ОПИС ДОКУМЕНТУ
Доповідач: | |
Статус: | Прийнятий в цілому |
---|---|
Дата: | 07.12.2023 |
ПРОЄКТ РІШЕННЯ
№ 13
Про затвердження Програми забезпечення розробки містобудівної документації на території Мостиської міської ради на 2024-2026 роки.
МОСТИСЬКА МІСЬКА РАДА
ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
L – ПОЗАЧЕРГОВА СЕСІЯ VІІІ СКЛИКАННЯ
Рішення №
м.Мостиська від 08 грудня 2023 року
Про затвердження Програми забезпечення розробки містобудівної
документації на території Мостиської міської ради на 2024-2026 роки.
Керуючись Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності», Законом України «Про основи містобудування», Законом України «Про архітектурну діяльність» ст.12 Земельного кодексу України, ст.ст.26,59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Мостиська міська рада вирішила:
- Затвердити Програму забезпечення розробки містобудівної документації на території Мостиської міської ради на 2024-2026 роки (додається)
- Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію Мостиської міської ради з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку та постійну комісію з питань земельних відносин, комунального майна, екології, будівництва, архітектури та просторового планування.
Міський голова Мирослава ПЕЛЬЦ
Додаток до рішення
Мостиської міської ради
№ від 08.12.2023р.
Програма
забезпечення розробки містобудівної документації
на території Мостиської міської ради
на 2024-2026 роки»
Зміст
1. Паспорт Програми
2. Загальні положення
3. Мета Програми
4. Термін реалізації Програми
5. Фінансування Програми
- Паспорт Програми
Назва: «Програма забезпечення розробки містобудівної документації на території Мостиської міської ради на 2017-2020 роки».1. Розробник Програми Юридичний відділ міської ради 2. Відповідальний виконавець програми Виконавчий комітет Мостиської міської ради 3. Головний розпорядник бюджетних коштів Мостиська міська рада 4. Учасники Програми Мостиська міська рада 5. Термін реалізації Програми 2024-2026 роки 6. Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми) Міський бюджет - Загальні положення
В сучасних умовах зростає роль планування територій, як ефективного засобу регулювання її використання, яке забезпечує взаємоузгодження в цій сфері інтересів особистості, суспільства, держави та галузей економіки.
Відповідно із Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності", планування територій здійснюється шляхом:
- на державному рівні – розроблення Генеральної схеми планування території України;
- на регіональному рівні – розроблення схем планування території області та районів;
- на місцевому рівні – розроблення та затвердження генеральних планів населених
пунктів, планів зонування територій і детальних планів території.
Генеральний план населеного пункту є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, призначеної для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території населеного пункту.
Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" передбачено розроблення у складі генерального плану населеного пункту: плану зонування території та детального плану території населеного пункту.
Відповідно до ДБН Б.1.1-15:2012 «Склад та зміст генерального плану населеного пункту», ст.17 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» - генеральний план населеного пункту з чисельністю населення до 50 тис. осіб, генеральні плани можуть поєднуватися з детальними планами території таких населених пунктів.
План земельно-господарського устрою території населеного пункту розробляється згідно основного креслення генерального плану. Склад та зміст плану земельно-господарського устрою населеного пункту регламентується відповідною нормативною документацією з питань здійснення землеустрою. Затверджений план землеустрою стає складовою частиною генерального плану населеного пункту.
Містобудівна документація на місцевому рівні розробляється з урахуванням даних державного земельного кадастру на актуалізованій картографічній основі в цифровій формі як просторово-орієнтована інформація в державній системі координат на паперових і електронних носіях.
Розробка містобудівної документації передбачає роботи з:
- актуалізація картографо-геодезичної основи масштабу 1 : 2000;
- збір вихідних даних;
- розробка генерального плану;
- розробка детальних планів території;
- затвердження містобудівної документації, згідно з діючим законодавством.
- розробка та затвердження проектів землеустрою. - Мета Програми
Головною метою Програми є розроблення містобудівної документації сучасного рівня населеного пункту для забезпечення сталого соціально-економічного розвитку території.
Програма спрямована на забезпечення цілеспрямованої діяльності органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, громадян, об'єднань громадян по створенню повноцінного життєвого середовища, яка включає прогнозування розвитку і планування територій, проектування, будівництво і реконструкцію об'єктів житлово-цивільного, виробничого призначення, спорудження інших об'єктів, створення інженерної і транспортної інфраструктури.
Розроблення містобудівної документації (детального плану, генерального плану) буде сприяти реалізації плану соціально-економічному розвитку Мостиської міської ради.
Генеральні плани, поєднані з детальними планами території Мостиської міської ради, визначить потреби в територіях для забудови та іншого її використання; потреби у зміні меж населених пунктів, черговість і пріоритетність забудови та іншого використання територій; межі функціональних зон, пріоритетні та допустимі види використання та забудови територій, сприятиме залученню інвестицій.
Матеріали генеральних планів використовуються як вихідні дані при розробленні іншої планувальної документації та проектів забудови, інвестиційних програм і проектів, програм соціально-економічного розвитку, схем визначення земель населених пунктів для приватизації, планів земельно-господарського устрою населеного пункту, спеціальних проектів, схем і програм охорони навколишнього природного середовища та здоров'я населення, пам'яток історії і культури, інженерного захисту і підготовки території, комплексних схем транспорту, проектів та схем організації дорожнього руху, систем управління дорожнім рухом, схем розвитку систем інженерного обладнання і галузей міського господарства, виконанні грошової оцінки земель, створенні містобудівного та земельного кадастрів, тощо.
При здійсненні планування і забудови територій на місцевому рівні, обов'язковою умовою є врахування громадських інтересів, що полягає у визначенні потреби територіальної громади в територіях, необхідних для розташування, утримання об'єктів житлово-комунального господарства, соціальної, інженерно-транспортної інфраструктури, вирішення інших завдань забезпечення сталого розвитку населеного пункту, та врахування приватних інтересів, що полягає у забезпеченні фізичним та юридичним особам рівних можливостей набуття у власність або у користування земельних ділянок, захист майнових прав, а також безпечного функціонування об'єктів нерухомості.
Нормативно-правова база, як підстава для розроблення містобудівної документацій на території Мостиської міської ради на 2024-2026роки»
Розробка містобудівної документації це виготовлення робіт відповідно до існуючого законодавства, будівельних норм та правил. Основними законодавчими актами для розробки містобудівної документації є Закони України «Про основи містобудування», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про архітектурну діяльність», Постанови Кабінету Міністрів України від 25. 05.2011 № 555 «Про затвердження Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні», державних будівельних норм та правил та іншої нормативної документації визначеної діючим законодавством.
Рішення про розроблення генерального плану приймає Мостиська міська рада, що є підставою для подальших дій в цьому напрямку.
4. Термін реалізації Програми
Роки | 2024 | 2025 | 2026 |
Загальний обсяг фінансових ресурсів необхідних для реалізації програми | За наявності фінансування | За наявності фінансування | За наявності фінансування |
5. Фінансування Програми
Фінансування Програми здійснюється в межах асигнувань, передбачених у місцевому бюджеті на вищезазначені роботи або інших джерел, не заборонених законодавством.
За рішенням міської ради для розроблення містобудівної документації крім коштів місцевого бюджету можуть залучатися кошти з інших джерел, не заборонених законом, за умови виконання функцій замовника відповідним органом місцевого самоврядування.
Корегування програми щодо фінансового забезпечення її реалізації проводиться згідно з остаточним рахунком коштів відповідно до затвердженої проектно-кошторисної документації.
Секретар ради Олег МАКАР