ОПИС ДОКУМЕНТУ

Доповідачі:


Макар Олег Євстахійович

Рішення:

Прийнято

Сесія:

LIX

Скликання:

VIII

Вид:

За основу і в цілому

Номер:

3

Дата реєстрації:

11.12.2024

Проголосовано:

12.12.2024 10:33:53

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

  • Підтримали
    16
  • Не підтримали
    0
  • Утримались
    0
  • Не голосували
    2
  • Відсутні
    9

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 3

Текст:



проєкт



МОСТИСЬКА МІСЬКА РАДА



ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ



LІХ ПОЗАЧЕРГОВА СЕСІЯ VІІІ СКЛИКАННЯ



Рішення №



м.Мостиська від 12 грудня 2024 р.



Про затвердження Програми забезпечення проведення



призову громадян на військову службу та мобілізаційної підготовки на території



Мостиської міської ради на 2025-2026 роки



Керуючись пунктом 22 частини 1 статті 26, статтею 36, пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні, Законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», «Про оборону України», з метою забезпечення проведення заходів з призову громадян на військову службу та мобілізаційної підготовки на території Мостиської міської ради, міська рада вирішила:




  1. Затвердити Програму забезпечення проведення призову громадян на військову службу та мобілізаційної підготовки на території Мостиської міської ради на 2025- 2026 роки, що додається.

  2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань планування, ,фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.





Міський голова



Мирослава ПЕЛЬЦ





Додаток до рішення



Мостиської міської ради



№___ від __ ____2024р



ПРОГРАМА



забезпечення проведення призову громадян на військову службу та

мобілізаційної підготовки на території Мостиської міської ради

на 2025-2026 роки



м.Мостиська - 2024р



Зміст




  1. Паспорт Програми

  2. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма забезпечення проведення призову громадян на військову службу та мобілізаційної підготовки на території Мостиської міської ради



на 2025-2026 роки



3. Мета Програми



4. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми, обсягів та джерел фінансування



5. Перелік завдань і заходів Програми та результативні показники.



6. Контроль за виконанням програми







І. Паспорт Програми





























































1. Ініціаторрозроблення

програми
Мостиська міська рада
2. Підстава для розроблення Конституція України, Закони України „Про військовий обов’язок і військову службу“ . “Про оборону України44, "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", Постанова Кабінету Міністрів України від 21 березня 2002 року № 352 “Про затвердження Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом44 (із змінами).
3. Розробник програми Мостиська міська рада
4. Співрозробник програми Яворівський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки
5. Відповідальний виконавець програми Мостиська міська рада, відділ освіти, молоді та спорту Мостиської міської ради та інші комунальні установи Мостиської міської ради
6. Учасники програми Яворівський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки
7. Термін реалізації програми 2025-2026 роки
8. Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні програми Місцевий бюджет
9. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми

У тому числі:
В межах кошторисних призначень
9.1. коштів місцевих бюджетів В межах кошторисних призначень
9.2. коштів інших джерел -


2.Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована програма забезпечення проведення призову громадян на військову службу та мобілізаційної підготовки на території Мостиської міської ради



на 2025-2026 роки



Запобігання збройній агресії росії проти України, зменшення збитків, непоправних втрат у разі її виникнення та ефективна ліквідація наслідків агресії, відповідно до вимог законів України «Про оборону України», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», «Про військовий обов’язок і військову службу», Указів Президента України, постанов Кабінету Міністрів України є одним з пріоритетів у діяльності органів місцевого самоврядування, органів військового управління. Своєчасне попередження, вжиття упереджувальних заходів з цих питань, здійснюється органами державного управління усіх ланок, підприємствами, установами, організаціями і громадянами.



У відповідності до вимог ст. 15 Закону України «Про оборону України» виконавчі органи сільських, селищних, міських рад у галузі оборонної роботи забезпечують:




  • підготовку громадян до військової служби, а також загальне військове навчання у воєнний час;

  • приписку громадян до призовних дільниць, військовий облік військовозобов'язаних і призовників;

  • призов громадян на строкову військову службу;

  • направлення громадян на навчальні (або перевірочні) і спеціальні збори;

  • організацію та участь у здійсненні на відповідній території заходів, пов'язаних з мобілізаційною підготовкою;

  • бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час;

  • проведення мобілізації людських, транспортних та інших ресурсів в особливий період;

  • здійснення контролю за використанням і охороною наданих у встановленому порядку для потреб оборони земельних, водних та інших природних ресурсів згідно із законодавством;



-вирішення згідно із законодавством питань, пов'язаних з наданням частинам, установам, навчальним закладам Збройних Сил України та іншим військовим формуванням, утвореним відповідно до законів України, та правоохоронним органам службових приміщень і житлової площі, інших об'єктів, здійсненням контролю за їх використанням, наданням комунально-побутових та інших послуг;



-організацію виробництва і поставки військам підприємствами та організаціями, що належать до комунальної власності, замовленої продукції, енергетичних та інших ресурсів;



-проведення заходів щодо військово-патріотичного виховання громадян України;



-здійснення інших повноважень у галузі оборонної роботи, передбачених законами.



Статтею 7 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», зокрема, встановлено, що з місцевих бюджетів фінансуються заходи та роботи з мобілізаційної підготовки місцевого значення.



Виконання військового обов'язку громадянами України у відповідності до ч. 7 ст. 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», забезпечують державні органи, органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до законів України військові формування, підприємства, установи і організації незалежно від підпорядкування і форм власності в межах їх повноважень, передбачених законом.



Події, що відбулися та відбуваються в державі після початку російської агресії та протягом останніх років, засвідчують про те, що заходи, які вживалися органами державної влади, органами місцевого самоврядування спільно із органами військового управління, виявилися недостатніми для забезпечення її надійної обороноздатності, потребують суттєвого покращення, а також додаткового залучення коштів із бюджетів усіх рівнів та позабюджетного фінансування.



Програма спрямована на вдосконалення організації проведення приписки громадян, які проживають на території громади до призовної дільниці, ведення військово-облікової роботи, призову громадян України на строкову військову службу, військову службу за контрактом, здійснення мобілізаційної підготовки та проведення у разі необхідності мобілізації людських, транспортних та інших ресурсів на території громади.



Існує потреба в додатковому фінансуванні видатків на підготовку громадян, які проживають на території громади до служби в Збройних Силах України, забезпечення якісним особовим складом Збройні Сили України та інші військові формування, на доставку призовників, кандидатів на проходження військової служби за контрактом та мобілізованих громадян до збірних пунктів та військових частин, підтримання в належному боєготовному стані об’єктів мобілізаційного розгортання.



Забезпечення накопичення військово-навченого резерву військовозобов’язаних, для якісного комплектування військових частин Збройних Сил України в особливий період.




  1. Мета Програми

    Метою Програми є удосконалення військово-патріотичного виховання, підготовки жителів громади до військової служби у Збройних Силах України, вдосконалення системи військового обліку, забезпечення проведення призову на строкову військову службу, військову службу за контрактом, підвищення рівня мобілізаційної підготовки та готовності до проведення мобілізації, підняття престижу військової служби за участю органів місцевого самоврядування.

  2. 4.Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми, обсягів та джерел фінансування



Виконання Програми здійснюватиметься шляхом проведення приписки та призову громадян на строкову військову службу, військову службу за контрактом, заходів щодо мобілізації, в т.ч. забезпечення доставки призовників, кандидатів на проходження військової служби за контрактом, предметів, матеріалів до збірних пунктів, місць дислокації військових частин, покращення умов проведення цих заходів шляхом фінансування з місцевого бюджету і забезпечення, в результаті цього, належної життєдіяльності призовної дільниці.



Фінансування Програми здійснюватиметься за рахунок коштів місцевого бюджету, передбачених на відповідний рік, зокрема для:




  • підготовки до служби в Збройних Силах України, військово- патріотичного виховання, проведення приписки до призовної дільниці, призову на строкову військову службу, військову службу за контрактом;

  • налагодження координації та забезпечення взаємодії громади, підприємств, установ та організацій, які знаходяться на території громади, з метою проведення призову на військову службу та мобілізації;

  • перевезення та доставка призовників, кандидатів для проходження військової служби за контрактом і мобілізованих людських, транспортних та інших ресурсів відповідно від призовної дільниці до районного, обласного збірного пункту, обласної медичної комісії та місць дислокації військових частин Збройних Сил України;

  • забезпечення проведення заходів з базової підготовки громадян до національного супротиву;




  1. Перелік завдань і заходів Програми та результативні показники.

    5.1.Основними завданнями Програми є:

    підвищення якості мобілізаційної підготовки та рівня мобілізаційної готовності територіальної громади, підприємств, установ і організацій - виконавців мобілізаційних завдань

    забезпечення захисту стратегічних об'єктів та жителів громади від терористичних загроз;

    якісна підготовка громадян до військової служби, своєчасне проведення приписки, призову та мобілізації, забезпечення ведення військового обліку відповідно до законодавства України.

  2. Програма передбачає виконання наступних основних заходів:



-фінансове забезпечення виконання передбачених законодавством заходів щодо мобілізаційної підготовки та проведення мобілізації на території територіальної громади людських і транспортних ресурсів, у тому числі здійснення контролю за станом мобілізаційної готовності підприємств, установ та організацій, що є об’єктами спільної власності територіальної громади і перебувають в управлінні місцевої ради, а також доставка призовників та військовозобов'язаних на збірні пункти та до місць дислокації військових частин;



-організація та забезпечення на території територіальної громади військового обліку і підготовки громадян до військової служби, в тому числі допризовну підготовку молоді, підготовку призовників з військово- технічних спеціальностей та військово-патріотичного виховання, забезпечення проведення призову на строкову військову службу, навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, військову службу за контрактом і під час мобілізації, виконання військово-транспортного обов’язку;



-проведення заходів щодо оповіщення, розшуку призовників та військовозобов'язаних, перевірки правильності ведення військового обліку на території громади;



-забезпеченнянатериторії територіальної громади планомірного переведення галузей національної економіки, діяльності органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а підрозділів Збройних Сил України, інших військових формувань на організацію і штати воєнного часу;




  • забезпечення реалізації права громадян на соціально - економічний та соціально-правовий захист військовослужбовців та осіб, звільнених у запас або у відставку, членів їх сімей, а також членів сімей військовослужбовців, які загинули (померли), пропали безвісти, стали інвалідами під час проходження військової служби або потрапили в полон у ході бойових дій (війни) чи під час участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки на території держави та інших країн;



-забезпечення здійснення інших повноважень в галузі оборонної та мобілізаційної роботи, передбачених законодавством.



5.3. Ресурсне забезпечення Програми



Фінансове забезпечення Програми здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету в межах кошторисних призначень згідно напрямів фінансування програми (додаток до програми). Також фінансування може здійснюватися з інших джерел, що не суперечать чинному законодавству.




  1. Очікувані результативні показники Програми:



В результаті виконання заходів Програми буде забезпечено: проходження медичних оглядів, розшук призовників та мобілізованих, які ухиляються від виконання військового обов’язку та призову на строкову військову службу в Збройних Силах України, їх доставка до призовних, збірних пунктів, місць дислокації військових частин;



вдосконалення системи управління проведенням мобілізації в особливий період;



підтримання у належному стані системи оповіщення, збору та відправки мобілізаційних ресурсів в особливий період;



вдосконалення роботи військово-облікових і мобілізаційних органів;



своєчасне та якісне, у встановлені строки, проведення приписки громадян України до призовної дільниці, забезпечення їх призову, мобілізації людських та інших ресурсів до Збройних Сил України;



належний рівень захисту стратегічних об'єктів та громадян територіальної громади від терористичних та інших загроз.



6. Контроль за виконанням програми



Координація та контроль за ходом виконання програми здійснюються Мостиською міською радою, а також постійну депутатську комісію з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.



Секретар ради Олег МАКАР



Напрями діяльності та заходи Програми



































№ п/п Найменування заходу Обсяг видатків, тис.грн. Джерело фінансув ання Виконавці
2025 2026
1 Придбання пально- мастильних матеріалів, оплата транспортних послуг:

для забезпечення доставки резервістів та військовозобов’язаних д о пунктів збору військово-організаційних структур Збройних Сил України та інших військових формувань на навчальні збори;

для забезпечення доставки офіцерів запасу, яких призивають на військову службу за призовом, осіб офіцерського складу до навчальних центрів на курси підготовки та підвищення кваліфікації;

для доставки мобілізаційних ресурсів (людських і транспортних) до пунктів збору військово- організаційних Структур Збройних Сил України та інших військових формувань під час мобілізації

для забезпечення проведення заходів з базової підготовки громадян до національного супротиву
В межах кошторисних признамень В межах кошторисних

призначень
місцевий бюджет Мостиська міська рада, гуманітарне управління Мостиської міської ради, інші комунальні установи Мостиської міської ради та Яворівський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки

ч


Секретар ради Олег МАКАР