МОСТИСЬКА МІСЬКА РАДА
ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
LІХ ПОЗАЧЕРГОВА СЕСІЯ VIІІ-ГО СКЛИКАННЯ
Рішення № __
м. Мостиська від 12 грудня 2024 року
Про затвердження Програми будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг Мостиської міської ради на 2025 рік
Керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 р. № 106 «Про затвердження порядку розроблення та виконання державних цільових програм» із змінами та доповненнями, відповідно до п. 22 ч.1 ст. 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україніˮ, Мостиська міська рада вирішила:
- Затвердити Програму будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг Мостиської міської ради на 2025 рік згідно додатку 1.
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань житлово-комунального господарства та благоустрою, інфраструктури та транспорту.
Міський голова Мирослава ПЕЛЬЦ
Додаток 1
до рішення сесії Мостиської міської ради
від 12.12.2024 р. № __
ПРОГРАМА
будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг Мостиської міської ради на 2025 рік
Вступ
В 2-ій половині 2020 року після проведення виборів до місцевих громад та в рамках завершення реформи децентралізації в Україні до Мостиської міської ради, яка налічувала 1 місто та 27 сіл, приєднано ще 35 сіл колишніх 8 сільських рад Мостиського району. Таким чином Мостиська міська рада в новому складі налічує 1 місто Мостиська і 62 села, а саме Крисовичі, Чишки, Нагірне, Липники, Стрілецьке, Добощівка, Годині, Раденичі, Хатки, Чижевичі, Підліски, Вишенька, Стоянці, Санники, Мистичі, Арламівська Воля, Твіржа, Вуйковичі, Завадів, Слабаш, Хоросниця, Берегове, Заріччя, Королин, Пісок, Пнікут, Буховичі, Воля Малнівська, Мартини, Петики, Піхи, Рожаки, Малнів, Дубинки, Зарогби, Мазури, Мелешки, Черневе, Заверхи, Старява, Соколя, Качмарі, Колодка, Корчунок, Максимці, Крив’яки, Гостинцеве, Завада, Підгать, Крукеничі, Воля Садківська, Острожець, Хлиплі, Судковичі, Ятвяги, Зав’язанці, Княгиничі, Костильники, Кропильники, Ніговичі, Солтиси, Топільниця. Даний крок зроблено серед іншого для можливості ефективнішого управління місцевими ресурсами, рівномірного розподілу видатків на потреби громади, вирішення тих проблем, які найбільш актуальні та вимагають першочергового реагування.
Враховуючи суттєве розширення території та населених пунктів Мостиської міської ради перед новоутвореною ОТГ стоїть багато завдань, які необхідно вирішувати для розвитку усієї громади, взявши до уваги особливості та потреби кожного населеного пункту.
Одним з першочергових завдань, які потребують вирішення є покращення ситуації у галузі дорожнього господарства міської ради. Як на державному, регіональному, так і на місцевому рівні влада прекрасно розуміє, що покращення соціально-економічного становища громади, поліпшення його інвестиційного іміджу та створення умов для безпечного і повноцінного життя, праці і відпочинку населення можливе шляхом правильного підходу та ефективного використання коштів на реалізацію інфраструктурних проектів.
Беручи до уваги той факт, що з часів розпаду Радянського Союзу по даний час кошти на утримання та ремонт дорожньої мережі виділялися в недостатній кількості, а часто витрачалися неефективно, на даний час стан доріг комунальної власності бажає кращого. Тому на сьогоднішній день понад 90 % доріг потребує виконання будівельних робіт з капітального ремонту.
Основою для розроблення Програми будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг Мостиської міської ради на 2024 рік (далі – Програма) є Закони України „Про автомобільні дороги”, „Про дорожній рух”, „Про транспорт”, „Про автомобільний транспорт”, „Про джерела фінансування дорожнього господарства України”, постанови Кабінету Міністрів України від 30 березня 1994 р. № 198 „Про затвердження Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони” (із змінами).
1 . Головні цілі та завдання
Основними цілями та завданнями даної програми є:
- розвиток дорожньої інфраструктури та створення безпечних умов дорожнього руху на території міської ради;
- покращення соціально-економічного розвитку населених пунктів міської ради, поліпшення інвестиційного іміджу та розвитку туризму за рахунок будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг комунальної власності міської ради;
- забезпечення життєво важливих інтересів населення, об’єктів, підприємств, установ, організацій міської ради незалежно від форм власності в дорожній доступності.
2. Оцінка поточної ситуації
2.1. Загальна характеристика міської ради
Мостиська міська рада – територіальна одиниця, розташована в західній частині Львівської області. Через територію міської ради протікає р. Вишня, що є притокою річки Сян. Згідно статистичних даних тут проживає понад 30 тис. чол. Територія міської ради межує з громадами Бісковицької сільської ради, Новокалинівської міської ради, Судововишнянської міської ради, Яворівської міської ради, Шегинівської сільської ради.
Географічне положення м. Мостиська та території Мостиської міської ради досить вигідне, оскільки знаходилось на перетині торговельних шляхів, що сприяло економічному процвітанню міста у XVII – ХІХ ст. Через територію громади проходить міжнародна автомобільна дорога М-11 Львів-Шегині та дорога державного значення Т-14-15 Мостиська-Самбір-Борислав, якими слідують міжобласні та загальноукраїнські пасажирські маршрути, що забезпечують автобусні перевезення пасажирів області, нашої та інших держав. Дані дороги підпорядковані Службі відновлення та розвитку інфраструктури у Львівській області. Також територією міської ради проходять дороги загального користування місцевого значення, що підпорядковані Департаменту дорожнього господарства Львівської ОДА та сполучають між собою населені пункти та м. Мостиська, як адміністративний центр, серед яких О141003 Мостиська-Краковець, С141001 Биків-Крисовичі, С141002 Черневе-Арламова Воля, С141003 Мостиська-Дидятичі, С141004 Воля Садківська-Малі Мокряни, С141005 Крисовичі-Липники, С141006 Годиня-Мишлятичі, С141008 Мостиська Перші (Львів-Шегині), С141009 Твіржа-Волостків, С141013 Крисовичі-Княгиничі, С141015 Малнів-Піхи-Мартини-Малнів, С141021 Заверхи-Черневе, С141024 (Мостиська-Дрогобич)-Буховичі, С141025 Закостілля-Липники, С141026 Крукеничі-Вишенька, С141027 Піхи-Рожаки, С141028 Підгать-Арлам. Воля, С141029 (Мостиська-Дидятичі)-Добошівка, С141030 Судковичі-Ятвяги, С141031 Чижевичі-(Крисовичі-Княгиничі), С141032 Ніговичі-Кропильники, С141033 Зав’язанці-Костильники, С141034 Наконечне-Гостинцеве км 11+500-20+500, С141038 Малнів-Загорби, С141039 Колодки-Соколя, С141040 Пісок-Хоросниця-Мистичі, С141042 Заріччя-(Львів-Шегині), С141043 Берегове-Королино, С141044 Вуйковичі-Завадів, С141048 (Мостиська-Дидятичі)-Санники, С141049 Хатки-(Крисовичі-Княгиничі), С141057 (Ніговичі-Кропильники)-Солтиси, С141058 Соколя-Максимці (під’їзд до с. Максимці). Крім вище згаданих доріг решта доріг є комунальної власності та знаходиться на балансі Міського комунального підприємства «Житловик», яке в свою чергу знаходиться в підпорядкуванні Мостиської міської ради. Основними завданнями останнього підприємства є утримання доріг в належному стані, в тому числі їх утримання у зимовий період, благоустрій вулиць, територій загального користування за кошти бюджету міської ради тощо.
В зв’язку зі значним транспортним навантаженням, яке в останні роки постійно збільшується, шляхова мережа міської ради втратила свої експлуатаційні якості і потребує як належного утримання, так і виконання капітального ремонту, а місцями й повної реконструкції чи будівництва. Протягом останніх років здійснюється у більшості випадків поточний ремонт дорожнього покриття, в тому числі ямковий ремонт асфальтобетонного покриття. Такий ремонт не має довготривалого ефекту і через деякий час потребує його повторного виконання. Більш економічно вигідним та ефективним звичайно є виконання капітального ремонту чи реконструкції дорожнього покриття, однак існуючі обмежені фінансові можливості бюджету не дозволяють на даний час планувати подібні роботи.
Протягом останніх років в рамках затверджених Програм з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг Мостиської міської ради було реконструйовано вул. Міцкевича в м. Мостиська, виконано ремонт частини тротуару по вул. Я.Мудрого м. Мостиська, проводився поточний, в тому числі ямковий, ремонт асфальтобетонного покриття доріг і тротуарів в м. Мостиська, а також щебеневе підсипання та профілювання дорожнього полотна доріг сіл міської ради та м. Мостиська.
3. Обґрунтування шляхів і засобів досягнення мети Програми, обсяги та джерела фінансування, строки виконання Програми
Витрати, пов'язані з будівництвом, реконструкцією, ремонтом і утриманням комунальних автомобільних доріг здійснюються за рахунок бюджетних та інших позабюджетних коштів (кошти спонсорів, меценатів, кошти фізичних та юридичних осіб – підприємців, які здійснюють діяльність на території відповідного населеного пункту) з метою підвищення соціального рівня життя населення, забезпечення автомобільних перевезень пасажирів та вантажів, покращення екологічної обстановки, створення на дорогах належних умов безпеки руху та сучасних елементів дорожнього сервісу, зменшення збитків через незадовільні дорожні умови.
Фінансування Програми здійснюється за кошти державного та місцевих бюджетів, спонсорських та інших не заборонених законодавством коштів. Першочергово передбачаються кошти на фінансування ремонтів тих доріг, де передбачається співфінансування з позабюджетних джерел.
Перелік комунальних доріг міської ради, які потребують ремонту наведено в додатку 1 до Програми.
4. Очікувані результати
Одним із першочергових завдань для міської ради є раціональне фінансування галузі дорожнього господарства, а саме: виділення коштів на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності міської ради.
Вирішення цих проблем значно підвищить імідж Мостиської міської ради, що призведе до покращення соціально-економічного розвитку населених пунктів міської ради в цілому, поліпшення інвестиційного клімату, залучення нових інвестицій та дозволить утворюватися новим і швидше розвиватися діючим підприємствам міської ради, створить додаткові робочі місця, буде можливим розвивати туризм та забезпечити повноцінне проживання, роботу і відпочинок мешканців об’єднаної громади.
5. Координація та контроль за ходом виконання Програми
Загальний контроль за виконанням Програми здійснюється виконавчим комітетом Мостиської міської ради та постійною комісією з питань житлово-комунального господарства та благоустрою, інфраструктури та транспорту.
Секретар ради Олег МАКАР
Додаток 1
до Програми
Перелік
доріг комунальної власності Мостиської міської ради, що потребують ремонту в 2025р.
тис. грн.
№ з/п | Населений пункт | Назва об’єкту | Обсяг фінансування | Джерела фінансування | |||
Кошторисна вартість, всього* |
Прогноз на 2025 р. |
Державний бюджет |
Місцевий бюджет | Інші | |||
Поточні видатки | |||||||
1 | м. Мостиська | Поточний ремонт вул. Поповича в м. Мостиська Львівської області | 1500,0 | 1500,0 | 0 | 1500,0 | 0 |
2 | Поточний ремонт вул. Полуботка в м. Мостиська Львівської області | 1400,0 | 1400,0 | 0 | 1400,0 | 0 | |
3 | Поточний ремонт вул. Я.Мудрого в м. Мостиська Львівської області | 1200,0 | 1200,0 | 0 | 1200,0 | 0 | |
4 | Поточний ремонт вул. 16 Липня в м. Мостиська Львівської області | 1000,0 | 1000,0 | 0 | 1000,0 | 0 | |
5 | Поточний ремонт вул. Гайдамацька в м. Мостиська Львівської області | 800,0 | 800,0 | 0 | 800,0 | 0 | |
6 | Поточний ремонт вул. Ів.Павла ІІ в м. Мостиська Львівської області | 800,0 | 800,0 | 0 | 800,0 | 0 | |
7 | Поточний ремонт вул. Шухевича в м. Мостиська Львівської області | 600,0 | 600,0 | 0 | 600,0 | 0 | |
8 | Поточний ремонт вул. Міцкевича в м. Мостиська Львівської області | 300,0 | 300,0 | 0 | 300,0 | 0 | |
9 | Поточний ремонт вул. Зелена в м. Мостиська Львівської області | 200,0 | 200,0 | 0 | 200,0 | 0 | |
10 | Поточний ремонт пл. Ринок в м. Мостиська Львівської області | 200,0 | 200,0 | 0 | 200,0 | 0 | |
Всього | 8000,0 | 8000,0 | 0 | 8000,0 | 0 |
* зазначається прогнозована вартість або вартість за затвердженою кошторисною документацією, або у випадку виготовлення проектно-кошторисної документації – сума передбачених коштів на реалізацію об’єкту.
Секретар ради Олег МАКАР