ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 37

МОСТИСЬКА МІСЬКА РАДА

ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

XL ПОЗАЧЕРГОВА СЕСІЯ VІІІ СКЛИКАННЯ

Рішення №

м. Мостиська від 27 серпня 2024 року

Про внесення змін до статуту

міського комунального підприємства "Водоканал"

У зв'язку з поповненням статутного капіталу та необхідністю внесення відповідних змін до Статуту міського комунального підприємства «Водоканал», керуючись ч.5 ст.57, ст.78 Господарського кодексу України,   ст.ст.17, 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи лист МКП «Водоканал» від 03.07.2024 №173, Мостиська міська рада Львівської області вирішила:

  1. Внести зміни до статутного капіталу МКП «Водоканал», виклавши п.5.1. у наступній редакції:

«5.1. Для здійснення господарської діяльності Підприємства створено статутний капітал у розмірі 5 085 723, 00 грн. (п’ять мільйонів вісімдесят п’ять тисяч сімсот двадцять три грн. 00 коп.)».

2. Внести зміни до Статуту міського комунального підприємства «Водоканал», затвердивши його в новій редакції, що додається.

3. Уповноважити Колодія Андрія Ігоровича, директора міського комунального підприємства «Водоканал» здійснити заходи щодо державної реєстрації змін до установчих документів згідно чинного законодавства.

4. Контроль за виконанням рiшення покласти на постійну комісію з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.

Міський голова Мирослава ПЕЛЬЦ

Додаток до рішення

Мостиської міської ради

від . .2024р. №

Статут

міського комунального підприємства «Водоканал»

(нова редакція)

м.Мостиська

2024 р.

1. Загальні положення

1.1 Міське комунальне підприємство «Водоканал»  засноване  на комунальній власності територіальної громади міста Мостиська Львівської області і діє у відповідності до Конституції України, Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Господарського кодексу України, Цивільного кодексу України та інших законодавчих актів України. 

1.2. Найменування Підприємства: Міське комунальне підприємство «Водоканал»;

Скорочене : МКП «Водоканал».(далі підприємство).

1.3. Місцезнаходження підприємства: Україна, 81300, Львівська область, м. Мостиська, вул. Галицька,7.

Юридична адреса підприємства: Україна, 81300, Львівська область, м. Мостиська, вул. Галицька ,7.

1.4. Власникомта засновником підприємства є Мостиська міська рада Львівської області (надалі - Засновник).

1.5. Органом управління є Мостиська  міська рада Львівської області (далі- «Орган управління»).

1.6. Підприємство є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку із своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом, штампи, бланки зі своїм найменуванням. Права і обов'язки юридичної особи Підприємство набуває з дня його державної реєстрації.

1.7. Засновник не несе відповідальності за зобов'язаннями Підприємства, крім випадків, передбачених законодавством України, а Підприємство не несе відповідальності за зобов'язаннями Засновника.

1.8. У своїй діяльності Підприємство керується Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами, рішеннями Мостиської міської ради, її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Статутом.

1.9. Підприємство має право укладати правочини, набувати майнові права, бути позивачем та відповідачем у судах загальної та спеціальної юрисдикції.

1.10. Статусу юридичної особи Підприємство набуває з дня реєстрації.

2. Мета і предмет діяльності Підприємства

2.1. Підприємство створене з метою виконання вимог законодавства України у сфері надання послуг водопостачання та водовідведення на території Мостиської міської ради.

Основним видом діяльності є КВЕД

36.00 забір, очищення та постачання води.

37.00 каналізація, відведення й очищення стічних вод.

2.2. Предметом діяльності Підприємства є

-  транспортування води по магістральних водогонах;

-  експлуатація міських позабудинкових водопровідних мереж;

-  подача води для мешканців міста Мостиська;

-  надання послуг по відведенню стічних вод та експлуатацію каналізаційних колекторів;

- обслуговування мереж водопостачання і водовідведення (крім внутрібудинкових);

- очистка стічних вод на міських каналізаційних очисних спорудах;

2.3. Види діяльності, які потребують ліцензування Підприємство здійснює лише після отримання відповідної ліцензії у встановленому законом порядку.

2.4. Підприємство може здійснювати і інші види діяльності, що не заборонені чинним законодавством України.

3.Юридичний статус Підприємства

3.1 Підприємство є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку із своїм найменуванням та  кодом ЄДРПОУ, штампи,

бланки зі своїм найменуванням та інші атрибути. Права і обов'язки юридичної особи Підприємство набуває з дня його державної реєстрації.

 3.2. Засновник не несе відповідальності за зобов'язаннями Підприємства, крім випадків, передбачених законодавством України, а Підприємство не несе відповідальності за зобов'язаннями Засновника.

 3.3. У своїй діяльності Підприємство керується Конституцією України,    законами України, іншими нормативно-правовими актами, рішеннями Мостиської міської ради, її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Статутом.

 3.4. Підприємство має право укладати правочини, набувати майнові та особисті немайнові права, бути позивачем та відповідачем у судах загальної юрисдикції, господарських, адміністративних та третейських судах.

  4. Склад і компетенція органів управління

4.1. До виключної компетенції Засновника відноситься: 

-прийняття рішень та встановлення порядку відчуження, списання та надання в оренду майна Підприємства  відповідно до закону ;

-прийняття рішень про ліквідацію, реорганізацію та перепрофілювання Підприємства;

-надання згоди про вступ Підприємства, як засновника (учасника) до інших господарських товариств, створення філій дочірніх підприємств та відокремлених підрозділів, що матимуть самостійний баланс;

-затвердження Статуту Підприємства, внесення до нього змін та доповнень;

-визначення розміру статутного капіталу Підприємства та його утворення, внесення змін до нього;

 -встановлення розміру частки прибутку, яка підлягає зарахуванню до місцевого бюджету;

 -прийняття рішення про надання у концесію об'єктів комунальної власності;

 -прийняття рішення щодо отримання кредитів в установах банків Підприємством;

-прийняття  рішення  на передачу з балансу Підприємства майна . 

 4.2. До компетенції Органу управління – виконавчого комітету Мостиської міської ради – належить:

-управління (в межах визначених Засновником) майном Підприємства, що належить до комунальної власності;

 -здійснення координації діяльності Підприємства;

- здійснення інших повноважень щодо управління Підприємством, відповідно до чинного законодавства України та рішень Засновника;

-встановлення (затвердження, погодження) у випадках визначених законодавством України цін, тарифів на послуги, роботи, що виконуються (надаються) Підприємством;

- погодження укладання Підприємством договорів спільної діяльності;

-здійснює інші повноваження, передбачені рішеннями Засновника та положеннями.

5. Статутний капітал Підприємства

5.1. Для здійснення господарської діяльності Підприємства створено статутний капітал у розмірі 5 085 723, 00 грн. (п’ять мільйонів вісімдесят п’ять тисяч сімсот двадцять три грн. 00 коп.).

5.2. Вкладом до статутного капіталу Підприємства можуть бути будинки, споруди, приміщення, обладнання та інші матеріальні цінності, цінні папери, право користування землею, водою та іншими природними ресурсами, будинками, спорудами, приміщеннями, обладнанням, а також інші майнові права (включаючи майнові права на об'єкти інтелектуальної власності), грошові кошти місцевого бюджету з урахуванням вимог бюджетного законодавства та інші кошти.

5.3. Розмір статутного капіталу Підприємства визначається та може бути змінений рішенням Засновника.

6. Майно та кошти Підприємства

 6.1. Майно Підприємства складають матеріальні та нематеріальні активи, основні фонди та оборотні засоби, а також інші цінності, вартість яких відображена на його самостійному балансі. Майно передане Засновником Підприємству  в процесі  роботи Підприємства, визнається внеском Власника до статутного капіталу Підприємства на підставі рішення Засновника. Підприємство є власником майна переданого йому засновником у власність, продукції, набутої Підприємством в результаті господарської діяльності, одержаних доходів, іншого майна, набутого на підставах, що не заборонені законом.

6.2. Майном, що перебуває у комунальній власності і закріплене за Підприємством на праві оперативного управлінняського Підприємство володіє, користується й розпоряджається з урахуванням обмежень визначених чинним законодавством України та цим Статутом.

 6.3. Джерелами формування майна Підприємства є:

 6.3.1. Майно і грошові кошти, передані Підприємству Засновником.

6.3.2. Доходи одержані від реалізації продукції, послуг та інших видів господарської діяльності.

6.3.3. Кредити банків та інших кредиторів.

6.3.4. Капітальні вкладення і дотації з бюджетів.

6.3.5. Майно, придбане в інших суб'єктів господарювання, організацій та громадян у встановленому законодавством порядку.

6.3.6. Безоплатні та благодійні внески, пожертвування суб’єктів господарювання і громадян.

6.3.7. Інші джерела, не заборонені чинним законодавством.

6.4. Підприємство, у встановленому порядку, виключно за згодою Засновника, має право продавати, передавати, обмінювати, надавати в оренду належне йому майно та інші матеріальні цінності, а також списувати їх з балансу.

6.5. Збитки, заподіяні Підприємству внаслідок порушення його майнових прав громадянами, юридичними особами і державними органами, відшкодовуються Підприємству за відповідним рішенням суду.

6.6. Майно Підприємства не може бути предметом безкоштовного використання, застави (в тому числі податкової застави), внеском до статутного капіталу інших юридичних осіб, а також не може бути продане,  передане у володіння, користування, розпорядження або відчужене у будь-який спосіб без згоди Засновника, крім передачі в оренду в порядку та спосіб, передбачений цим Статутом.

6.7. Ризик випадкової загибелі або пошкодження майна, що передане Підприємству Засновником несе Підприємство. 

7. Господарська діяльність, облік і звітність Підприємства

7.1. Підприємство самостійно здійснює свою господарську діяльність на принципах господарського розрахунку, несе відповідальність за наслідки цієї діяльності перед Засновником, за виконання взятих на себе зобов'язань перед трудовим колективом і партнерами, за укладеними договорами, перед бюджетом, банками та фінансово-кредитними установами відповідно до чинного законодавства України.

7.2. Підприємство  планує свою діяльність з урахуванням вимог  органу  державного регулювання у сфері комунальних послуг  та  визначає перспективи розвитку, виходячи з попиту на продукцію, роботи та послуги, виходячи з необхідності забезпечення

виробничого та соціального розвитку Підприємства, надає на затвердження Засновнику або Органу управління вказані плани.

7.3. Основним показником фінансових результатів господарської діяльності Підприємства є прибуток, який формується в порядку, встановленому чинним законодавством, та

залишається в розпорядженні Підприємства, та використовується відповідно до річних фінансових планів та цього Статуту.

7.4.  Можливі збитки Підприємства, які виникають в процесі його діяльності, покриваються за рахунок коштів Підприємства. Збитки, які завдані Підприємству внаслідок виконання рішень органів державної влади чи місцевого самоврядування, підлягають відшкодуванню зазначеними органами добровільно чи за рішенням суду.

7.5. Розрахунки Підприємства за своїми зобов’язаннями проводяться у безготівковому та готівковому порядку через установи банків відповідно до правил здійснення розрахункових та касових операцій, затверджених Національним банком України.

  1. Прибуток Підприємства формується з надходжень від господарської діяльності після покриття матеріальних та прирівняних до них витрат і витрат на оплату праці. З балансового прибутку Підприємства сплачуються проценти по кредитах банків та облігаціям, якщо вони були емітовані Підприємством, а також вносяться передбачені законодавством України податки та інші платежі до бюджету. Чистий прибуток залишається у повному розпорядженні Підприємства. Напрямки використання прибутку визначаються Засновником.
  2. Підприємство здійснює оперативний і бухгалтерський облік результатів своєї діяльності, веде статистичну звітність .

7.8. Порядок ведення бухгалтерського обліку і статистичної звітності визначається чинним законодавством України. 

7.9. Підприємство самостійно та за рахунок коштів, передбачених місцевими програмами, здійснює матеріально-технічне забезпечення своєї діяльності.

7.10. Ревізія та аудит фінансово-господарської діяльності Підприємства, а також подання звітів про фінансово-господарську діяльність здійснюється в порядку, визначеному законодавством України та рішеннями Органу управління.

7.11. Підприємство, його дочірні підприємства, у разі здійснення ними закупівель та за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує межі, визначенні   Законом України "Про публічні закупівлі"  керується вимогами згідно  чинного законодавства.

8.  Права та обов’язки підприємства

       8.1.   Підприємство має право:

8.1.1.В межах своєї компетенції здійснювати всі необхідні заходи, спрямовані на реалізацію мети і предмета діяльності, що передбачені цим Статутом;

8.1.2. самостійно визначати свою внутрішню організаційну структуру;

8.1.3. створювати відокремлені підрозділи, засновувати підприємства та організації;

8.1.4. визначати штатний склад, форми, системи та розміри оплати праці;

8.1.5. брати участь у приватизації державного майна;

8.1.6. володіти і користуватися землею, іншими природними ресурсами;

8.1.7. набувати будь-яке інше майно, не заборонене законом;

8.1.8. набувати, брати в оренду як на Україні необхідне майно для здійснення своєї господарської діяльності;

8.1.9. реалізовувати товари за вільно конвертовану валюту;

8.1.10.користуватися кредитами банків, залучати на договірних умовах кошти інших юридичних осіб та громадян;

8.1.11. відряджати на територію України та за її межі працівників Підприємства та інших організацій, котрі виконують роботи та надають послуги для Підприємства згідно чинного

законодавства.

8.1.12. укладати договори та угоди з юридичними та фізичними особами, в тому числі іноземними, що не суперечать чинному законодавству України;

  1. здійснювати господарську діяльність на основі повної господарської самостійності;
  2. залучати до роботи на договірних засадах необхідних спеціалістів
    6
  3. брати участь у публічних торгах, аукціонах, процедурах закупівлі ;
  4. виступати об'єктом інвестиційної діяльності;
  5. купувати, орендувати у юридичних та фізичних осіб нерухоме та рухоме майно.

8.1.18.    Підприємство може мати інші права, передбачені чинним законодавством України і даним Статутом.

8.2. Підприємство зобов'язане:

8.2.1. Забезпечувати своєчасну сплату податків та інших зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів та державних цільових фондів згідно з чинним законодавством України;

8.2.2. Забезпечувати цільове використання комунального майна та коштів;

8.2.3.Створювати належні умови для праці, додержуватися вимог чинного законодавства України про працю, охорони праці, техніки безпеки;

8.2.4. Здійснювати заходи для матеріальної зацікавленості працівників як за результатами особистої праці , так і в загальних підсумках роботи Підприємства;

8.2.5. Здійснювати бухгалтерський облік і ведення статистичної (іншої) звітності згідно з чинним законодавством України;

 8.2.6. Додержуватися чинного законодавства України щодо охорони навколишнього природного середовища та екологічної безпеки, раціонального використання та відтворення природних ресурсів.

9. Управління підприємством

9.1. Управління Підприємством здійснюється відповідно до цього Статуту.

9.2. Здійснюючи управління Підприємством,  Орган управління діє в порядку і межах, визначених чинним законодавством України та цим Статутом.

9.3. Управління діяльністю Підприємства здійснюється директором. Призначення та звільнення на посаду керівника підприємства  здійснюється відповідно до Положення про порядок призначення та звільнення керівників комунальних підприємств міста Мостиська, затвердженого рішенням сесії Мостиської міської ради від 01.10.2014 року №5.

9.3.1. Оплата праці та соціально-побутове забезпечення керівника здійснюються відповідно до контракту, типова форма якого затверджена рішенням сесії Мостиської міської ради.

 9.3.2.Права та обов’язки директора визначені контрактом, типова форма якого затверджена рішенням сесії Мостиської міської ради.

9.4. Директор Підприємства:

9.4.1. Директор здійснює поточне (оперативне) керівництво Підприємством, організує його виробничо-господарську, соціально-побутову та іншу діяльність, забезпечує виконання завдань Підприємства, передбачених статутом Підприємства та контрактом.

9.4.2.Директор  підприємства надає інформацію та документацію щодо діяльності Підприємства на запити Органу управління.

9.5. Директор Підприємства зобов'язується:

- забезпечити виконання показників ефективності використання комунального майна і прибутку, з яких обов'язковими є рентабельність виробництва та співвідношення (коефіцієнти) між темпами приросту фонду споживання і продуктивністю праці;

- виконувати та забезпечувати виконання рішень Мостиської міської ради щодо управлінням майном територіальної громади міста Мостиська, рішень виконавчого комітету Мостиської міської ради та розпоряджень міського голови;

- неухильно дотримуватись вимог статуту Підприємства та умов контракту;

- забезпечувати відповідність рішень, ухвалених директором, чинному законодавству, статуту Підприємства, рішенням засновника та розпорядженням міського голови;

-  створювати безпечні і сприятливі умови для роботи колективу;

-  забезпечення цільового використання бюджетних коштів, наданих Підприємству згідно з затвердженими державними та місцевими програмами;

- забезпечувати своєчасне перерахування до бюджету податків та інших обов’язкових платежів,а також своєчасну виплату заробітної плати працівникам підприємства.

9.6. Директор має право:

- діяти від імені Підприємства, представляти його на всіх підприємствах, в установах та організаціях;

- укладати господарські та інші угоди;

- видавати доручення;

- відкривати рахунок в банках;

- користуватися правом розпорядження коштами Підприємства, накладати на працівників стягнення у відповідності з законодавством;

- в межах своєї компетенції видавати нормативні документи, накази, розпорядження та давати вказівки, обов'язкові для всіх підрозділів та працівників Підприємства;

- вирішувати інші питання, віднесені статутом Підприємства та Органом управління майном і цим контрактом до компетенції директора.

9.7. Орган управління майном делегує Директору такі свої повноваження:

- проведення колективних переговорів;

- укладання колективного договору на підприємстві та укладення трудових договорів з працівниками підприємства. Колективний договір повинен відповідати вимогам Закону України «Про колективні договори та угоди». Орган управління майном може делегувати Керівнику й інші свої повноваження.

9.8. Директору належать закріплені за ним повноваження і права, які поширюються на Підприємство законодавчими та іншими нормативними актами, якщо з вказаних актів, статуту Підприємства, умов цього контракту та рішень Органу управління майном не випливає інше.

9.9. Директор укладає трудові договори з працівниками Підприємства відповідно до чинного законодавства.

9.10. При укладанні трудових договорів з працівниками Підприємства, визначенні та забезпеченні умов їх праці та відпочинку директор керується трудовим законодавством з урахуванням галузевих особливостей, передбачених статутом підприємства, генеральною та галузевими тарифними угодами і фінансовими можливостями Підприємства.

10. Зовнішньоекономічна діяльність

10.1. Підприємство може брати участь у зовнішньоекономічній діяльності, яка сприяє накопиченню валютних ресурсів, а також створенню можливостей для розвитку виробничих та науково-технічних зв'язків Мостиської міської ради з іншими країнами;

10.2. Підприємство самостійно здійснює зовнішньоекономічну діяльність та несе економічну відповідальність за її ефективність у порядку та за умов, визначених чинним законодавством України, а також укладеними угодами та договорами, іншими правочинами;

10.3.Підприємство має право здійснювати будь-які види зовнішньоекономічної діяльності відповідно до цього Статуту, якщо це прямо не заборонено чинним законодавством України.

11. Припинення діяльності Підприємства

11.1. Припинення діяльності Підприємства здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.

11.2. Реорганізація Підприємства здійснюється за рішенням Засновника. У разі злиття Підприємства з іншим суб’єктом господарювання усі майнові права та обов’язки кожного з них переходять до суб’єкта господарювання, що утворений внаслідок злиття. У разі

приєднання Підприємства до іншого суб’єкта господарювання до останнього переходять усі його майнові права та обов’язки, а в разі приєднання одного або кількох суб’єктів господарювання до Підприємства до нього переходять усі майнові права та обов’язки приєднаних суб’єктів господарювання. У разі поділу Підприємства усі його майнові права і обов’язки переходять за розподільним актом (балансом) у відповідних частках до кожного з нових суб’єктів господарювання, що утворені внаслідок цього поділу. У разі виділення одного або кількох нових суб’єктів господарювання до кожного з них переходять за розподільним актом (балансом) у відповідних частках майнові права та обов’язки Підприємства. У разі перетворення Підприємства в інший суб’єкт господарювання усі його майнові права і обов’язки переходять до новоутвореного суб’єкта господарювання.

11.3. Ліквідація Підприємства здійснюється за рішенням Засновника або суду загальної чи спеціальної юрисдикції у випадках, передбачених законодавством.

11.4. Ліквідація Підприємства провадиться призначеною Засновником ліквідаційною комісією, або ліквідаційною комісією (ліквідатором), призначеною судом у випадках припинення діяльності Підприємства за рішенням суду. З моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження з керування справами Підприємства. Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно Підприємства, виявляє його дебіторів і кредиторів, і розраховується з ними, вживає заходів щодо сплати боргів Підприємства третіми особами, складає ліквідаційний баланс і подає його Засновнику або суду.

11.5. Наявні у Підприємства кошти, включаючи виторг від розпродажу його майна при ліквідації, після розрахунків із бюджетом і кредиторами, оплати праці робітників Підприємства, передаються ліквідаційною комісією Засновнику Підприємства.

11.6. Ліквідація Підприємства вважається завершеною, а Підприємство є таким, що припинилося, з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.

11.7. Ліквідаційна комісія відповідає за збитки, заподіяні Засновнику, а також третім особам у випадках порушення законодавства при ліквідації Підприємства.

12. Статут Підприємства

12.1. Цей Статут підписано у 3-х примірниках,  які мають однакову юридичну силу.

12.2. Зміни та доповнення до Статуту вносяться відповідно до законодавства України в тому ж порядку, в якому він був затверджений.

12.3. По питаннях не врегульованих Статутом Підприємство керується чинним законодавством України.

 12.4.Якщо одне з положень Статуту буде визнано недійсним, це не торкається решти його положень.

12.5 Якщо одне із положень Статуту в зв'язку із внесенням змін до законодавства стає таким, що йому суперечить, Засновник застосовує норми передбачені новим законодавством та зобов'язується внести відповідні зміни до Статуту.

Секретар ради Олег МАКАР