ОПИС ДОКУМЕНТУ
Доповідач: | |
Статус: | Прийнятий в цілому |
---|---|
Дата: | 15.02.2024 |
ПРОЄКТ РІШЕННЯ
№ 22
Про затвердження Положення про спеціальний фонд відділу культури і туризму Мостиської міської ради
ПРОЄКТ
МОСТИСЬКА МІСЬКА РАДА
ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
CЕСІЯ -ГО СКЛИКАННЯ
Рішення №
м.Мостиська від лютого 2024 р
Про затвердження Положення про спеціальний
фонд відділу культури і туризму Мостиської міської ради
Розглянувши лист відділу культури і туризму Мостиської міської ради Львівської області від 12.02.2024 року №32 , відповідно до ст. 25, 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Бюджетного Кодексу України, Постанови Кабінету міністрів України від 02.09.2015 року №719 «Про порядок розміщення на поточних рахунках в банках державного сектору та використання власних надходжень державних і комунальних вищих навчальних закладів, наукових установ та закладів культури, отриманих як плата за послуги, що надаються ними згідно з основною діяльністю, благодійні внески та гранти, та здійснення контролю за використанням власних надходжень», Постанови Кабінету Міністрів України від 12.12.2011 року №1271 « Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності», Мостиська міська рада вирішила:
- Затвердити Положення про спеціальний фонд відділу культури і туризму Мостиської міської ради Львівської області, згідно з додатком.
- Контроль за виконанням рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.
Міський голова Мирослава ПЕЛЬЦ
Додаток до рішення
Мостиської міської ради
№ від 2024р.
ПОЛОЖЕННЯ
про спеціальний фонд
відділу культури і туризму
Мостиської міської ради
Львівської області
м.Мостиська – 2024р
I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Спеціальний фонд (надалі – Фонд) формується відповідно до статті 69
Бюджетного кодексу України з метою акумуляції фінансових ресурсів та їх використання на співфінансування проектів та програм, а також соціальних та першочергових заходів, фінансування яких не передбачене бюджетом.
1.2. Порядок формування і використання коштів спеціального фонду регулюється чинним законодавством України та цим Положенням.
1.3. Положення про облік та використання коштів спеціального фонду діє на:
- Дитячу школу мистецтв,
- Народний історико - краєзнавчий музей «Мостищина»,
- КУ «Центру культурних послуг» ,
1.4. Фонд створений і діє відповідно до діючого законодавства та даного Положення.
ІІ. ДЖЕРЕЛА ФОРМУВАННЯ ДОХІДНОЇ ЧАСТИНИ ФОНДУ
ТА ПОРЯДОК ФОРМУВАННЯ КОШТІВ
2.1. Власні надходження бюджетних установ отримуються додатково до коштів загального фонду бюджету і включаються до спеціального фонду бюджету.
2.2.Власні надходження бюджетних установ поділяються на такі групи:
перша група - надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними
установами згідно із законодавством;
друга група - інші джерела власних надходжень бюджетних установ.
У складі першої групи виділяються такі підгрупи:
підгрупа 1 - плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх
основною діяльністю;
підгрупа 2 - надходження бюджетних установ від додаткової (господарської)
діяльності;
підгрупа 3 - плата за оренду майна бюджетних установ;
підгрупа 4 - надходження бюджетних установ від реалізації в установленому
порядку майна (крім нерухомого майна).
У складі другої групи виділяються такі підгрупи:
підгрупа 1 - благодійні внески, гранти та дарунки;
підгрупа 2 - кошти, що отримують бюджетні установи від підприємств, організацій,
фізичних осіб та від інших бюджетних установ для виконання цільових заходів, у тому числі заходів з відчуження для суспільних потреб земельних ділянок та розміщених на них інших об’єктів нерухомого майна, що перебувають у приватній власності фізичних або юридичних осіб;
2.3. До джерел формування спеціального фонду належать власні надходження, отримані як плата за послуги, що надаються згідно з основною діяльністю; власні надходження, отримані як плата за оренду та благодійні внески – добровільні пожертвування юридичних та фізичних осіб, організацій, установ, підприємств усіх форм власності, безповоротна фінансова допомога, інша благодійна допомога.
2.4. Після відкриття банком поточних рахунків установи відповідні спеціальні реєстраційні рахунки установи, відкриті в органі Казначейства, не закриваються. Залишки бюджетних коштів, які утворилися на кінець бюджетного періоду, що передує переходу на банківську форму обслуговування, залишаються на єдиному
казначейському рахунку і за рішенням установи використовуються у наступному
бюджетному періоді в установленому законодавством порядку.
2.5.Для розміщення власних надходжень, отриманих як плата за послуги, що надаються установою згідно з основною діяльністю, або благодійні внески, або гранти, на поточному рахунку в банку установа подає органу Казначейства необхідні документи згідно чинного законодавства.
2.6.Кошти зараховуються на окремі рахунки, які відкрито в Головному управлінні Державної казначейської служби України у Мостиському районі за кодом бюджетної класифікації доходів:
-25010100
- 25010300
-25010400
- 25020100
-25020400
2.7.Зміни до спеціального фонду кошторису протягом бюджетного періоду у частині зазначених власних надходжень вносяться на підставі довідок про надходження на відповідні реєстраційні рахунки, наданих в установленому порядку органами Казначейства, та довідок про зміни до кошторису установи (плану використання бюджетних коштів), що затверджуються у тому ж порядку, що і кошториси (плани використання бюджетних коштів), без внесення відповідних змін до бюджетного розпису за спеціальним фондом бюджету. Зазначені зміни до спеціального фонду кошторису (плану використання бюджетних коштів) вносяться на підставі розрахунків з відповідним обґрунтуванням у разі виникнення потреби у збільшенні (скороченні, перерозподілу) надходжень та/або видатків, а також використанні залишків бюджетних коштів на початок бюджетного періоду, що утворилися на відповідному поточному рахунку, в органах Казначейства. Установи подають копії складених відповідно до діючого законодавства та затверджених протягом звітного періоду довідок про внесення змін до кошторисів (планів використання бюджетних коштів) органам Казначейства не пізніше ніж протягом останнього робочого дня звітного місяця.
2.8 Установи та органи Казначейства ведуть облік таких змін і відображають у звітності про виконання бюджету планові показники за спеціальним фондом бюджету з урахуванням внесених змін до кошторисів (планів використання бюджетних коштів). Проведення та відображення операцій у натуральній формі здійснюється установою в установленому законодавством порядку через відповідний спеціальний реєстраційний рахунок, відкритий в органі Казначейства.
ІІІ. ВИКОРИСТАННЯ КОШТІВ ФОНДУ
3.1. Власні надходження, отримані як плата за послуги, що надаються
закладами, установами згідно з основною діяльністю, благодійні внески або
гранти використовуються ними відповідно до статей 13 і 51 Бюджетного
кодексу України.
3.2.Кошти спеціального фонду мають цільовий характер та використовуються на такі потреби:
- на співфінансування проектів та програм;
- виплати із заробітної плати, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, прибуткового податку та військового збору;
- за спожиті комунальні послуги та енергоносії;
- за канцтовари, інвентар та господарські товари;
- для здійснення витрат, пов’язаних з діяльністю по забезпеченню розвитку
- структурних підрозділів відділу культури і туризму Мостиської міської ради з відповідних спеціальних реєстраційних рахунків, відкритих в органі Казначейства згідно КПКВК;
- для здійснення витрат, пов’язаних з зміцненням матеріально - технічної бази структурних підрозділів відділу культури і туризму з відповідних спеціальних реєстраційних рахунків, відкритих в органі Казначейства згідно КПКВК;
- для забезпечення розвитку соціальної сфери (зміцнення матеріально - технічної бази установи культури, тощо);
- для організації проведення на території міської ради заходів по відзначенню державних місцевих свят, пам’ятних дат та ювілеїв міського культурного значення, конкурсів, фестивалів та інших заходів;
- на інші напрями, що не суперечать законодавству.
3.3.Кошти спеціального фонду використовуються головним розпорядником коштів –
Відділом культури і туризму Мостиської міської ради.
3.4.Кошти спеціального фонду, які спрямовуються на здійснення фінансування заходів здійснюються згідно норм, які не суперечать Положенню та діючому законодавству.
3.5.Невикористані протягом року кошти спеціального фонду вилученню не підлягають і переносяться на наступний бюджетний період і можуть бути перерозподілені на інші цілі, відповідно до рішень керівника та в установленому законодавством порядку.
4. БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК ТА ЗВІТНІСТЬ
ПРО ВИКОРИСТАННЯ КОШТІВ ФОНДУ
4.1.Бухгалтерський облік фінансово-господарських операцій спеціального фонду за напрямами використання коштів здійснюється головним розпорядником коштів – Відділом культури і туризму Мостиської міської ради – згідно з чинним законодавством.
4.2.Бухгалтерський облік надходжень і використання коштів спеціального фонду здійснюється Головним управлінням Державної казначейської служби України у Мостиському районі на підставі звітів, поданих головним розпорядником коштів.
4.3.Оперативний облік надходжень до спеціального фонду та використання його коштів здійснюється Головним управлінням Державної казначейської служби України у Мостиському районі.
4.4. Звіти про використання коштів Фонду складається після закінчення відповідного бюджетного періоду щоквартально та за рік.
4.5.Контроль за надходженнями та використанням коштів спеціального фонду здійснюють органи, на які покладено функції контролю.
Секретар ради Олег МАКАР