ОПИС ДОКУМЕНТУ

Доповідачі:


Макар Олег Євстахійович

Рішення:

Прийнято

Сесія:

LI

Скликання:

VIII

Вид:

За основу і в цілому

Номер:

27

Дата реєстрації:

25.12.2023

Проголосовано:

28.12.2023 17:06:38

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

  • Підтримали
    19
  • Не підтримали
    0
  • Утримались
    0
  • Не голосували
    1
  • Відсутні
    7

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 27

Текст:





МОСТИСЬКА МІСЬКА РАДА



ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ



LI ПОЗАЧЕРГОВА СЕСІЯ VІІІ СКЛИКАННЯ



Рішення №



м.Мостиська від 28 грудня 2023 року



Про звернення щодо ліміту допустимого



обсягу землі у власності однієї особи



Розглянувши звернення голови ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» № 845 від 22.12.2023р, щодо ліміту допустимого обсягу землі у власності однієї особи, відповідно до ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Мостиська міська рада вирішила:




  1. Підтримати звернення депутатів Мостиської міської ради щодо ліміту допустимого обсягу землі у власності однієї особи (текст звернення додається)



Міський голова Мирослава ПЕЛЬЦ










Кому: Президенту України

Зеленському В.О.

Копія: Голові Верховної Ради України

Стефанчуку Р.О.

Міністру аграрної політики

та продовольства України

Сольському М.Т.

Голові Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики

Гайду О.В.

Від депутатів Мостиської міської ради


Шановний Володимире Олександровичу!



Депутати Мостиської міської ради ради засвідчують Вам свою повагу і звертається з приводу змін з 2024 року умов обігу земель сільськогосподарського призначення.



З перших днів повномасштабного вторгнення рф в Україну аграрна галузь стала фундаментом та локомотивом національної економіки, забезпечуючи понад 50% від загального надходження валютної виручки в країну, національну та світову продовольчу безпеку та щоденну допомогу Збройним Силам України.



В умовах, коли українські аграрії переживають чи не найскладніші випробування за всю історію незалежної України: постійно зазнають фінансових та фізичних збитків через заблоковані порти, знищені виробничі потужності, обстріляні та заміновані українські поля, на яких регулярно підривається техніка разом з працівниками, – вони продовжують працювати та воювати на фронті, як військовослужбовці, захищаючи буквально кожен сантиметр української землі.



На жаль, неможливість експорту продукції призвела до скорочення ліквідності українських аграріїв. Не маючи такої дотаційної підтримки як в країнах ЄС (довоєнний рівень дотацій в прибутку українського АПК в середньому складає до 2% проти майже 20% в країнах ЄС) та враховуючи катастрофічне падіння прибутковості сектору, вітчизняні аграрії відчули кризу нестачі оборотних коштів та витратних матеріалів для проведення посівної кампанії та подальших польових робіт, що невідворотно вплине на результати врожаю 2023 року.



Попри домовленості між учасникам «Зернової ініціативи», відбувалося постійне блокування інспекцій кораблів зі сторони рф, в результаті чого експорт з України агропродовольчої продукції протягом року дії угоди опинявся під загрозою зупинки, та врешті, за заявою російської сторони, – її дія повністю припинена 17 липня 2023 року.



Новим викликом для вітчизняних аграріїв стає наступний етап земельної реформи, який почнеться з 2024 року. Нагадаємо, що з наступного року, ліміт на обсяг с/г землі «в одні руки» збільшується з поточних 100 до 10 тисяч гектарів, та буде дозволено продаж землі юридичним особам. В умовах, коли вітчизняні агровиробники вже другий рік поспіль працюють повністю в збиток, через наявні логістичні проблеми та низьку ціну на аграрну продукцію всередині країни, збільшення цього ліміту не принесе жодної практичної користі для малих та середніх агровиробників. Вони просто не мають коштів на купівлю с/г земель.



Фактично таке збільшення ліміту с/г земель у власності, за поточних умов, може бути вигідним лише тим компаніям, які мають можливість отримати фінансування за кордоном, шляхом залучення кредитів, випуску облігацій, тощо – тобто незначній кількості аграрних компаній. Решта агровиробників залишаться позбавленими такої можливості як мінімум до кінця війни.



Задля збереження балансу та надання рівних прав для всіх без виключення українських аграріїв депутати Мостиської міської ради виступають проти підняття ліміту допустимого обсягу землі у власності однієї особи з поточних 100 до 10 тисяч гектарів в одні руки з 2024 року, проте ми не заперечуємо допуску до ринку юридичних осіб, оскільки згідно з Земельним кодексом України власниками таких юридичних осіб (що купують землю), можуть бути лише громадяни України. Водночас, ми пропонуємо залишити до кінця війни та ще на два роки після перемоги ліміт 100 гектарів в одні руки як для юридичних, так і для фізичних осіб.





З повагою,



____________________ _________________