ОПИС ДОКУМЕНТУ

Доповідачі:


Корецький Любомир Олегович

Рішення:

Прийнято

Сесія:

XXXIII

Скликання:

VIII

Вид:

За основу і в цілому

Номер:

10

Дата реєстрації:

09.08.2022

Проголосовано:

10.08.2022 16:10:39

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

  • Підтримали
    14
  • Не підтримали
    0
  • Утримались
    0
  • Не голосували
    1
  • Відсутні
    12

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 10

Текст:



проєкт



МОСТИСЬКА МІСЬКА РАДА



ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ



ХХХІІІ ПОЗАЧЕРГОВА СЕСІЯ VIІІ-ГО СКЛИКАННЯ



Рішення № __



м. Мостиська від 10 серпня 2022 року



Про затвердження Програми покращення питного водозабезпечення населення



м. Мостиська на 2022 рік



Керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 р. № 106 «Про затвердження порядку розроблення та виконання державних цільових програм» із змінами та доповненнями, відповідно до п. 22 ч.1 ст. 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україніˮ, Мостиська міська рада вирішила:




  1. Затвердити Програму покращення питного водозабезпечення населення м. Мостиська на 2022 рік згідно додатку 1.

  2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань житлово-комунального господарства та благоустрою, інфраструктури та транспорту.



Міський голова Мирослава ПЕЛЬЦ



Додаток 1



до рішення Мостиської міської ради



від 10.08.2022 р. №



ПРОГРАМА



покращення питного водозабезпечення населення м. Мостиська на 2022 рік 



Загальні положення



Програма покращення питного водозабезпечення населення м. Мостиська на 2022 рік    (далі   -   Програма)  спрямована  на  реалізацію державної політики  щодо  забезпечення  населення  якісною  питною водою  відповідно  до  Закону  України  "Про  питну  воду та питне водопостачання",  "Про землеустрій", Водного Кодексу України, інших правових та нормативних документів.



Забезпечення населення питною водою  є  однією з пріоритетних проблем громади,  розв'язання якої необхідно для збереження здоров'я, поліпшення умов діяльності і  підвищення рівня життя населення.



Розроблення Програми обумовлено:



- незадовільним екологічним  станом  поверхневого джерела питного водопостачання р. Зелена Кривуля;



- потенційною загрозою ускладнення санітарно-епідемічної ситуації внаслідок низької якості питної води;



- незадовільним технічним станом та зношеністю основних  фондів систем питного водопостачання;



- узаконенням водозабору з р. Вишня;



- потребою в проведенні розвідувальних робіт для пошуку підземних джерел водопостачання з достатнім дебітом води.



Мета Програми



Метою Програми є покращення централізованого водопостачання м. Мостиська шляхом використання нових водозаборів та пошуком (розвідкою) підземних джерел з достатнім запасом (дебітом) води.



Сучасний стан водопровідної мережі та якості питної води



Централізоване водопостачання м. Мостиська здійснюється з водозабору р. Зелена Кривуля, що знаходиться за межами міста в північно-західному напрямку. Станція водозабору є власністю залізниці та використовується Міським комунальним підприємством «Водоканал» (далі – МКП «Водоканал») на правах оренди. З водозабору вода подається на водоочистку металевим водопроводом діаметром 219 мм та протяжністю близько 1300 м, який досить зношений та потребує заміни.



Водоочистка води виконується в будівлі по вул. Я.Мудрого, балансоутримувачем якого є залізниця та використовується МКП «Водоканал» на правах оренди. Поряд по вул. Я.Мудрого, 413Д виконується знезараження води, після чого насосним обладнанням вода подається в місто споживачам. На даний час водоочистка та знезараження води проводяться застарілим методом, а саме: водоочищення виконується за допомогою шлаково-гравійних фільтрів грубої та тонкої очистки, які періодично промиваються шляхом зворотної промивки; знезараження води виконується за допомогою дозування різким хлором. З 2018 року по даний час ведеться реконструкція водоочисної станції, яка передбачає застосування сучасних методів очищення води та її знезараження гіпохлоридом натрію. В рамках реконструкції також планується перепланування будівлі з облаштуванням санвузла, лабораторного приміщення, автоматизації робочого процесу. Поряд будівлі передбачено зведення залізобетонного резервуару для зберігання очищеної води об’ємом близько 300 куб.м.



Після випадання значних опадів фіксуються значні перевищення показника каламутності води, що вимагає припинення централізованого водопостачання в зв’язку з неможливістю належної очистки води.



Вода в місто подається водогоном діаметром 150 мм вулицями Я.Мудрого, 16 Липня, Міцкевича, Грушевського, Шевченка, з яких відбирається трубопроводами менших діаметрів на інші вулиці міста.



В попередні роки частина водопроводів по вул. Я.Мудрого, 16 Липня, Міцкевича, Грушевського, Галицька була капітально відремонтована, що значно зменшило нетехнологічні втрати питної води в загальній мережі. При цьому на найближчі роки ще потребують заміни зношені водопроводи по вулицях Шевченка, Будзиновського, Перемишльська, 16 Липня тощо.



На даний час близько 45% міста забезпечені централізованим водопостачанням. Решта міста забезпечена питним водопостачанням з шахтних колодязів.



В останні роки протягом літніх місяців в посушливі періоди відмічається значне водоспоживання з централізованої мережі. Інколи в години так званого пікового навантаження водорозбір перевищує можливості існуючого обладнання водопровідної мережі в заборі необхідних об’ємів води з поверхневого вододжерела, що в свою чергу вимагає тимчасового припинення водопостачання. В таких випадках найбільш тривалі зупинки у водопостачанні відмічаються в квартирах верхніх поверхів багатоквартирних будинків та у «верхніх» частинах міста по вулицях Галицька, Грушевського, Івасюка, Б.Лепкого.



Протягом 2006-2009 років виконувалися роботи по об’єкту «Невідкладні заходи з покращення водопостачання м. Мостиська», метою якого було влаштування водозабору на р. Вишня, що має більший дебіт води в порівнянні з р. Зелена Кривуля, та прокладання водогону до станції водоочистки по вул. Я.Мудрого м. Мостиська. Після завершення виконання будівельних робіт даний об’єкт не було введено в експлуатацію та не підготовлено ряду документів, які дозволяють його повноцінно використовувати.



Пошукові роботи з визначення можливих підземних вододжерел на замовлення міської ради чи МКП «Водоканал» в попередні роки не виконувалися.



Шляхи покращення питного водозабезпечення населення



Покращення питного водозабезпечення населення можливе завдяки реалізації запланованих заходів та перспективних:



- завершення реконструкції водоочисної станції по вул. Я.Мудрого, 413Д;



- заміна водопроводів по вулицях 16 Липня, Шевченка, Будзиновського, Перемишльська.



- заміна водогону з водозабору на р. зелена Кривуля до станції водоочистки по вул. Я.Мудрого.



- постачання води з водозабору на р. Вишня;



- водопостачання з підземних джерел.



Завершення робіт з реконструкції водоочисної станції по вул. Я.Мудрого, 413Д дозволить довести якість питної води до сучасних санітарно-епідеміологічних вимог та покращити операційну діяльність МКП «Водоканал» в напрямку централізованого водопостачання. Заміна найбільш ветхих водогонів та водопроводів дозволить значно скоротити необлікові втрати води, зменшити видатки обслуговуючої організації на аварійні роботи, забезпечити більш надійне безперебійне водопостачання. Узаконення водозабору з р. Вишня, що знаходиться поряд населеного пункту Підгать, дозволить зменшити перебої у водопостачанні в посушливі періоди. Можливість водозабезпечення міста з підземних вододжерел дозволить отримати воду набагато кращої якості, що в свою чергу дозволить зменшити видатки підприємства, яке надає послуги з водопостачання, на її очистку; виключити ймовірність призупинення водопостачання через пониження рівнів води в водозаборах поверхневих вододжерел.



Заходи програми



На 2022 рік заплановано заходи, які дозволять узаконити водозабір з р. Вишня та провести розвідувальні роботи для пошуку підземних джерел водопостачання з достатнім дебітом води.



Узаконення водозабору з р. Вишня вимагає реалізації наступних заходів:



- гідрогеологічні дослідження (вишукування) на водозаборі з р. Вишня з проведенням гідромоніторингу та обстеженням гідротехнічної споруди;



- інженерно-геодезичні вишукування на водозаборі з р. Вишня;



- виготовлення паспорту гідротехнічної споруди на водозаборі з р. Вишня.



Розвідувальні роботи для пошуку підземних джерел водопостачання з достатнім дебітом води вимагають виконання наступного заходу:



- послуга з буріння та облаштування гідрогеологічних розвідувальних  свердловин з наданням гідрогеологічного висновку на території Мостиської територіальної громади.



Фінансове забезпечення виконання Програми



Фінансування Програми здійснюється за кошти бюджету Мостиської міської ради (територіальної громади). Передбачені заходи Програми:









































№ з/п Назва об’єкту Обсяг фінансування, тис. грн.
1 Узаконення водозабору з р. Вишня
1.1 Гідрогеологічні дослідження (вишукування) на водозаборі з р. Вишня з проведенням гідромоніторингу та обстеженням гідротехнічної споруди 185,0
1.2 Інженерно-геодезичні вишукування на водозаборі з р. Вишня 50,0
1.3 Виготовлення паспорту гідротехнічної споруди на водозаборі з р. Вишня 25,0
2 Розвідувальні робіт для пошуку підземних джерел водопостачання
2.1 Послуга з буріння та облаштування гідрогеологічних розвідувальних  свердловин з наданням гідрогеологічного висновку на території Мостиської територіальної громади 370,0


Очікувані результати



Узаконення водозабору з р. Вишня дозволить використовувати додаткове вододжерело в години пікового споживання води, під час планових/непланових робіт на водозаборі з р. Зелена Кривуля, у випадку зниження рівня русла р. Зелена Кривуля.



Встановлення ділянок, на яких можливо організувати підземний водозабір дозволить реалізувати проекти з забезпечення міста Мостиська належної якості та виключивши перебої у водопостачанні.



Координація та контроль за ходом виконання Програми



Загальний контроль за виконанням Програми здійснюється виконавчим комітетом Мостиської міської ради та постійною комісією з питань житлово-комунального господарства та благоустрою, інфраструктури та транспорту.



Секретар ради Олег МАКАР