ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 4
Текст:МОСТИСЬКА МІСЬКА РАДА
ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
LIХ ПОЗАЧЕРГОВА СЕСІЯ VІІІ СКЛИКАННЯ
Рішення №
м.Мостиська від грудня 2024 року
Про затвердження Комплексної програми розвитку та фінансової підтримки закладів охорони здоров’я, що надають медичну допомогу на території Мостиської територіальної громади на 2025-2027 роки
Відповідно до ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та ст.91 Бюджетного кодексу України, з метою забезпечення фінансової підтримки комунальних підприємств охорони здоров’я Мостиської міської ради для забезпечення їх функціонування на високому рівні якісного та доступного медичного обслуговування населення, Мостиська міська рада вирішила:
- Затвердити Комплексну програму розвитку та фінансової підтримки закладів охорони здоров’я, що надають медичну допомогу на території Мостиської територіальної громади на 2025-2027 роки, що додається.
- Фінансовому управлінню Мостиської міської ради проводити фінансування в межах затверджених асигнувань в бюджеті.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на комісію міської ради з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку
Міський голова Мирослава ПЕЛЬЦ
Додаток до рішення
Мостиської міської ради
№ від .12.2024 р.
ПРОГРАМА
«Комплексна програма розвитку та фінансової підтримки закладів охорони здоров’я, що надають медичну допомогу на території Мостиської територіальної громади
на 2025-2027 роки»
м. Мостиська – 2024р.
Паспорт програми
Ініціатор розроблення програми | Мостиська міська рада | |
Розробник програми | Мостиська міська рада | |
Співрозробники програми | Керівники закладів охорони здоров’я, які належать до об’єктів комунальної власності Мостиської міської ради | |
Відповідальний виконавець програми | Мостиська міська рада | |
Учасники програми | Мостиська міська рада, заклади охорони здоров’я, які належать до об’єктів комунальної власності Мостиської міської ради | |
Термін реалізації програми | 2025-2027 роки | |
Фінансове забезпечення | Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів бюджету Мостиської міської ради та інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством | |
Очікувані результати | Підвищення якості та доступності медичної допомоги населенню, створення умов для безперебійної роботи закладів охорони здоров’я |
2. Загальні положення та визначення проблеми, на розв`язання якої спрямована Програма
Доступність, якісність, сучасність, функціональність, ефективність, ресурсне забезпечення та своєчасність медичної допомоги є основою для забезпечення високого рівня здоров’я та покращення якості життя населення Мостиської територіальної громади.
«Комплексна програма розвитку та фінансової підтримки закладів охорони здоров’я, що надають медичну допомогу на території Мостиської територіальної громади на 2025-2027 роки» (надалі-Програма) розроблена на підставі статей 8, 33 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», відповідно до пункту 16 частини першої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Указу Президента України від 12.01.2015 № 5/2015 «Про Стратегію сталого розвитку «Україна – 2020», наказу Міністерства охорони здоров’я України від 29.07.2016 № 801 «Про затвердження Положення про центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги та положень про його підрозділи», Закону України від 19 жовтня 2017 року №2168-VIII «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування», Постанови Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 року №1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань».
Здоров’я людини є непересічною цінністю, має важливе значення у житті кожного з нас, становить ключовий аспект національної безпеки, визначає можливості досягнення індивідуального і суспільного добробуту та благополуччя, перспективи стійкого розвитку будь-якої країни в цілому, і кожної територіальної одиниці окремо.
Органи місцевого самоврядування в межах своєї компетенції можуть фінансувати міські програми розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я, зокрема щодо оновлення матеріально-технічної бази, капітального ремонту, реконструкції, модернізації будівель охорони здоров’я із впровадженням альтернативних джерел енергії, заходів з енергозбереження, забезпечення додатковим фінансовим ресурсом на оплату праці з метою залучення висококваліфікованих медичних працівників , а також місцеві програми надання населенню медичних послуг, місцеві програми громадського здоров’я та інші програми в охороні здоров’я. За визначенням Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я»:
- послуга з медичного обслуговування населення (медична послуга) – це послуга, що надається пацієнту закладом охорони здоров’я;
- медична допомога – діяльність професійно підготовлених медичних працівників, спрямована на профілактику, діагностику, лікування та реабілітацію у зв'язку з хворобами, травмами, отруєннями і патологічними станами, а також у зв'язку з вагітністю та пологами;
- медичне обслуговування – діяльність закладів охорони здоров’я, що не обов’язково обмежується медичною допомогою, але безпосередньо пов’язана з її наданням.
Витрати комунальних підприємств охорони здоров’я Мостиської територіальної громади, які забезпечують медичне обслуговування мешканців Мостиської територіальної громади оплачуються НСЗУ тільки в частині надання медичної послуги згідно специфікації. Об’єм та перелік таких медичних послуг недостатньо забезпечує потребу у доступності та якості надання медичної допомоги населенню та медичного обслуговування мешканців Мостиської територіальної громади.
Всі інші витрати потребують додаткового фінансування за окремими програмами за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, цільових страхових фондів та інших джерел, не заборонених законодавством.
3.Визначення мети програми
Метою Програми є фінансова підтримка комунальних підприємств охорони здоров’я Мостиської міської ради для забезпечення надання мешканцям громади якісної , доступної та безоплатної медичної допомоги шляхом розвитку комунальних закладів охорони здоров’я.
В умовах діючих механізмів та обсягів бюджетного фінансування галузі охорони здоров’я громади необхідно забезпечити потреби населення у всіх видах медичної допомоги на первинному та вторинному рівні.
Для досягнення мети необхідно вирішити наступні завдання:
- забезпення якісної та доступної медицини для мешканців громади;
- зменшення соціальної напруги у членів родин хворих, пов’язаної з невпевненістю у спроможності закладу охорони здоров’я надання кваліфікованої медичної допомоги з використанням сучасного медичного обладнання .
- Перелік завдань та напрями використання Програми
Завдання Програми спрямовані на збереження та зміцнення здоров’я населення, профілактики захворювань, створення системи охорони здоров’я, яка відповідає потребам населення.
Напрямки використання Програми :
- Забезпечення доступної та якісної медичної допомоги населенню громади;
- Забезпечення керованості процесу реформування і діяльності медичної допомоги;
- Інформаційна підтримка й супроводження перетворень, сприяння формуванню позитивного ставлення населення, медичної громадськості, владних структур різних рівнів до змін у галузі охорони здоров’я.
- Забезпечення зміцнення, покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я, які надають медичні послуги жителям Мостиської громади, тощо.
- Забезпечення додатковим фінансовим ресурсом для виплати конкурентної заробітної плати медичним працівникам закладів охорони здоров’я з метою залучення в громаду висококваліфікованих спеціалістів.
- Фінансування видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв комунальних закладів охорони здоров’я, що надають медичні послуги.
- Співфінансування інвестиційних проектів у сфері охорони здоров’я та проведення капітальних ремонтів, реконструкції приміщень, модернізації будівель охорони здоров’я із впровадженням альтернативних джерел енергії і інші капітальні видатки та проведення заходів з енергозбереженням.
- Підвищення ефективності, якості та доступності медичного обслуговування для всіх верств населення громади .
5. Обсяги та джерела фінансування Програми
Орієнтовний обсяг фінансування Програми з бюджету Мостиської міської територіальної громади визначається виходячи з конкретних завдань та наявності коштів.
Впродовж року обсяг фінансування Програми за рахунок коштів міського бюджету може здійснюватись відповідно до рішення міської ради про внесення змін до бюджету міста на відповідний рік, виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Мостиської міської ради.
Одержувачами коштів є : заклади охорони здоров’я, які належать до комунальної власності Мостиської міської ради.
- Очікувані результати виконання Програми
Реалізація заходів програми забезпечить:
1. Створення умов для підвищеного рівня своєчасного виявлення, діагностування захворювань та надання медичної допомоги .
2. Покращення ефективності, своєчасності і якості медичної допомоги, надійного і оперативного управління інформацією, впровадження новітніх технологій в медичну практику
3. Підвищення рівня доступності населення до якісної медичної допомоги і своєчасного надання повноцінної невідкладної медичної допомоги
4. Створення та підтримання комфортних умов для перебування пацієнтів і громадян в закладах охорони здоров’я Мостиської міської ради.
7.Координація та контроль за виконанням Програми
Координацію та контроль за використанням коштів міського бюджету спрямованих на реалізацію даної Програми покладається на постійну депутатську комісію міської ради з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку
Заклади охорони здоров’я, які беруть участь у реалізації Програми щороку звітуватимуть перед Мостиською міською радою про хід виконання Програми.
Секретар ради Олег МАКАР