проєкт
МОСТИСЬКА МІСЬКА РАДА
ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
L ПОЗАЧЕРГОВА СЕСІЯ VIII СКЛИКАННЯ
Рішення №
м.Мостиська від 08 грудня 2023 року
Про затвердження Програми відшкодування компенсаційних виплат
за перевезення окремих пільгових категорій громадян Мостиської міської ради (територіальної громади) на приміських маршрутах загального користування автомобільним транспортом та на залізничному транспорті приміського сполучення на 2024-2026 р.
Відповідно до ст.26, 34 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та ст.91 Бюджетного кодексу України, з метою забезпечення соціального захисту окремих категорій громадян Мостиської міської ради (територіальної громади) в частині безоплатного проїзду в пасажирському автомобільному транспорті приміського та міжміського, в залізничному транспорті приміського сполучення, а також забезпечення компенсаційних виплат автоперевізникам та АТ «Українська залізниця» за перевезення окремих категорій громадян, Мостиська міська рада вирішила :
- Затвердити Програму відшкодування компенсаційних виплат за перевезення окремих пільгових категорій громадян Мостиської міської ради (територіальної громади) на приміських маршрутах загального користування автомобільним транспортом та на залізничному транспорті приміського сполучення на 2024-2026 р. згідно з додатком.
- Затвердити порядок відшкодування компенсаційних виплат на пільговий проїзд автомобільним та залізничним транспортом окремим категоріям громадян Мостиської міської ради (територіальної громади на 2024-2026 роки, згідно з додатком.
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійню депутатську комісію міської ради з питань планування, фінансів, бюджету та постійню депутатську комісію Мостиської міської ради з питань освіти, культури, охорони здоров’я, духовності, спорту, туризму та соціального захисту населення.
Міський голова Мирослава ПЕЛЬЦ
Додаток до рішення
Мостиської міської ради
від 2023 р. №
ПРОГРАМА
відшкодування компенсаційних виплат за перевезення окремих пільгових категорій громадян Мостиської міської ради (територіальної громади) на приміських маршрутах загального користування автомобільним транспортом та на залізничному транспорті приміського сполучення на 2024-2026 р.
ЗМІСТ
Паспорт Програми……………………………………………………………….......3
Розділ 1. Загальна характеристика Програми ….4
Розділ 2. Мета Програми……………………………………………………………5
Розділ 3. Завдання Програми……………………………………………………… 5
Розділ 4. Механізм реалізації Програми ……………………………...……….5
Розділ 5. Джерела та обсяги фінансування заходів Програми…………………..6
Розділ 6. Координація та контроль за виконанням Програми…………..………6
Розділ 7. Очікувані результати від виконання Програми……………………......6
Розділ 8. Внесення змін до міської Програми 6
Розділ 9. Припинення виконання міської Програми 6-7
Додатки ..……………………………………………………………………… ..8-14
Паспорт Програми
Ініціатор розроблення програми | Мостиська міська рада |
Розробник програми | Мостиська міська рада |
Співрозробники програми | Підприємства – перевізники: автоперевізники та АТ «Українська залізниця» |
Відповідальні виконавці програми | Мостиська міська рада, автоперевізники, АТ«Українська залізниця» |
Термін реалізації програми | 2024-2026 роки |
Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми | Місцевий бюджет |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми | у межах фінансового ресурсу, кошторисних призначень |
Додаток до рішення
Мостиської міської ради
№ від грудня 2023 року
Прогама відшкодування компенсаційних виплат за перевезення окремих пільгових категорій громадян Мостиської міської ради (територіальної громади) на приміських маршрутах загального користування автомобільним транспортом та на залізничному транспорті приміського сполучення на 2024-2026 р.
Розділ 1. Загальна характеристика Програми
Програма розроблена відповідно до Бюджетного Кодексу України, статей 26, 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законів України: «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист», "Про Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України", «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам», «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні», «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про охорону дитинства», постанов Кабінету Міністрів України від 17.05.1993 № 354 «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування» та від 16 серпня 1994 року № 555 «Про поширення чинності постанови Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 року № 354»; від 16.12.2009 № 1359 «Про затвердження Порядку розрахунку обсягів компенсаційних виплат за пільгові перевезення залізничним транспортом окремих категорій громадян»; від 05.04.1994 №226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування».
До 2016 року в Державному бюджеті України передбачались видатки на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян, визначених законодавством. Відповідно до Закону України від 20 грудня 2016 року №1789-VIII „Про внесення змін до Бюджетного Кодексу України ”, який набрав чинності 1 січня 2017 року, компенсаційні витрати перевізникам за перевезення окремих категорій громадян здійснюються за рахунок коштів місцевих бюджетів, а не за рахунок субвенції з державного бюджету.
Ситуація, що склалася, потребує врегулювання, оскільки пільговим категоріям громадян територіальної громади проблематично скористатися правом на пільговий проїзд через відсутність фінансового ресурсу, а перевізники та організації-надавачі послуг несуть фінансові втрати через відсутність фінансування на компенсаційні виплати за пільгове перевезення окремих категорій громадян.
Розділ 2. Мета Програми
Метою Програми є реалізація державної політики в галузі соціального захисту окремих пільгових категорій населення територіальної громади шляхом відшкодування компенсаційних виплат перевізникам, які здійснюють пільгові перевезення окремих категорій громадян на маршрутах загального користування автомобільним транспортом та на залізничному транспорті приміського сполучення за рахунок коштів місцевого бюджету.
Розділ 3. Завдання Програми
Зниження соціальної напруги серед населення та компенсація вартості перевезень окремих пільгових категорій громадян автомобільним транспортом на приміських маршрутах та на залізничному транспорті приміського сполучення за рахунок коштів місцевого бюджету, згідно з укладеними з підприємствами-перевізниками договорами компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян.
Розділ 4. Механізм реалізації Програми
Порядок проведення розрахунку втрат доходів авто перевізникам та АТ "Укрзалізниці" за безоплатний/пільговий проїзд на автомобільному транспорті загального користування та на приміських поїздах окремих категорій громадян визначає процедуру прийняття від суб’єктів господарювання, які здійснюють перевезення громадян, щомісячних облікових форм про недоотримані кошти за перевезення автомобільним та залізничним транспортом окремих категорій громадян, створених на основі відомостей продажу квитків.
За рахунок коштів місцевого бюджету здійснюється компенсація втрат доходу від безоплатних/пільгових перевезень окремих категорій громадян на приміських маршрутах загального користування автомобільним транспортом та на залізничному транспорті приміського сполучення.
Перелік окремих категорій пасажирів, які враховуються при проведенні розрахунків компенсаційних виплат за рахунок коштів місцевого бюджету, визначається у відповідності до чинного законодавства.
Пільги надаються мешканцям територіальної громади на підставі посвідчення, що підтверджує правовий статус окремої категорії пасажира-пільговика.
Компенсація втрат доходу автоперевізникам та АТ «Укрзалізниця» за виконання безоплатних/пільгових перевезень окремих категорій пасажирів здійснюється на підставі укладених підприємствами-перевізниками договорів з Мостиською міською радою.
Для отримання компенсації втрат доходу від безоплатного/пільгового перевезення окремих категорій пасажирів підприємствам-перевізникаи необхідно щомісяця до 10 числа місяця, наступного за звітним, надавати до Мостиської міської ради звіт про втрати доходу від пільгових перевезень окремих категорій пасажирів (облікові форми – додаток 2 до Програми), які підписуються та скріплюються печаткою суб’єктом господарювання та подаються до виконавчого комітету Мостиської міської ради.
Відшкодування компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян здійснюється головним розпорядником міського бюджету згідно з розрахунками, поданими підприємствами-перевізниками в межах кошторисних призначень на відповідний рік.
Розділ 5. Джерела та обсяг фінансування заходів Програми
Фінансове забезпечення Програми здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету в межах видатків, затверджених місцевим бюджетом на 2024-2026 роки за відповідним напрямком, виходячи з фінансових можливостей місцевого бюджету.
Розділ 6. Координація та контроль за виконанням Програми
Координацію та контроль за виконання Програми здійснює постійна комісія Мостиської міської ради з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку, постійна комісія Мостиської міської ради з питань освіти, культури, охорони здоров’я, духовності, спорту, туризму та соціального захисту населення та постійна комісія з питань житлово-комунального господарства, благоустрою, інфраструктури та транспорту.
Розділ 7. Очікувані результати від виконання Програми
Реалізація Програми дасть змогу забезпечити окремі категорії громадян пільговим проїздом на приміських маршрутах загального користування автомобільним транспортом та на залізничному транспорті приміського сполучення та отримати підприємствам-перевізникам відшкодування втрачених доходів.
Розділ 8. Внесення змін до міської Програми
Коригування плану заходів, обсягів та джерел фінансування Програми та термінів їх виконання здійснюється за необхідністю.
Рішення про внесення змін до міської Програми приймається міською радою.
Розділ 9. Припинення виконання міської Програми
Виконання програми припиняється після закінчення встановленого строку її реалізації, а також у разі внесення змін до законодавчих актів України.
Відповідальний виконавець складає заключний звіт про результати виконання Програми та подає його для розгляду профільній постійній комісії міської ради, у разі необхідності на розгляд міської ради.
Виконання міської Програми припиняється достроково в разі:
- оголошення надзвичайної ситуації регіонального масштабу, що унеможливлює виконання міських програм;
- втрати актуальності головної мети Програми – на підставі спільного висновку відповідального виконавця Програми.
Рішення про дострокове припинення виконання міської Програми приймається міською радою.
Секретар ради Олег МАКАР
Додаток до Програми відшкодування
компенсаційних виплат за перевезення
окремих пільгових категорій громадян
Мостиської міської ради
(територіальної громади) на приміських
маршрутах загального користування
автомобільним транспортом та на
залізничному транспорті приміського
сполучення на 2024-2026 р.
Перелік окремих категорій громадян, які мають право на пільговий проїзд автомобільним та залізничним транспортом приміського та міського сполучення відповідно до чинного законодавства
№ | Назва категорії пільговика | Назва пільгового посвідчення |
1 | Інваліди війни, супровідник інваліда війни І групи та особи, прирівняної до інваліда при сумісній поїздці (не більше одного) | Посвідчення "Інвалід війни" |
2 | Учасники бойових дій | Посвідчення "Учасник бойових дій" |
3 | Батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби в ООС-АТО | Посвідчення члена сім’ї |
4 | Інваліди І та ІІ групи, діти-інваліди та особи, які супроводжують інваліда І групи або дитину-інваліда (не більше одного супроводжуючого) | Посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" або на підставі медичних документів, які підтверджують статус (висновку МСЕК або висновку ЛКК) та документу, який посвідчує особу (за відсутності бланків посвідчення), пенсійного посвідчення |
5 | Ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ, ветерани Національної поліції, ветерани податкової міліції, ветерани Бюро економічної безпеки України, ветерани державної пожежної охорони, ветерани Державної кримінально-виконавчої служби України, ветерани служби цивільного захисту,ветерани Державної служ-би спеціального зв'язку та захисту інформації України | Посвідчення "Ветерана військової служби", "Ветерана органів внутрішніх справ", "Ветерана податкової міліції", "Ветерана війни", "Ветерана Державної кримінально-виконавчої служби", "Ветерана служби цивільного захисту", "Ветерана Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації". |
6 | Громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1 та учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорій 2 | Посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи |
7 | Діти з багатодітних сімей | На підставі посвідчення "Дитини з багатодітної сім’ї" |
8 | Діти сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, які виховуються або навчаються у навчально-виховних, навчальних або інтернатних закладах | Довідка встановленої форми |
9 | Постраждалі учасники Революції Гідності | Посвідчення «Постраждалий учасник Революції Гідності» |
10 | Пенсіонери за віком | На підставі пенсійного посвідчення |
* Підтвердженням відповідного статусу пільговика є посвідчення, видане відповідною установою, або пенсійне посвідчення. Документ повинен бути оформлений у відповідності із вимогами і завірений печаткою. Посвідчення пред’являється громадянином особисто при посадці в автомобільний та залізничний транспорт приміського та міського сполучення і є єдиним документом, що дозволяє безкоштовний/пільговий проїзд.
Секретар ради Олег МАКАР
Додаток до Програми
ОБЛІКОВА ФОРМА
про недоотримані кошти за перевезення автомобільним (залізничним) транспортом окремих категорій громадян, витрати за перевезення яких відшкодовуються з місцевого бюджету
Перевізник___________________________________________________
за___________________20__ року
Період | Кількість оформлених пільгових проїзних документів (квитків) | Сума недоотриманих коштів з урахуванням податку на додану вартість, грн. |
Всього: |
Начальник структурного
підрозділу _____________ _________________
(підпис) (ініціали, прізвище)
М.П.
Секретар ради Олег МАКАР
Додаток до рішення
Мостиської міської ради
№ від грудня 2023 року
ПОРЯДОК
відшкодування компенсаційних виплат за перевезення окремих пільгових категорій громадян Мостиської міської ради (територіальної громади) на приміських маршрутах загального користування автомобільним транспортом та на залізничному транспорті приміського сполучення на 2024-2026 р.
І. Загальні положення
1.1 Цей Порядок визначає єдиний механізм відшкодування перевізникам компенсаційних виплат, пов’язаних з перевезенням жителів Мостиської міської ради (територіальної громади), які зареєстровані на території Мостиської ТГ, та мають право на пільги на приміських маршрутах загального користування автомобільним транспортом та залізничному транспорті приміського сполучення за рахунок коштів міського бюджету.
1.2 Цей Порядок розроблено на виконання Програми фінансування видатків на компенсаційні виплати на пільговий проїзд на приміських маршрутах загального користування автомобільним транспортом та залізничним транспортом окремим категоріям громадян Мостиської міської ради на 2024-2026 роки.
1.3 Загальна сума відшкодування компенсаційних виплат, пов’язаних з перевезенням громадян, які мають право на пільги, на приміських маршрутах загального користування автомобільним транспортом та на залізничому транспорті приміського сполучення визначається кошторисними призначеннями на 2024-2026 роки за рахунок коштів міського бюджету.
1.4 Відшкодування за пільгові перевезення проводять за рахунок загального фонду бюджету — з усіх джерел, що відносяться до місцевого бюджету відповідно до вимог Бюджетного кодексу України.
1.5 Законодавчою та нормативно-правовою базою Порядку є Бюджетний кодекс України, Закони України «Про залізничний транспорт», «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист», «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про охорону дитинства».
1.6 Цей Порядок визначає механізм відшкодування перевізникам витрат за пільговий проїзд окремих категорій громадян за рахунок коштів міського бюджету.
1.7 Відшкодування компенсаційних виплат проводиться на підставі договору про відшкодування витрат за перевезення окремих пільгових категорій громадян Мостиської міської ради на приміських маршрутах загального користування автомобільним транспортом та на залізничному транспорті приміського сполучення, укладеного між перевізниками: ТзОВ «Самбірське АТП 14608», ТзОВ «Львівське АТП 14631», КП «Ластівка», АТ»Укрзалізниця» і Мостиською міською радою, яка є головним розпорядником коштів, призначених для компенсації за пільгове перевезення окремих категорій громадян.
Перевізник - отримувач компенсаційних виплат за рахунок коштів міського бюджету за пільговий проїзд окремих категорій громадян для укладання договору з міською радою подаює наступну інформацію:
заяву на укладання договору;
виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
копію чинного договору про організацію перевезення пасажирів;
копію ліцензії;
копію розкладу руху автомобільного/залізничного транспорту на маршрутах;
копію свідоцтва про реєстрацію платника податку (за наявності);
встановлені тарифи (вартість проїзду).
II. Облік фактичних перевезень громадян, яким надано право безоплатного/пільгового проїзду автомобільним транспортом та залізничним транспортом на приміських маршрутах та визначення суми компенсації за перевезення окремих пільгових категорій громадян.
2.1. Обліку підлягають поїздки пільгових категорій громадян , яким відповідно до законодавства України, надано право пільгового проїзду в автомобільному транспорті загального користування та залізничному транспорті приміського сполучення, а саме такі категорії:
- учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції гідності;
- особи з інвалідністю внаслідок війни;
- ветерани військової служби;
- ветерани органів внутрішніх справ;
- ветерани Національної поліції;
- ветерани Державної пожежної охорони;
- ветерани Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України;
- ветерани служби цивільного захисту;
- ветерани Державної кримінально-виконавчої служби України;
- ветерани податкової міліції;
- особи з інвалідністю внаслідок військової служби;
- батьки військовослужбовця, який загинув чи помер або зник безвісти під час проходження військової служби;
- реабілітовані;
- жертви нацистських переслідувань (ст. 6-1, ст. 6-2 Закону України “Про жертви нацистських переслідувань”);
- особи з інвалідністю;
- особи (ЧАЕС) – 1 категорія;
- особи (ЧАЕС) – 2 А категорія (ліквідатори);
- особи, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи або дітей з інвалідністю (не більше однієї особи, яка супроводжує особу з інвалідністю I групи або дитину з інвалідністю);
- діти з багатодітних сімей;
- пенсіонери за віком.
2.2 Безкоштовне/пільгове перевезення окремих категорій громадян, що мають право на безоплатний/пільговий проїзд згідно з чинним законодавством, здійснюється автомобільним та залізничним транспортом на умовах, визначених договором на перевезення пасажирів автомобільним та залізничним транспортом, укладеним між перевізниками та органами державної виконавчої влади.
2.3 При перевірці права на пільговий проїзд пільговик пред’являє уповноваженій особі посвідчення про право на безкоштовне (пільгове) перевезення встановленого зразка; документ, що посвідчує особу.
2.4 Розрахунки фактично виконаних обсягів перевезень пільгових категорій населення на приміських маршрутах загального користування автомобільним транспортом та на залізничному транспорті приміського сполучення за календарний місяць виконуються перевізником на підставі звітних даних виручки від перевезених платних пасажирів, затвердженого тарифу, кількості перевезених платних пасажирів та коефіцієнту співвідношення кількості пасажирів пільговиків та пасажирів, що оплачують проїзд.
2.5 В термін до 10-го числа місяця наступного за звітним, перевізник подає до Мостиської міської ради розрахунок компенсаційних виплат за пільгове перевезення окремих категорій громадян за відповідний місяць.
III. Порядок проведення відшкодування втрат.
3.1 Мостиська міська рада на підставі розрахунку про фактично виконані обсяги перевезень окремих категорій громадян, що надаються перевізником, забезпечує відшкодування компенсаційних виплат на розрахунковий рахунок перевізника.
IV. Контроль та відповідальність за порушення договірних умов.
4.1 Перевізник несе повну відповідальність за надання пільг на проїзд окремих категорій громадян за рахунок коштів бюджету Мостиської міської ради та за достовірність поданих розрахунків.
4.2 У свою чергу, головний розпорядник бюджетних коштів, Мостиська міська рада має право перевіряти правильність та достовірність складання наданих перевізником документів для отримання компенсаційних виплат.
V. Порядок розгляду спорів
5.1 Спори, що виникають між перевізником та Мостиською міською радою вирішуються шляхом переговорів.
5.2 У випадках недосягнення згоди між Мостиською міською радою та перевізником спори вирішуються згідно з чинним законодавством України.
Секретар ради Олег МАКАР