження Програми створення матеріального резерву Мостиської територіальної громади для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на 2022-2024 роки



Керуючись вимогами статті 91 Бюджетного Кодексу України, статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування” та статті 19 Кодексу цивільного захисту України та Указу Президента України № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», з метою забезпечення здійснення заходів, спрямованих на запобігання і ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій та надання термінової допомоги постраждалому населенню, здійснення заходів щодо створення, оновлення запасів матеріальних цінностей у матеріальному резерві, призначених для невідкладного їх залучення у необхідних (визначених) обсягах у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій, Мостиська міська рада вирішила :



1.Затвердити Програму створення матеріального резерву Мостиської територіальної громади для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на 2022-2024 роки



2.Затвердити Номенклатуру накопичення матеріальних цінностей матеріального резерву Мостиської територіальної громади для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на 2022 - 2024 роки



3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію ради з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.



Міський голова Мирослава ПЕЛЬЦ



Додаток до рішення



Мостиської міської ради



№ 2 від 24.02.2022р



ПРОГРАМА



створення матеріального резерву Мостиської територіальної громади для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій



на 2022-2024 роки



м. Мостиська



Зміст



1.Загальна частина



2. Паспорт Програми



3.Правові аспекти



4.Мета Програми



5.Завдання щодо реалізації Програми



6.Організаційне забезпечення Програми



7.Порядок використання резерву



8.Результати реалізації Програми



9.Відповідальні за реалізацію Програми



10.Обсяги та джерела фінансування



1.Загальна частина



Мостиська територіальна громада входить до складу Яворівського району. Загальна площа громади 444,2 км. кв



Чисельність населення громади складає 32483 мешканці, чисельність дітей 6840 осіб, зайнятого населення віком від 15 до 70 років – 19300 осіб, пенсіонерів – 6712 осіб



Відстані до: - обласного центру – 65,9 км; - столиці Києва – 607 км



Мостиська міська рада (територіальна громада) на півночі межує з Яворівською територіальною громадою, на сході –з С.Вишнянською територіальною громадою, на заході з Шегиніською сільською радою, а на півдні – з Самбірським районом



Через територією громади протікають ріки: Вишня, Січна та дрібні річки. перетинають шосейні дороги Львів - Перемишль, Дрогобич - Яворів, Дрогобич - Перемишль. У північній частині Мостиська проходить залізничний шлях Львів - Перемишль.



Мостиська територіальна громада розташована в межах Сянсько-Дністровського межиріччя, де з південного заходу на північний схід проходить частина Головного Європейського вододілу.



На території громади знаходиться 36 потенційно-небезпечних об’єктів, один хімічно-небезпечний об’єкт водозабірний пункт МКП «Водоканал»



В Україні згідно Указом Президента № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» запроваджено воєнний стан.



Стаття 3 Конституції України визначає, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека в Україні є найвищою соціальною цінністю. Тому одним із пріоритетних напрямків діяльності усіх органів виконавчої влади є попередження загибелі людей та надання допомоги постраждалим під час надзвичайних ситуацій.



Державна політика у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій здійснюється на принципах пріоритетності завдань, спрямованих на рятування життя і збереження здоров'я людей і довкілля та безумовного надання переваги раціональній і превентивній безпеці.



2. Паспорт Програми



















































1. Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення програми Кодекс цивільного захисту України, Закон України “Про місцеве самоврядування в Україні”, постанова Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 року № 775 “Про затвердження Порядку створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій”,
2. Розробник програми Секретар ради
3. Співрозробники програми Фінансове управління ради
4. Учасники програми Виконавчий комітет Мостиської міської ради
5. Термін реалізації програми 2022 – 2024 роки
5.1 Етапи виконання програми в три етапи, починаючи з 2022 року
6. Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні програми та інші надходження коштів Міський бюджет.
7. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього: 3 000,0 тис. грн
8.1 коштів міського бюджету 3 000,0 тис. грн


3.Правові аспекти



Програма створення матеріального резерву Мостиської територіальної громади для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на 2022 -2024 роки (далі – Програма) розроблена відповідно до вимог статті 98 Кодексу цивільного захисту України, пунктів 1, 3, 4, 6 статті 2 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 року № 775 "Про затвердження Порядку створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій" (із змінами),



4.Мета Програми



Основною метою Програми є:



забезпечення здійснення заходів, спрямованих на запобігання і ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій та надання термінової допомоги постраждалому населенню;



здійснення заходів щодо створення, оновлення запасів матеріальних цінностей у матеріальному резерві, призначених для невідкладного їх залучення у необхідних (визначених) обсягах у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій.



5.Завдання щодо реалізації Програми



Основними завданнями щодо реалізації Програми є:



забезпечення формування матеріального резерву територіальної громади для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій (далі – матеріальний резерв);



придбання матеріальних цінностей у відповідності до Номенклатури накопичення матеріальних цінностей до матеріального резерву, згідно з додатком 1 до Програми;



своєчасне фінансування заходів зі створення матеріального резерву територіальної громади з міського бюджету .



6.Організаційне забезпечення Програми



Матеріальний резерв територіальної громади створюється заздалегідь для невідкладного його залучення при здійсненні заходів інженерного, радіаційного, хімічного, медичного, медико-біологічного і протипожежного захисту.



Формування матеріального резерву здійснюється з дотриманням вимог Порядку створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у відповідності до затверджених розпорядженням голови обласної державної адміністрації обсягів, номенклатури та затвердженої рішенням обласної ради Програми.



Матеріальний резерв створюється для здійснення заходів, спрямованих на запобігання і ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій та надання термінової допомоги постраждалому населенню.



Матеріальний резерв створюється виходячи з прогнозованих для території видів та рівнів надзвичайних ситуацій з урахуванням обсягів робіт з ліквідації їх наслідків, розмірів заподіяних збитків, обсягів забезпечення життєдіяльності постраждалого населення.



Матеріальні цінності, що поставляються до матеріального резерву, повинні мати сертифікат відповідності на весь нормативний строк їх зберігання.



Придбання матеріальних цінностей, що поставляються до матеріального резерву, здійснюється у встановленому законом порядку.



7.Порядок використання резерву



Матеріальний резерв використовується виключно для:



здійснення запобіжних заходів у разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій;



ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;



проведення невідкладних відновлювальних робіт і заходів;



надання постраждалому населенню необхідної допомоги для забезпечення його життєдіяльності;



розгортання та утримання тимчасових пунктів проживання і харчування постраждалого населення;



забезпечення пально-мастильними та іншими витратними матеріалами транспортних засобів підприємств та громадян, залучених для евакуації постраждалого населення із зони надзвичайної ситуації та можливого ураження, ліквідації та попередження наслідків надзвичайних ситуацій.



У разі недостатності матеріального резерву чи його використанні у повному обсязі, залучається матеріальний резерв вищого рівня.



Відпуск матеріальних цінностей з матеріального резерву може здійснюватися: для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій; у зв’язку з їх поповненням або заміною.



Відпуск, залучення матеріальних цінностей з матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій здійснюється за рішенням міського голови на підставі протоколів Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Мостиської міської ради.



Матеріальні цінності, що підлягають поповненню або заміні, можуть також використовуватися для потреб територіальної громади, за умови одночасної або наступної обов’язкової поставки і закладення до матеріального резерву таких матеріальних цінностей у відповідній кількості за рахунок коштів, призначених на відповідні цілі для потреб зазначених громади.



8.Результати реалізації Програми



Реалізація Програми забезпечить формування матеріального резерву, накопичення матеріальних цінностей до нього та їх ефективне використання для запобігання і ліквідації надзвичайних ситуацій, надання термінової допомоги постраждалому населенню, постійну готовність органів управління та сил цивільного захисту області до дій за призначенням.



9.Відповідальні за реалізацію Програми



Контроль за реалізацією заходів, передбачених Програмою, покладається постійну депутатську комісію ради з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.



10.Обсяги та джерела фінансування



Відповідно до Порядку створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 року № 775 (зі змінами), та згідно номенклатури матеріального резерву для виконання заходів, спрямованих на запобігання, ліквідацію надзвичайних ситуацій та їх наслідків у територіальній громаді, затвердженою в установленому порядку, підлягають поповненню згідно з додатком 1 до Програми.



Фінансування заходів Програми здійснюється за рахунок коштів міського бюджету, а також можуть здійснюватися за рахунок добровільних пожертвувань фізичних і юридичних осіб, благодійних організацій та об'єднань громадян, інших не заборонених законодавством джерел.



Секретар ради Олег МАКАР