ОПИС ДОКУМЕНТУ
Доповідач: | |
Статус: | Прийнятий в цілому |
---|---|
Дата: | 15.02.2024 |
ПРОЄКТ РІШЕННЯ
№ 12
Про затвердження Міської цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2024 рік.
МОСТИСЬКА МІСЬКА РАДА
ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
LІІ ПОЗАЧЕРГОВА СЕСІЯ VІІІ СКЛИКАННЯ
Рішення №
м.Мостиська від лютого 2024 року
Про затвердження Міської цільової програми
захисту населення і територій від
надзвичайних ситуацій техногенного
та природного характеру на 2024 рік.
З метою підвищення рівня захисту населення Мостиської територіальної громади від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, своєчасної ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій рятувальниками 26 ДПРЧ Яворівського РУ ГУ ДСНС у Львівській області, керуючись вимогами статті 91 Бюджетного Кодексу України, статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та статті 19 Кодексу цивільного захисту України, враховуючи лист 9 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Львівській області № 58-9-20/58-9 від 15.01.2024р., Мостиська міська рада вирішила:
- Затвердити Міську цільову програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2024 рік, згідно додатку.
2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію ради з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.
Міський голова Мирослава ПЕЛЬЦДодаток до рішення
Мостиської міської ради
№ від лютого 2024р.
МІСЬКА ЦІЛЬОВА ПРОГРАМА
ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ І ТЕРИТОРІЙ ВІД НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ТЕХНОГЕННОГО ТА ПРИРОДНОГО ХАРАКТЕРУ
НА 2024 РІК
м. Мостиська
ЗМІСТ
1. Паспорт Програми.
2. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма.
3. Визначення мети Програми.
4. Визначення відповідальних виконавців Програми.
5. Перелік завдань і заходів Програми, напрямів використання бюджетних коштів та результативних показників.
6. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми, обсягів та джерел фінансування, строки виконання завдань, заходів.
7. Координація та контроль за ходом виконання Програми.
Паспорт Міської цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2024 рік (надалі - Програма).- Ініціатори розробки Програми - Яворівське районне управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області, 9 Державний пожежно-рятувальний загін Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області.
- Дата, номер документа про затвердження Програми -
- Розробник Програми - Яворівське районне управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області, 9 Державний пожежно-рятувальний загін Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області.
- Відповідальний виконавець Програми — начальник 9 Державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області ХРУПА Андрій Олексійович.
- Учасники Програми – Мостиська міська рада, Яворівське районне управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області, 9 Державний пожежно-рятувальний загін Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області.
- Термін реалізації Програми - 2024 рік.
- Орієнтовний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми в 2024 році, становить 100 тис. грн., у тому числі:
- кошти міського бюджету - 100 тис. грн.;
Начальник Яворівського районного управління
Головного управління Державної служби
України з надзвичайних ситуацій
у Львівській області Гембальський Іван Іванович
Начальник 9 Державного пожежно-рятувального
загону Головного управління Державної служби
з надзвичайних ситуацій у Львівській області Хрупа Андрій Олексійович
2. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма.
Актуальність проблеми забезпечення техногенної та природної безпеки населення і територій зумовлена тенденцією зростання кількості пожеж, які наносять шкоду населенню і територіям, збитки народногосподарському комплексу.
Особливо часто трапляються пожежі у приватних будівлях. Найчастіше причинами пожеж стають несправності в системі електроживлення та недотримання громадянами правил пожежної безпеки і побуті. У 2023 році збільшилася загальна кількість пожеж, кількість пожеж у житлових будинках, пожеж в екосистемах, що потребує неабияких навиків особового складу та наявності необхідного пожежно-рятувального обладнання та спорядження.
За 2023 рік на території Яворівського району зареєстровано 209 пожеж (що на 58 % менше, аніж за 2022 рік – 500 пожеж), з них на території: Новояворівської територіальної громади – 64 пожежі, Яворівської територіальної громади – 61 пожежу, Івано-Франківської територіальної громади – 32 пожежі, Мостиської територіальної громади – 30 пожеж, Судововишнянської територіальної громади – 14 пожеж, Шегинівської територіальної громади – 8 пожеж.
За 2023 рік на пожежах виявлено 5 загиблих осіб, що на 100 % більше, за 2022 рік загиблих осіб на пожежах не виявлено. Також виявлено 10 травмованих осіб, що на 150 % більше, аніж за 2022 рік (4 особи). Слід зазначити, що за 2023 рік найбільшу кількість загиблих та травмованих осіб на пожежах виявлено на території Мостиської територіальної громади (3 загиблих осіб / 3 травмованих осіб), Яворівської територіальної громади (2 загиблих осіб / 3 травмованих осіб) та Новояворівської територіальної громади (загиблих осіб не виявлено / 3 травмованих осіб). Найменшу кількість травмованих осіб (1) та не виявлено загиблих осіб на пожежах на території ІваноФранківської територіальної громади. Не виявлено загиблих та травмованих осіб на пожежах на території Судововишнянської територіальної громади та Шегинівської територіальної громади.
Основними причинами виникнення пожеж залишаються:
1. Необережне поводження з вогнем (120 пожеж або 57 % від загальної їх кількості);
2. Коротке замикання електромережі (несправність електричної системи транспортного засобу) (67 пожеж або 32 % від загальної кількості);
3. Порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації печей (12 пожеж або 6 % від загальної кількості);
4. Інші (10 пожеж або 5 % від загальної кількості).
Закупівля вищезгаданого майна та обладнання для особового складу 26 ДПРЧ м. Мостиська дасть можливість зручність особового складу здійснювати оперативно та своєчасно ліквідовувати пожежі, НС та інші надзвичайні подій пожежно-рятувальним підрозділом м. Мостиська.
У зв’язку із зростанням факторів пожеж, пов’язаних із загрозою та виникненням надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, як на території Львівської області, так у Яворівському районі існує необхідність покращання матеріально-технічної бази державних пожежно-рятувальних підрозділів Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області, дислокованих на території Яворівського району.
Недостатнє державне фінансування створює ряд проблем пожежно-рятувальним та аварійно-рятувальним підрозділам у виконанні завдань за призначенням, що вимагає вжиття організаційних, фінансових та інженерно-технічних заходів як з боку органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.
Враховуючи, що кожна з розглянутих вище проблем вимагає необхідного рівня координації дій та концентрації ресурсів району, вирішення завдань щодо зниження ризиків виникнення надзвичайних ситуацій і подій може бути досягнуто лише у рамках цієї Програми.
3. Визначення мети Програми.
Метою Міської цільової програми захисту населення та територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2024 рік, є забезпечення належних умов роботи пожежно-рятувального підрозділу, здійснення швидкого, оперативного та своєчасної подачі вогнегасних речовин до місця пожежі, а також підвищення рівня своєчасної ліквідації наслідків пожежі рятувальниками 26 державної пожежно-рятувальної частини м. Мостиська, що знижує розповсюдження вогню, який може призвести до знищення матеріальних втрат, а у деяких випадках життя і здоров'я людей.
4. Визначення відповідального виконавця Програми.
Відповідальним виконавцем Програми визначено начальника 9 Державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області Андрія ХРУПУ.
5. Перелік завдань і заходів Програми, напрямів використання бюджетних коштів та результативних показників.
Програма передбачає закупівлю майна та обладнання для захисту особового складу, підтримання належних умов підрозділу 26 державної пожежно-рятувальної частини м. Мостиська.
Перелік заходів і завдань з виконання Міської цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2024 рік зазначено в додатку.
6. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми, обсягів та джерел фінансування, строки виконання завдань, заходів.
Виконання Програми здійснюється за рахунок коштів:
- міського бюджету;
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, становить орієнтовно 100 тис. грн.
Всього для виконання Програми в цілому необхідно:
Роки | Всього | Джерела фінансування, тис. грн. |
Міський бюджет | ||
2024 | 100 | 100 |
Всього | 100 | 100 |
Виконання заходів програми дасть змогу забезпечити захист особового складу оперативну та своєчасну подачу води до місця пожежі, а також підвищення рівня своєчасної ліквідації наслідків пожежі рятувальниками 26 державної пожежно-рятувальної частини м. Мостиська.
7. Координація та контроль за ходом виконання Програми.
Координація та контроль за ходом виконання Програми здійснюється Яворівським районним управлінням Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області.
Додаток: Заходи і завдання з виконання Міської цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2024 рік на 1 арк. в 1 прим.
Секретар ради Олег МАКАР