ОПИС ДОКУМЕНТУ

Доповідачі:


Шуп`яна Ольга Ігорівна

Рішення:

Прийнято

Сесія:

LXIII

Скликання:

VIII

Вид:

За основу і в цілому

Номер:

25

Дата реєстрації:

03.04.2025

Проголосовано:

04.04.2025 11:18:25

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

  • Підтримали
    20
  • Не підтримали
    0
  • Утримались
    0
  • Не голосували
    1
  • Відсутні
    6

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 25

Текст:



ПРОЕКТ



МОСТИСЬКА МІСЬКА РАДА



ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ



_____ ЧЕРГОВА СЕСІЯ _____ СКЛИКАННЯ



Рішення №__



м. Мостиська від 04 квітня 2025 року



Про виконання Плану заходів із впровадження Стратегії розвитку Мостиської міської територіальної громади за 2022-2024 роки



Керуючись ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши інформацію начальника відділу економічного та агропромислового розвитку, регуляторної діяльності Управління економічного розвитку, інвестицій та інфраструктури Мостиської міської ради О. Шуп’яної «Про виконання Плану заходів із впровадження Стратегії розвитку Мостиської міської територіальної громади за 2022-2024 роки»Мостиська міська рада  вирішила:





1.Затвердити звіт про виконання Плану заходів із впровадження Стратегії розвитку Мостиської міської територіальної громади за 2022-2024 роки, що додається.



2.Постійна комісія з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.



Міський голова Мирослава ПЕЛЬЦ



Додаток



до рішення Мостиської міської ради



№___ від 04.04.2025 р.



Виконання Плану заходів із впровадження Стратегії розвитку Мостиської міської територіальної громади за 2022-2024 роки



План заходів із впровадження Стратегії розвитку Мостиської міської територіальної громади за 2022-2024 роки затверджений рішенням сесії міської ради № 352 від 28.12.2021 року.



За 2022-2024 роки його виконання характеризується наступними результатами:




































































































































































































Операційна Ціль Завдання Результат
1.1. Розвиток економічного потенціалу громади 1.1.1. Формування інвестиційної політики громади:

Провести інвентаризацію ресурсів громади (в т.ч. виготовлення нормативно-грошової оцінки населених пунктів)

Створити інвестиційно-привабливий клімат в громаді

Створення інформаційної бази для ведення державного земельного кадастру, регулювання земельних відносин, раціонального використання і охорони земельних ресурсів, ефективного та об’єктивного оподаткування
Виготовлена та затверджена нормативного грошова оцінка земельних ділянок в межах території Мостиської територіальної громади

Виготовлено та погоджено проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальної одиниці міста Мостиська Мостиської міської ради

На території Мостиської ТГ було оглянуто та оцифровано п’ять інвестиційно привабливих ділянок, які внесено до мапи інвестиційних об’єктів Львівської області. Об’єкти призначені для розміщення будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів передачі електричної та теплової енергії, для сільського господарства, а також експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості.

Проведено 4 виїзних зустрічей на інвестиційно привабливих об’єктах з потенційними інвесторами.

Відділ містобудування та архітектури вносить містобудівні дані з громади (за 2023 рік більше 150 записів) у державну просторову системи та реєстри: ЕкоСистема; Портал державної електронної системи у сфері будівництва; Єдиний державний реєстр адрес.
1.1. Розвиток економічного потенціалу громади 1.1.2. Промоція економічного потенціалу громади

Сталий економічний розвиток Мостиської громади
Мостиська громада стала переможцем конкурсу в рамках ініціативи «Громада, дружня до бізнесу. Інструменти сприяння бізнесу в громадах», що реалізовує ГО «Клуб Ділових Людей Україна» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» . Було розроблено інвестиційний паспорт громади та План активізації інвестиційного потенціалу Мостиської громади. https://mostyska-gromada.gov.ua/investicijnij-pasport-14-11-17-03-01-2024/

В рамках проекту відбулася презентація Інвестиційного паспорта Мостиської громади. https://rada.info/upload/users_files/26307500/4ef6b1067e60a51dd85cd19791c92597.pdf

Метою заходу було сприяти активізації інвестиційного потенціалу громади через публічну презентацію та обговорення інвестиційного паспорту та інвестиційних пропозицій.

В Україні відбувається вимушений процес релокації (перенесення) бізнесів в регіони Західної України. Внаслідок російської агресії близько 30% українських підприємців були змушені призупинити або згорнути свою діяльність. Мостиською громадою сформовано базу даних про доступні складські, офісні та виробничі приміщення, які можуть бути орендовані або продані для потреб бізнесу та готові прийняти підприємців і надати їм у швидкий спосіб максимально зручні умови для роботи.

Через загрозу ведення бойових дій у Мостиську громаду релокувалось 2 СПД з Луганщини. Спеціалізується бізнес на транспортних перевезеннях, де працює 12 працівників. Всі працівники підприємства разом з сім’ями переїхали у Мостиську територіальну громаду. Зробили повну перереєстрацію, сплачують податки, працюють та розвиваються на території громади.

Розроблено та затверджену Програму підвищення конкурентоспроможності Мостиської міської ради на 2022 – 2024 роки. Програма визначає комплекс пріоритетних завдань щодо інвестиційного розвитку, підтримки мікро-, малого та середнього бізнесу, інноваційного розвитку, інституціональної та аналітичної підтримки регіональної політики.

Розроблено візуальний стиль громади.

Елементи бренд буку уже використовуються в піар-матеріалах, щоб посилити і вирізнити з-поміж інших бренд нашої громади.

З метою підтримки експорту проведено роботу щодо оновлення бази даних для включення до каталогу «Експортний потенціал Львівщини».

Сформовано базу даних інвестиційних пропозицій про доступні земельні ділянки, складські, офісні та виробничі приміщення, які можуть бути орендовані або продані для потреб бізнесу та готові прийняти підприємців. З метою включення об’єктів до каталогу на порталі Дія. Бізнес подано інформацію про існуючі об'єкти інфраструктури підтримки підприємництва громади.

Було подано заявкау на створення профілю громади на платформі Cities4Cities | United4Ukraine відбувається в рамках “Академії проєктного менеджменту та міжнародної співпраці”, що реалізується за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID "Зміцнення громадської довіри (UCBI)". Відтак з метою налагодження партнерських відносин Мостиська громада має англомовний профіль на платформі Cities4Cities https://cities4cities.eu/community/mostyska-territorial-community/
1.2. Підтримка малого і середнього бізнесу 1.2.1. Підтримка малого і середнього підприємництва за перспективними напрямками За сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу проведено навчання для представників підприємців громади щодо можливостей розвитку бізнесу та залучення грантів. Більше 20 учасників Мостиської громади

В рамкам проєкту реалізованого ВГО «Асоціація платників податків України» у Львівській області спільно із Агенція регіонального розвитку Львівської області, за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва CIPE Ukraine більше 10 СПД взяли участь у круглому столі «Інструмент фінансування від міжнародних донорів та урядові програми підтримки підприємництва

У 2024 році спільно з Центром зайнятості проведено навчання для 15 СПД, також до кінця року заплановано проведення навчання для СПД громади.

Громада надає консультаційну підтримку у підготовці документів для участі підприємств аграрного сектору в обласних та державних програмах. Відтак агровиробники громади у 2022 році отримали підтримку з обласного, державного бюджетів, міжнародних організацій, а саме:

Два підприємства, які займаються розвитком тваринництва отримали фінансову підтримку в рамках Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області за напрямком: дотація за утримання корів усіх напрямів продуктивності.

Один суб’єкт підприємницької діяльності отримав безповоротну фінансову допомога на закупівлю обладнання в рамках Програми підтримки бізнесу у Львівській області на період воєнного стану.

В рамках нової урядової програма «єРобота» погоджено два проекти надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства.

5 сільгоспвиробників громади на проведення посівної кампанії одержали допомогу від міжнародних донорів у вигляді гуманітарної допомоги насіння кукурудзи, картоплі, сої, пшениця та трави. Розподіл насіння організовувала ГО «Львівська аграрна палата».

34 агровиробники громади отримали безповоротну допомогу на 1 га та на голову ВРХ реалізовану через Державний аграрний реєстр.

Два агровиробники в рамках проєкту реалізованого Міністерством аграрної політики та продовольства України, FAO (ООН) за підтримки урядів Канади та Японії, а також австралійської організації Minderro Foundation отримали 30 рукавів для тривалого зберігання зернових культур.

У рамках реалізації урядового проєкту «єРобота» у 2023 році на отримання мікрогранту на створення або розвиток власного бізнесу подалося більше 40 суб’єктів підприємницької діяльності громади.

У 2024 році грант по програмі «єРобота» отримало 22 СПД.

Чотири підприємства, які займаються розвитком тваринництва отримали фінансову підтримку в рамках Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області за напрямком: дотація за утримання корів усіх напрямів продуктивності.

Фермери, які вирощують озимі зернові та олійні культури, та мають в обробітку від 5 до 500 гектарів, безкоштовно отримали по одній тонні добрива (NPK 16:16:16/15:15:15) для основного та припосівного внесення в рамках Програми USAID АГРО на осінню посівну через Державний аграрний реєстр.

В межах першого та другого грантового вікна проєкту «Комплексне, конкуренто- спроможне та економічно раціональне створення ланцюжків доданої вартості у сільському, рибному та лісовому господарствах» Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) право на отримання гранту отримало три суб’єкт підприємницької діяльності громади.

49 сільських домогосподарств Мостиської громади отримали гуманітарну допомогу (набори кормів для тварин) від Львівської Аграрної палати, яка продовжує свою гуманітарну місію в рамках Програми реагування Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO).

Агровиробники громади за програмою USAID АГРО_карбамід під ярі зернові та олійні культури отримали добрива на весняну посівну.

Урядова Програма “є Робота” 6 суб’єктів підприємницької діяльності отримали грант на розвиток власного бізнесу у сфері агропромислового розвитку

У Львові стартував пілотний навчальний проєкт «Сприяння розвитку молодіжного підприємництва серед ВПО», який реалізовувавсяся Teach StartUp School Львівської політехніки у межах грантової співпраці з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА». Заявки на участь у програмі подали понад 1200 школярів та студентів Львівщини, з них понад 150 було саме з Мостищини. Кожен учасник проходив навчання на двох курсах: обов’язковому курсі «Креативне мислення» та одномуз п’яти модулів на вибір: «Основи ІТ», «Біотехнології»,«Робототехніка», «Управління дронами», «3Dмоделювання». У фіналі, який відбувся 5 травня, 36команд представляли свої стартапи на розгляд інвесторам та представникам місцевих органів влади. Серед стартапів – прототипи проєктів та бізнес-ідеї.11 учасників у складі 9 команд було з Мостиської територіальної громади.

Щомісячно розробляється та розміщується в інтернет виданнях добірка актуальних грантових програм для розвитку місцевого бізнесу та покращення місцевої економіки.
1.2. Підтримка малого і середнього бізнесу 1.2.2. Підтримка зайнятості сільського населення Розвиток власного сільського господарства Мостиської територіальної громади шляхом вирощування та переробки нішевих культур (гарбузів, лікарських рослин, ягід) на комунальних землях, що не використовуються.

Важливу роль в економічному розвитку громади, її продовольчої безпеки, підвищенні життєвого рівня населення відіграє аграрний сектор. Розвиток високотехнологічних галузей агропромислового комплексу, створення нових і реконструкція наявних потужностей харчової та переробної промисловості є одним із найбільш пріоритетних напрямів у сфері залучення інвестицій..

Громада надає консультаційну підтримку у підготовці документів для участі підприємств аграрного сектору в обласних, державних програмах та міжнародних грантах.

Відтак рамках нової урядової програма «єРобота» погоджено два проекти надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства, а саме: ФГ «БЛЮБЕРРІ ФАРМ» лохина, площа насаджень 8,75 га та ФГ «ЗАХАР-САД» лохина, площа насаджень 18,54 га

Задіяні земельні ділянки, що раніше не використовувалися, під вирощення плодово-ягідної продукції, а саме лохини на території Мостиської громади, створено 55 робочих місць, збільшено надходження до бюджету.
1.2. Підтримка малого і середнього бізнесу 1.2.2. Підтримка зайнятості сільського населення Переможці конкурсу в рамках Програми від U-LEAD з Європою «Кроки для спеціалістів. Управління проєктним циклом - 2023». Розроблено та презентовано промо-ролик по проекту: «Створення нових можливостей розвитку для сільськогосподарської кооперації та малого підприємництва (Будівництво опалювальної теплиці (високотехнологічний комплекс для вирощування розсади, салатів, овочів, декоративних рослин)».

Мостиська громада серед 10 громад на проходження навчально-практичного курсу «ШКОЛА ГРАНТРАЙТИНГУ». Це унікальних формат, де працівники кожної із громад учасників мали можливість отримати менторський супровід від експертів УКУ при фінальній подачі заявки на участь у міжнародних програмах.

У 2024 році Мостиська громада серед переможців у комплексній програмі підтримки «Розбудова мережі уповноважених представників ОМС для підтримки сільського розвитку громад», що впроваджуватиметься Програмою «U-LEAD з Європою».
1.2. Підтримка малого і середнього бізнесу 1.2.2. Підтримка зайнятості сільського населення Стимулювання підприємницької діяльності в агросекторі шляхом розвитку та розширення парку переробки “Фрут Банк”. Мостиська громада стала переможцем конкурсного відбору проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу.

Мостиська міська рада виступає заявником проекту регіонального розвитку «Створення парку агропереробки «ФрутБанк» з формування доданої вартості на продукцію малих та середніх виробників Львівщини». З метою реалізації даного проєкту Мостиська міська рада утворила комунальне підприємство «ФрутБанк», затвердила його статут та призначила керівника. Підприємство буде займатися переробленням плодово-ягідної продукції місцевих фермерів. Загальний бюджет проєкту – 22 500 тис. грн. Реалізацію проекту розпочато у 2021 році. Відтак у 2021 році було виконано загально будівельні роботи на об’єкті будівництва агропереробного парку “ФрутБанк” та зведено виробниче приміщення площею 630 кв.м., закуплено основну частину технологічного обладнання для виробництва джемів та варення, лінію для мийки, чистки та сушки овочів, інфрачервону сушильну камеру для виробництва фруктових чіпсів та сушки овочів та зелені, закуплено вантажний фургон для перевезення продукції, розробили маркетингову стратегію “ФрутБанк”, розроблено логотип і є брендбук ФрутБанку, подано документи в ДП «Український інститут інтелектуальної власності» на реєстрацію торгової марки ФрутБанк, виготовлена брендована продукція, що передбачена в рамках реалізації проекту.

У 2022 році Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України реалізація проекту була призупинена. На даний час проведено перерахунок ПКД та проведено експертизу. Підготовлено звернення до відповідних міністерств України.

КП «Фрут Банк» за 2023 рік виготовлено та передано на фронт :

більше 13,5 тис. порцій гарячої страви (борщі, горохові супи, грибні супи, бограчі), з яких 11,6 тис. порцій лише від волонтерських організацій Мостиської громади; 85 пакетів яблучних чіпсів (8,5 кг сухих яблучних чіпсів); 45 пакетів апельсинових чіпсів (4,5 кг сухих апельсинових чіпсів); 47 пакетів мандаринових чіпсів (4,7 кг сухих мандаринових чіпсів); 92 банок яблучного варення.

Реалізація продукції в магазинах та торгових мережах м. Мостиська, Львова і області, зокрема в 5-ти супермаркетах мережі “Арсен” на загальну суму 360 тис. грн.

З червня КП “Фрут Банк” взяв участь у ІІ-му Західноукраїнському Екофорумі, де був представлений як на виставково-торгівельному майданчику, так і в панельній дискусії.

22 вересня 2023 року КП “Фрут Банк” уклало договір із ТзОВ “Виробничо-технічне підприємство” на оренду приміщення площею 60,4 кв.м., куди перемістили власне обладнання із 2-ї школи, де працювали з 2022 року та з 15.11.2023 року повністю перенесли і запустили виробничі потужності в цьому орендованому приміщенні по вул. Галицька, 56А.

На даний час підприємство продовжує роботу щодо співпраці з підприємствами громади та реалізації своєї продукції магазинах та торгових мережах Львівської області.
1.2. Підтримка малого і середнього бізнесу 1.2.3. Розвиток інфраструктури розвитку бізнесу Міська рада підготувала та затвердила Концепцію розвитку індустріального парку та провела його реєстрацію в Міністерстві економіки України. У 2022 році Мостиською міською радою проведено конкурс з вибору керуючої компанії та підписано договір про створення та функціонування індустріального парку «Мостиський Сухий порт» з ТзОВ «Мостиський ХАБ». Через повномасштабне вторгнення реалізація проекту була призупинена. Проте на даний час керуючою компанією відновлено свою діяльність, про що свідчать підготовчі роботи, які ведуться на відведеній під індустріальний парк території. Індустріальний парк «Мостиський Сухий Порт» орієнтований на багатопрофільний розвиток і може слугувати платформою для підприємств різних галузей, в тому числі агропромисловий комплекс: переробка сільськогосподарської продукції, розвиток аграрних технологій. Індустріальний парк «Мостиський Сухий Порт» забезпечує умови для розвитку різних напрямків діяльності, створюючи сприятливе середовище для реалізації широкого спектру інноваційних та підприємницьких проектів, спрямованих на досягнення сталого економічного зростання.
1.3. Енергоефективна громада 1.3.1. Підвищення енергоефективності громади (освітніх закладів):

Проведення реконструкції теплопостачання шкіл

Влаштування центрального опалення

Заміна котлів на енергозберігаючі
Проведено заміну котлів на енергозберігаючі у котельнях Зав’язанцівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Мостиської міської ради Львівської області, ОЗ «Твіржанський ЗЗСО І-ІІІ ступенів ЗДО Мостиської міської ради Львівської області»;

Виконано роботи по реконструкція котельні ОЗ «Малнівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів Мостиської міської ради Львівської області» в с. Малнів Яворівського району Львівської області – 3081487,03 грн.;

Виконані роботи по капітальному ремонту внутрішньої і зовнішньої теплотраси Зав’язанцівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Мостиської міської ради Львівської області – 828594,0 грн.;

Воконані роботи по капітальному ремонту зовнішньої системи опалення ОЗ «Крукеницький ЗЗСО І-ІІІ ступенів» 298998, 0 грн.
1.3. Енергоефективна громада 1.3.1. Підвищення енергоефективності громади: Затверджено План дій сталого енергетичного розвитку Мостиської міської територіальної громади до 2030 року (SECAP) https://rada.info/upload/users_files/26307500/f8bf7086728cad555fd2c716f23160bc.pdf

Капітальний ремонт адмінбудинку по вул. Міцкевича, 13 м. Мостиська (перший відділ Яворівського територіального центру комплектування та соціальної підтримки). Загальна кошторисна вартість робіт - 3420,318 тис. грн. В 2022 році виконано будівельні роботи на суму 2159,46120 тис. грн., а саме замінено частину дерев’яних конструкцій даху та шиферну покрівлю на металопрофіль.

- проведено капітальний ремонт частини системи опалення у адмінбудинку по вул. Грушевського. 22;

- проведено ремонт обладнання котельні у адмінбудівлі по вул. Грушевського, 3 (ЦНАП)

- в рамках Програми підтримки діяльності об"єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) на території Мостиської міської ради на 2021-2023 роки взято участь у співфінансуванні по ремонту покрівлі даху багатоквартирного будинку ОСББ «16 Липня» в сумі 481204,42 грн.;

- впроваджено енергозберігаючі заходи в адмінбудівлі по вул. Грушевського 22 шляхом заміни дверних і віконних конструкцій.

Мостиська громада серед переможців на термореновацію будівель соціальної інфраструктури в рамках програми «Енергоефективність громадських будівель в Україні» по двох проектах:

«Капітальний ремонт частини нежитлової будівлі, лікарні (дитяче відділення КНП «Мостиська міська лікарня» Мостиської міської ради Львівської обл.) по вул. Перемишльська, 9 м. Мостиська, Яворівського району, Львівської області” вартість 30 019 081 грн. до коригування ПКД

“Капітальний ремонт (термомодернізація) будівлі Ліцею №2 м.Мостиська Мостиської міської ради Львівської області по вул. Шевченка, 2 в м. Мостиська, Яворівського р-ну, Львівської області” вартість 47 620 000 до виготовлення ПКД
1.3. Енергоефективна громада 1.3.3. Сприяння розвитку альтернативної енергетики Розроблено детальний план території земельної ділянки для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів передачі електричної енергії на території Мостиської міської ради.

ТОВ «Тріосан Холдінг Енерджі» розпочало магнітотелуричні дослідження на території громади, а саме в с. Годині. У 2022 році реалізація проекту була призупинена, війна внесла свої корективи. Компанія «Тріосан Холдинг Україна» підписали тристоронній меморандум між Львівською ОДА та Львівською обласною радою щодо реалізації даного проєкту.
2.1. Сучасний освітній простір громади 2.1.1. Покращення освітніх послуг системи освіти:

Стимулювання розвитку педагогів через конкурси професійної майстерності

Організація та проведення заходів із педагогічними працівниками закладів освіти у конкурсах, стажуваннях, тренінгах, програмах, проєктах, тощо

Підтримка творчих ініціатив педагогічних працівників
З метою сприяння розвитку педагогічних працівників закладів освіти Мостиська міська рада створила Центр професійного розвитку педагогічних працівників, який почав функціонувати з 04 січня 2022 року.

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Мостиської міської ради Львівської області постійно проводить консультування педагогічних працівників з актуальних питань впровадження НУШ, реалізації освітніх програм і навчальних планів, організації освітнього середовища, впровадження сучасних методик і технологій навчання, використання цифрових технологій.

Організовано та проведено практичний семінар для заступників директорів закладів загальної середньої освіти та учителів освітніх галузей: громадянської та історичної. мовно-літературної та математичної – Мостиської, Шегинівської, Судововишнянської територіальних громад Яворівського району з тематики впровадження Нової української школи у закладах загальної середньої освіти територіальних громад Львівщини.

Освітній консалтинг «Налагодження партнерської взаємодії всіх учасників освітнього процесу в умовах реалізації завдань Нової української школи». Майстер-клас «Квести в освітній діяльності педагога». Навчання у Літній школі для працівників центрів професійного розвитку педагогічних працівників «Синергія партнерства», участь в освітянській зустрічі працівників центрів професійного розвитку педагогічних працівників Яворівського району «НУШ – простір для здорової нації».

Покращено освітні послуги системи освіти, а саме: педагогічні працівники залучені до конкурсів професійної майстерності. Організовано консультативний пункт для заступників керівників закладів загальної середньої освіти «Сертифікація від А до Я» та щодо організації та проведення І етапу всеукраїнського конкурсу»; «Учитель року -2022» - 6 (шість); 2023 – 9 (дев’ять);

2024 року - 4 (чотири): 1 (один) учитель Лауреат І туру Всеукраїнського конкурсу у номінації «Образотворче мистецтво»); 1 (один) переможець ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу авторських програм «Нові технології в НУШ» у номінації «Корекційно-розвиткові програми».

Курси тренерів «Медіаграмотність: знання, навички, впровадження» у рамках Комплексної програми посилення державотворчої та консолідаційної ролі української мови у Львівській області на 2023/2026 роки: проєкт «Інфомедійна грамотність у закладах освіти Львівщини».

Сертифікація педагогічних працівників: 2022 р. – 1(один); 2023р. – 4 (чотири); 2024р. – 5 (чотири);

Оцінювання професійних компетентностей педагогічних працівників здійснювали 16 (шістнадцять) експертів із нашої громади: 7 (сім) вчителі початкових класів; 4 (чотири) вчителі української мови та літератури; 5 (п’ять) вчителів математики.

Освітянська майстерка «Якісна освіта – спільна відповідальність» за участю представника управління Державної служби якості освіти у Львівській області

Конференція «Актуальність творчої спадщини К.Д.Ушинського для сьогодення української освіти»

Семінар з проблеми «Нове Положення про атестацію педагогічних працівників» (чинне з 01 вересня 2023 року);

– розумовий штурм «Професійний стандарт учителя – чіткий орієнтир для власного професійного розвитку»;

– педагогічні меседжі: «Успішна організація діяльності закладів освіти», «Щодо окремих питань завершення навчального року», «Окремі питання щодо ведення електронних журналів у закладах освіти», «Про організацію освітнього процесу в 2023/2024 навчальному році. Алгоритм діяльності вчителя НУШ. Методичні рекомендації щодо викладання освітніх галузей у ЗЗСО.

Консультативна допомога керівникам закладів загальної середньої освіти щодо заповнення та ведення електронних класних журналів;

Тренінг «Перезавантаження» для керівник ЗЗСО.

Організована систематична діяльність професійних спільнот педагогічних працівників, які об’єдналися за спільними інтересами за родом їх професійної та фахової діяльності. Усього – 23 професійні спільноти, проведено 92 засідання.

Форми роботи професійних спільнот – надзвичайно різноманітні, традиційні і нетрадиційні, але цікаві, сучасні, інноваційні:

– виїзні творчі майстерні освітянської спільноти вчителів української мови та літератури і вчителів 3 класу "На розмову з Антоничем» у музеї - садибі Антонича в с. Бортятин;

– зустрічі з Марією Людкевич і Любов’ю Відутою –поетками рідного краю;

– духовно-формаційний захід «Освітянська різдвяна в’язанка»;

– хресна дорога освітянської спільноти на базі храму Святого Юрія м. Мостиська «Як генерувати Бога у щоденне життя на прикладах Біблійних постатей. Великопосні інструменти»;

– організація та проведення міського заходу «На гостини до Великодньої гаївки»;

– зустріч з освітянськими спільнотами вчителів Мостиської та Шегинівської ТГ «Освіта в період війни – незламні кроки до перемоги. Конструктивна організація освітнього процесу у 2023/2024н.р.»;

– розумовий штурм для членів професійних спільнот «Професійний стандарт учителя – чіткий орієнтир для власного професійного розвитку»;

– учителі інформатики ЗЗСО Мостиської ТГ взяли участь у тренінгу "Основи кібергігієни" у Львівському вищому професійному училищі комп’ютерних технологій та будівництва;

– професійна спільнота вчителів географії організувала цікаву та пізнавальну екскурсію "Історія рідного краю". Про історію пам’яток, їх створення та невідомі факти освітянській спільноті розповіла провідний спеціаліст відділу культури з питань культурної спадщини Хімка Ірина Павлівна.

Професійні спільноти вчителів географії та біології, хімії, основ здоров’я брали участь у роботі науково-практичного семінару « Використання природних ресурсів, об’єктів інфраструктури та природо терапії Яворівського НПП в екологічному, патріотичному вихованні та оздоровленні учнівської молоді».

Спільне проведення з фахівцями ІРЦ заходів для дітей з ООП Мостиської, Шегинівської та Судововишнянської ТГ.

Для фахівців психологічної служби заплановано цикл семінарів "Психологічна стійкість закладів освіти". У грудні проведено вступне заняття з елементами арттерапії "Використання методики BASIC ph для визначення каналів стресостійкості".

Форми роботи:

– Надання психологічної підтримки педагогічним працівникам у процесі їхнього професійної діяльності.

– Консультування педагогічних працівників щодо попередження можливих особистісних і міжособистісних проблем та соціально-психологічних конфліктів.

– Психологічна порадня для педагогічних працівників «Психологічне здоров’я: як в «очікуванні» зберігати спокій» Надання психологічної підтримки педагогічним працівникам у процесі їхнього професійної діяльності.

– Консультування педагогічних працівників щодо попередження можливих особистісних і міжособистісних проблем та соціально-психологічних конфліктів.

– Психологічна порадня для педагогічних працівників «Психологічне здоров’я: як в «очікуванні» зберігати спокій».

Проведено такі заходи:

– виступи на засіданнях професійних спільнот: лекція з елементами тренінгу "Профілактика булінгу в закладі освіти".

– формування культури взаємодії вчителі-батьки за допомогою технік КПТ.

– семінар-практикум для вчителів початкових класів "Розлади поведінки: знати, щоб допомогти".

– профілактика емоційного вигоряння педагогів заняття з елементами тренінгу "Перезавантаження".

обласний Психологічний форум “ Психолог - крила підтримки в закладі освіти” з досвіду роботи фахівців психологічної служби Мостиської міської ради.

участь у IV Міжнародному літературному фестивалі «ФРОНТЕРА»

у Луцьку.

підсумкове навчальне заняття спільноти «Разом до успіху» (для вчителів початкових класів Бібрської, Жовківської, Новояворівської, Мостиської територіальних громад) за програмою КПК «Шляхи подолання освітніх втрат у початковій школі» на базі Стрілецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів.

участь у найбільшому освітньому фесті України "Вчителі майбутнього-2024" (м. Львів) від «Освіторії» з проблеми «Сила освіти під час війни».

Організовано КУРСИ підвищення кваліфікації педагогічних працівників:

Курси підвищення кваліфікації згідно регіонального замовлення в Львівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти: 2022 р. – 541 педагогічний працівник; 2023 р. – 523 педагогічні працівники; 2024 р. – 531 педагогічний працівник.

«Впровадження реформи НУШ у першому (адаптивному) циклі/5-6-их класах закладів загальної середньої освіти ( 2023 р.): керівники – 67; мовно-літературна освітня галузь – 62; математична освітня галузь – 47 природнича освітня галузь – 53; історична освітня галузь – 36.

"Нова українська школа: завершення адаптаційного циклу в 5-6 класах» (2024 р.): керівники – 67; мовно-літературна освітня галузь – 62; математична освітня галузь – 47; природнича освітня галузь – 53; історична освітня галузь – 36

«Діяльнісний підхід у початковій школі в реаліях сьогодення»: 03.11.2023 р. 78 педагогічних працівників; 27.03.2024 р. 84 вчителі початкових класів, іноземної мови, української мови, мистецтва, інформатики, асистенти вчителя, які працюють у початковій школі.

«Наздоженемо: курс про подолання освітніх втрат у початковій школі»: 11.01.2024 р. - 85 вчителів початкових класів.

«Подолання освітніх втрат з української мови та літератури»: 08.06.2024 р. – 31 педагогічних працівників

«Подолання освітніх втрат з математики»: 10-11.06.2024 – 30 педагогічних працівників

Участь в обласному проекті «MOODLE – це про100»:

2022 р. організовано навчання шкільних команд у ЦІОТ НУ “Львівська політехніка” на умовах співфінансування обласного та місцевого бюджетів (50%/50%): розгоратння LMS Moodle у закладі освіти. Базовий курс – 8 педагогів; адміністрування LMS Moodle у закладі освіти – 1 педагог; Moodle для керівника закладу освіти. Інструкція для початківця - 9 педагогів; основи створення дистанційного курсу на MOODLE – 57 педагогів; організація контролю та оцінювання у середовищі Moodle – 6 педагогів.

Шкільні команди організували навчання в педагогічних колективах закладів освіти.

Розгорнуто платформу LMS Moodle в 2-х ЗЗСО І-ІІІ ступенів та 7-х ЗЗСО І-ІІ ступенів:

Арламівськоволянський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Мостиської міської ради Львівської області

Берегівський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Мостиської міської ради Львівської області

Гостинцівський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Мостиської міської ради Львівської області

Пнікутський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Мостиської міської ради Львівської області

Раденицький заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Яворівський район Мостиської міської ради Львівської області

Стрілецький заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Мостиської міської ради Львівської області

Старявський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Мостиської міської ради Яворівського району Львівської області

Зав’язанцівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІступенів Мостиської міської ради Львівської області

Чернівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів ім. Т.Г. Шевченка Мостиської міської ради Львівської області

•ОЗ під’єднали на свої платформи філії: два ЗЗСО І-ІІ ст. та три ЗЗСО І ст.

2023 р.:

Організовано навчання для 20 педагогів громади у ЦІОТ НУ “Львівська політехніка” на умовах співфінансування обласного та місцевого бюджетів (50%/50%):

ОЗ «Мостиський заклад загальної середньої освіти №1 І-ІІІ ст.», ОЗ «Мостиський заклад загальної середньої освіти №2 І-ІІІ ст.», ОЗ «Твіржанський заклад загальної середньої освіти I-III ст.- ЗДО» учасники обласних Освітніх Академій «Використання дистанційної платформи Moodle для організації ефективного е-середовища закладу освіти», на яких ділилися досвідом впровадження платформи в закладах та брали участь в розробці дорожної карти регіонального проєкту "MOODLE - це про100!" на 2023 рік.

13 (тринадцять)педагогів ЗЗСО громади та 1(один) працівник відділу освіти є учасниками унікального волонтерського проєкту Українська дистанційна школа, який був започаткований у березні 2022 року департаментом освіти і науки Львівської ОВА спільно з Центром інноваційних освітніх технологій Національного університету «Львівська політехніка» з метою забезпечити доступ до якісної освіти дітям, які були змушені покинути власні домівки через війну.

Вищезазначена діяльність Центру ПРПП Мостиської міської ради Львівської області висвітлюється на сайті Центру ПРПП та в соціальній мережі «Фейсбук».
2.1. Сучасний освітній простір громади 2.1.1. Покращення освітніх послуг системи освіти:

Реконструкція, капітальний ремонт дошкільних освітніх закладів громади.
Переможці конкурсу в рамках фінансової угоди «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України» між Україною та ЄІБ по проєкту «Капітальний ремонт (утеплення фасаду) приміщення Мостиського закладу дошкільної освіти «Віночок» Мостиської міської міської ради Львівської області в м. Мостиська Львівської області вул. 16 Липня, 9»

На даний час ведуться роботи по об’єкту: «Капітальний ремонт (утеплення фасаду) приміщення Мостиського закладу дошкільної освіти «Віночок» Мостиської міської ради Львівської області в м. Мостиська Львівської області вул. 16 Липня, 9.» - 8615472 грн.
2.1. Сучасний освітній простір громади 2.1.1. Покращення освітніх послуг системи освіти:

Реконструкція, капітальний ремонт освітніх закладів громади.
Виконані роботи по встановленню охоронної сигналізації у приміщеннях ОЗ «Мостиський ЗЗСО №1 І-ІІІ ступенів Мостиської міської ради Львівської області», ОЗ «Мостиський ЗЗСО №2 І-ІІІ ступенів Мостиської міської ради Львівської області», Ліцею № 3 м. Мостиська імені Святої Королеви Ядвіги Мостиської міської ради Львівської області, Мостиський ЗДО «Віночок» Мостиської міської ради Львівської області – 1908000,00 грн.;

Виконано роботи по капітальному ремонту приміщення санвузлів Мостиської ДЮСШ на суму – 336342,11 грн.

Проведено поточний ремонт приміщень санвузлів і душових в адмінбудинку КУ «Спорт для всіх» Мостиської міської ради;

За кошти ЮНІСЕФ в сумі 912212,7 грн. у 2022 та 2023 роках покращено стан харчоблоків опорних закладів громади (ОЗ «Мостиський ЗЗСО №1 І-ІІІ ступенів Мостиської міської ради Львівської області», ОЗ «Мостиський ЗЗСО №2 І-ІІІ ступенів Мостиської міської ради Львівської області», ОЗ «Малнівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів Мостиської міської ради Львівської області», ОЗ «Крукеницький ЗЗСО І-ІІІ ступенів Мостиської міської ради Львівської області», ОЗ «Твіржанський ЗЗСО І-ІІІ ступенів - ЗДО Мостиської міської ради Львівської області»:

Проведено поточний ремонт приміщень – 602679,0 грн.

Придбано обладнання для їдалень – 130213,70 грн.

Придбано основні засоби для їдалень – 160330,00 грн.;

Закуплено будівельні матеріали для благоустрою території ОЗ «Мостиський ЗЗСО №2 І-ІІІ ступенів Мостиської міської ради Львівської області» (бардюр, поребрик, бруківка – 940000,0 грн.;

Виконані роботи по благоустрою території ОЗ «Мостиський ЗЗСО №2 І-ІІІ ступенів Мостиської міської ради Львівської області» (облаштування території бруківкою».
2.1. Сучасний освітній простір громади 2.1.1. Покращення освітніх послуг системи освіти:

Придбання сучасного програмового забезпечення для закладів загальної середньої освіти
Для забезпечення кабінету «ЗАХИСТ УКРАЇНИ» ОЗ «Мостиський ЗЗСО №1 І-ІІІ ступенів Мостиської міської ради Львівської області»: Придбано обладнання для кабінету – 254188,00 грн.; Закуплено основні засоби для кабінету – 225800,00 грн.;

НУШ (закуплено дидактику) – 348275,00 грн.;

Придбано основні засоби, а саме:

у 2022 році: Мережеве обладнання – 28305,0 грн.; Інтерактивний тир – 99560,0 грн.; Комп’ютери – 99990,0 грн.; Ноутбуки – 1323420,0 грн.; Багатофінкційні пристрої – 99678,0 грн.; Генератори - 326300,0 грн;

у 2023 році: Мультимедійні комплекси – 1509156,00 грн., Проектори – 90062,40 грн, Інтерактивні дошки – 29106,00 грн., Ноутбуки – 160956,36 грн., блоки безперебійного живлення – 52017,96 грн., Комп’ютери – 99000,00 грн.

Придбано два шкільні автобуси для ОЗ “Твіржанський ЗЗСО І-ІІІ ступенів – ЗДО Мостиської міської ради Львівської області”, ОЗ “Малнівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів Мостиської міської ради Львівської області”.

За рахунок гуманітарної допомоги закладам освіти територіальної громади надано основні засоби: Генератори на суму – 246472,50 грн.; Ноутбуки на суму – 702255,36 грн.; Мобільні санвузли на суму – 180000,00 грн.
2.1. Сучасний освітній простір громади 2.1.2. Покращення якості позашкільної освіти: «Комп`ютер – вимога часу» З метою покращення якості позашкільної освіти придбано багатофункціональний пристрій A4 Epson EcoTank L3200
2.2. Ефективна мережа закладів громадського здоров’я та соціального захисту 2.2.1.Розбудова первинної ланки медичних закладів

Надання якісної первинної медичної допомоги мешканцям Мостиської громади
КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Мостиської міської ради Львівської області» складається з 5 амбулаторій і 9 фельдшерсько-акушерських пунктів. Укладено декларацій - 15851 у тому числі діти - 3605.

У 2022 році отримано гуманітарну допомогу: 2 санітарні автомобілі, 5 дефібриляторів.

У 2023 році: На суму 80 000,00 грн. закуплено 2 електрокардіографи .

Отримано від міської ради гуманітарну допомогу: транспортні засоби – 2 машини на суму 673 200,00 грн.; крісло медичне – 1 штука на суму 1 600,00 грн.; перев'язувальні матеріали у кількості 20 ящ.; миючі засоби на суму – 100 183,16 грн.

У 2024 році для на участь у конкурсі «ЧАС ДІЯТИ, УКРАЇНО» від Фонд «МХП - Громаді» подано проектну заявку «Придбання сучасного обладнання для забезпечення доступності медичних послуг в КНП «Центр Первинної Медико-Санітарної Допомоги».
2.2. Ефективна мережа закладів громадського здоров’я та соціального захисту 2.2.1.Розбудова первинної ланки медичних закладів З метою покращення стану здоров’я населення Мостиської територіальної громади та матеріально-технічного стану закладів первинної медичної допомоги проведено поточні ремонти у амбулаторіях та ФАПах КНП «Центр Первинної Медико-Санітарної Допомоги». Проведено ремонти у кабінетах сімейних лікарів.

В якості гуманітарної допомоги отримано медичне обладнання, меблі, перев'язувальні матеріали, миючі та дезінфікуючі засоби.
2.2. Ефективна мережа закладів громадського здоров’я та соціального захисту 2.2.2..Розвиток спеціалізованої мережі медичних закладів

Покрашення якості вторинної медичної допомоги мешканцям Мостиської громади
-Закуплено обладнання та переведення на цифрову технологію рентген діагностичний комплекс РУМ-20М, для належної та якісної роботи на модернізованому медичному обладнанні лікарі-рентгенологи та рентген лаборанти пройшли курси підвищення кваліфікації.

-Для покращення якості надання медичних послуг, збільшення спектру лабораторних досліджень придбано імунофлуоресцентний аналізатор, автоматичні біохімічний та хімічний аналізатори,аналізатор сечі, аналізатор газів крові, аналізатор осідання еритроцитів, напівавтоматичний 2-канальний коагулометр, фетальний монітор, електро хірургічну систему , шприцевий насос,електроенцелограф, портативна ендоскопічна камера, монітори пацієнта, апарати УЗД, дефебрелятор, кардіомонітори, концентратори кисню, електрокардіограф, інфузійні насоси, портативні апарати ШВЛ, рентген апарат С-ДУГА, комплект для лапароскопії, хірургічні столи, дефібрилятори.

Згідно трьохсторонньої угоди про міжнародну співпрацю отримано 4 апарати та крісла для гемодіалізу та очікується фінансування на придбання витратних матеріалів для роботи апаратів.

Мостиська міська лікарня - серед переможців Програми транскордонного співробітництва Interreg NEXT «Польща – Україна 2021-2027»

Проєкт «Реалізація програми профілактики шлунково-кишкових захворювань у Підляському воєводстві та Львівській області шляхом використання високоспеціалізованого медичного обладнання та засобів телемедицини», який реалізовуватимуть КНП "Мостиська міська лікарня" спільно з Лікарнею ім. Зиндрама-Кощалковського Міністерства внутрішніх справ і адміністрації в Білостоці (Підляське воєводство).

Ключові проєктні заходи (для української сторони):

- Закупівля діагностичного та лікувального медичного обладнання;

- Реалізація транскордонної програми профілактики шлунково-кишкових захворювань;

- Впровадження телемедичного інструменту для діагностики та комунікації - системи PAACS;

- Організація навчальних курсів з питань шлунково-кишкових захворювань для медичного персоналу в прикордонних медичних закладах;

- Створення спільної тримовної освітньої платформи та інші промоційні заходи.
2.2. Ефективна мережа закладів громадського здоров’я та соціального захисту 2.2.2..Розвиток спеціалізованої мережі медичних закладів

Реконструкція будівлі поліклініки КНП «Мостиська МЛ» ММР ЛО Яворівського району Львівської області та інші відділення
- Проведено капітальний ремонт даху та фасаду з впровадженням енергоефективних заходів будівлі поліклініки по вул..Я.Мудрого111, м.Мостиська. Загальна кошторисна вартість 15 млн. грн. Проведено заміну рулонної покрівлі, відновлення зруйнованої цегляної кладки вентканалів та парапетів вище покрівлі, утеплення фасадів мінераловатними плитами з оздобленням, реновація приямників, часткова заміна вікон та дверей 1-го поверху, ремонт ганків, сходин, заміна покриття дашків, облаштування дашків над приямниками.

- Проведено облаштування та благоустрій території поліклініки. Встановлено тротуарні доріжки, облаштовано паркувальні місця, велопарковку, озеленено територію, встановлено вуличні лавки, проведено гідродинамічне очищення зливової каналізаційної системи.- Покращено доступність закладів охорони здоров’я для відвідувачів з особливими потребами, а саме встановлено автоматичну розсувну систему, забезпечено безперебійне функціонування ліфта, встановлено додаткові поручні.

- Проведено капітальний ремонт системи водовідведення приміщень цивільного захисту будівлі терапевтичного відділення по вул..Перемишльської,9, а саме влаштування дренажної каналізації(пристінний дренаж) та дощової каналізації з підключенням зовнішніх водостоків до закритої системи, гідроізоляція стін фундаменту та утеплення плитами теплоізоляційними із екструдовано пінополістиролу нижче рівня землі, влаштування навколо будівлі терапевтичного відділення відмостки із плитки, відновлення покриття проїзду із асфальтобетонного та щебеневого покриття в місцях влаштування дощової каналізації.

- Проведено ремонт господарським способом неврологічного , терапевтичного, дитячого, поліклінічного відділень , а саме заміна вікон та дверей, санвузлів та душових кабін, проведено заміну водопровідної та каналізаційної мережі,встановлення підвісної стелі, заміна підлогового покриття, ремонт внутрішніх стін , реконструкція електромережі, оновлення вентиляційної системи терапевтичного та неврологічного відділення, задля пожежної безпеки проведено реконструкції сходової клітки дитячого відділення.

-Для покращення якості надання медичних послуг господарським способом проведено переобладнання і ремонт приміщення під травматологічну операційну.
2.3. Трансформація культурного простору 2.3.1. Розвиток мережі закладів культури

Модернізація культурно-мистецьких закладів громади
В січні 2024 році створено КУ «Центр культурних послуг», який об’єднав установи культури, створивши на їх базі філії ЦКП для надання якісних культурних послуг громад.

Протягом 2022-24 рр.для установ культури придбано: музичну апаратуру на суму180 тис.грн.; одяг сцени- 200тис.грн.; компютери, ноутбуки (7 шт.)-258 тис.грн.; плотер-50 тис.грн.; сценічні костюми-122 тис.грн.;

Здійснено ремонт даху та внутрішніх приміщень Народного дому вперше за роки Незалежності.

-проведено заміну вікон в Мостиському міському народному домі,Мостиській міській бібліотеці, бібліотеці с.Малнів;

-цифрове піаніно для ДШМ-22920 грн.;

-тепловий насос та двері металопластикові для народного дому с.Гостинцеве-42600 та 46800 грн.

-для народного дому с.Крукеничі придбано двері металопластикові 1 шт. (18255 грн.),дошка для підлоги та матеріали для ремонту на суму-41300 грн.;

-проведено поточні ремонти Мостиського міського народного дому та Мостиської міської бібліотеки (придбано матеріалів на суму-440687 грн.);

-проведено поточний ремонт дитячої школи мистецтв (придбано матеріалів на суму-19935 грн.;

-проведено заміну огорожі народного дому с.Годині -15460 грн.;

-проведено поточний ремонт в народних домах сіл Княгиничі, Ятв’яги, Хлиплі (придбано матеріалів на суму 13435 грн.);

-проведено фарбування даху Мостиського міського народного дому (придбано матеріалів на суму-339742 грн.);

-придбано інтерактивний сенсорний дисплей 65 Activ Panel-97900 грн.;

-проведено поточний ремонт Народного історико-краєзнавчого музею «Мостищина» (придбано матеріалів на суму 65952 грн.)

Закуплено світловий прилад для міського народного дому (85600 гн.),інтерфейс для управління світлом-9850 грн.
2.3. Трансформація культурного простору 2.3.2. Формування нових форм підтримки культурних заходів

«Палац Страхоцького – симбіоз туристичних, культурницьких та фестивальних атракцій»
Було створено календарний план туристичних подій, фестивалів та культурницьких заходів, частина з яких було проведено біля пам’яток культурної спадщини громади:

-Хода Трьох Царів від Санктуарія Коронованої Матері Божої Неустанної Допомоги м. Мостиська (разом дев’ять ґруп)

-«Коляда в костелі», «Великодні передзвони» біля церкви Покрови, церкви Юрія у м. Мостиська та біля сільських храмів-пам’яток;

-щорічне «Свято урожаю»на території Костелу-Санктуарію Фатімської Матері Божої у с. Крисовичі та інші …

Відбулися: *пішохідні екскурсійно-пізнавальні заходи для дітей і дорослих: «Веселі канікули з Богом» розважально- пізнавальна екскурсія до костелів св. Миколая с. Пнікут та Св. Йоана Хрестителя м. Мостиська; «Шляхи І-ї Світової» (істор.кладовища Черневе-Заверхи); «Наш Палац» (учні шкіл міста), «Площа Ринок і її таємниці» та інші.

- автобусні «Дерев’яні храми Мостищини» (група з Полтави), «Шлях визвольних змагань Мостиська-Яворівщина» та інші…

-веломаршрути: «Берегове-Королино» (Криївка), «Мостиська-Більшівці» (Костели), «Площа Ринок-Палац- храм с. Годині» та інші…

Покращити туристичний імідж громади вдалося завдяки створенню щорічних фестивальних продуктів на основі проведення фестивалів та культурницьких заходів біля об’єктів культурної спадщини: цикл Різдвяно-новорічних та Великодніх святкувань, концерти органної музики, виставки вишивки, картин…

На території громади наявні пам’ятки (палац, костели дерев’яні церкви, каплиці, старі кладовища…), які можуть бути задіяні у кінематографії.

Мостиська міська рада одна із п'яти громад Львівщини, яку відібрано для участі в тренінгу щодо підготовки проєктів на Interreg NEXT Poland-Ukraine. Пройдено навчання та подано концепцію проекту «Створення міжнародного інтерактивного науково-мистецького простору на базі палацу Страхоцьких у м. Мостиська ( IMMERSIVE EDU PARK )».

Для підготовки проекту на Програму транскордонного співробітництва Польща-Україна виготовлено та затверджено проектну документацію по об’єкту «Реставрація пам’ятки архітектури місцевого значення І пол. ХІХ ст..(ох.№479-М), колишнього палацу страхоцьких, на вул. Рудниківська,152 у місті Мостиська Яворівського району Львівської області (колишньої школи) для проведення протиаварійних та ремонтно-реставраційни робіт з пристосуванням під Міжнародний інтерактивний науково—мистецький простір.

Проведено: благодійне різдв’яне ревю «Коляда нашої перемоги», благодійне свято духовного пісне співу «великодні передзвони»; благодійна патріотична акція «Діти проти війни», Етно-вечір «Здибанка з Надсянською говіркою»;

Благодійні творчі проекти «Пісня проти війни», фестиваль хліба в Санниках, фестиваль двох культур «Be freand» в с.Стрілецьке, мисцецько-патріотична акція «Україно, Герої навіки з тобою»; фотовиставка «Життя в окопах» на площі Героїв, фестиваль вишиванки «Вишиванки,омиті росами війни» в м.Мостиська; свято селянського подвір»я в с.Годині, тощо
2.3. Трансформація культурного простору 2.3.3. Розвиток туристичної привабливості території

«Вони боролись за Україну. Стежками визвольних змагань»
Спільно з Радою громадських організацій«Меморіал», «Просвіта», «Спілка політв’язнів), за участі Пластунів, апробовано автомаршрути «Шляхами визвольних змагань Мостищини та Яворівщини», «Вічний біль Саліни», «Тут народився Маринович»

На площі Героїв у м. Мостиська встановлено меморіальні таблиці сучасним Героям. Тут постійно відбуваються заходи з вшанування їх пам’яті.

У Народному історико-краєзнавчий музеї «Мостищина» у 2023 році було проведено 32 екскурсії. За звітній період музей відвідало 546 відвідувачів.

Розроблено туристичні маршрути « Стежками визвольних змагань», «Наш Палац», «Дерев»яні храми Мостищини», «Таємниці площі Ринок», «Шляхами І світової війни»

В рамках навчальної програми «Грантове фінансування проектів громад-розробка та впровадження» подано проєкт «Створення електронного каталогу об’єктів культурної спадщини Мостищини – покращення туристичного іміджу громади»
2.4. Розвиток фізичної культури 2.4.1. Розвиток спортивної інфраструктури

Розвиток спортивної інфраструктури у закладах загальної середньої освіти громади
Завершено роботи по об’єкту: Реконструкція трибун на стадіоні «Карпати» по вул. Я. Мудрого, 44 в м. Мостиська Львівської області.» Оплачено у 2023р – 1059427,63 грн.;

Виконано роботи по ремонту приміщення актового залу під спортивний зал Мостиської ДЮСШ Мостиської міської ради в м. Мостиська по вул. Грушевського, 22.

В Мостиській територіальній громаді функціонує 18 закладів загальної середньої освіти серед яких регулярно проводяться спортивні змагання з різноманітних видів спорту.

Відділом освіти, молоді та спорту протягом 2022-2024 років було організовано наступні змагання:

10 листопада 2022 року на базі ОЗ "Мостиський ЗЗСО №2 І- ІІІ ст." відбулися змагання з баскетболу серед учнів 9-х класів і молодших (ЗЗСО І-ІІ та І-ІІІ ступенів).

8 грудня 2022 року на базі ОЗ «Мостиський ЗЗСО №2 І-ІІІ ст.» відбулися змагання з баскетболу серед учнів 11-х класів і молодше. У змаганні взяли участь 4 команди.

9 лютого 2023 року відбулися змагання з волейболу (хлопці) серед закладів освіти Мостиської ТГ.

16 лютого 2023 року відбулися змагання з волейболу серед дівчат старших класів закладів освіти Мостиської ТГ. У змаганнях взяли участь 5 команд

23 березня 2023 року серед учнів закладів загальної середньої освіти Мостиської ТГ проведено змагання з настільного тенісу у яких взяли участь 16 команд!

9 березня 2023 року відбувся турнір з шашок серед здобувачів освіти присвячений творчості великого українського генія Тараса Григоровича Шевченка.

20 квітня 2023 року за звання найсильнішої у мініфутболі боролися 17 команд закладів загальної середньої освіти Мостиської територіальної громади.

27 квітня 2023 року відбулися змагання з легкої атлетики серед учнівської молоді 10 закладів загальної середньої освіти Мостиської територіальної громади на стадіоні «КАРПАТИ».

11 травня 2023 року на базі ОЗ «Мостиський ЗЗСО N1 І-ІІІ ступенів» відбулися змагання «Старти надій» серед учнів 6-7-х класів. У змаганнях взяли участь 11 команд закладів загальної середньої освіти МостиськоїТГ.

29 травня 2023 року відбулися змагання «Сильні, сміливі та спритні» серед здобувачів освіти 3-4 класів де взяли участь 13 команд з усіх куточків громади.

15 вересня 2023 року на стадіоні «Карпати» міста Мостиська відбулися спортивні змагання серед педагогів Мостищини. З неймовірними враженнями та чудовим настроєм, весело та цікаво більш як 60 вчителів у складі 12 команд провели час.

16 жовтня 2023 року у змаганнях«Шкіряний м’яч» в 2023/2024 навчальному році взяли участь 15 команд ЗЗСО громади.

22 жовтня 2023 року у м. Пустомити участь команди Мостиської територіальної громади у ІІІ Молодіжних спортивних іграх Львівщини серед територіальних громад.

10 листопада 2023 року відбулися змагання з баскетболу серед здобувачів освіти 11-х класів і молодше.

23 листопада 2023 року відбулися змагання з волейболу серед здобувачів освіти 9-х класів і молодше. В змаганнях взяли участь 15 команд закладів загальної середньої освіти Мостиської ТГ.

18 січня 2023 року на базі закладів освіти відбулися змагання з волейболу серед старшокласників. 8 команд боролись за перемогу.

07 березня 2024 року на базі Ліцею №3 імені святої Королеви Ядвіги відбувся міський турнір з шашок присвячений 210 річниці від дня народження Т.Г.Шевченка, участь в якому взяло 16 команд ЗЗСО Мостиської ТГ.

28 травня 2024 року відбулися змагання серед здобувачів 3-4 класів «Сильні, сміливі, спритні» напередодні Дня захисту дітей.Найсильніші, 10 команд демонстрували свою вправність і командну гру.

30 травня на спортивному майданчику ОЗ «Мостиський ЗЗСО №1 І-ІІІ ступенів» проходили змагання з легкої атлетики «Старти надій» серед учнів 6-8 класів.

Впродовж лютого 2024 року 137 командшколярів Мостиськоі територіальної громади змагалися у пʼяти видах спорту: волейболі, баскетболі, футзалі, спортивному орієнтуванні та черлідингу.

У IІІ (районному) етапі проєкту команди Мостиської територіальної громади посіли наступні місця у «Пліч о пліч: Всеукраїнські шкільні ліги»:

Баскетбол дівчата: Берегівський ЗЗСО І-ІІ ступенів, ІІІ місце

Баскетбол хлопці: ОЗ «Мостиський ЗЗСО №2 І-ІІІ ступенів», І місце

Волейбол дівчата: ОЗ «Мостиський ЗЗСО №2 І-ІІІ ступенів», І місце

Волейбол хлопці: ОЗ «Мостиський ЗЗСО №2 І-ІІІ ступенів», І місце

Фут зал : ОЗ «Мостиський ЗЗСО №2 І-ІІІ ступенів, VI місце

Чирлідинг:  Пнікутський ЗЗСО І-ІІ ступенів, ІІ місце

Спортивне орієнтування: Пнікутський ЗЗСО І-ІІ ступенів, ІІ місце

У IV (обласному) етапі проєкту команда дівчат ОЗ «Мостиський ЗЗСО N2 І ІІІ ступенів» здобула ІІ місце з волейболу проекту «Пліч о пліч: Всеукраїнські шкільні ліги»

КУ «Спорт для всіх» протягом 2022-2024 років організувала участь команд від Мостиської ТГ у таких видах спорт як настільний теніс, пляжний волейбол, бадмінтон.

Гурткова робота:

У КУ«Спорт для всіх» функціонують гуртки бадмінтону та шахів.

У дитячо-юнацькій спортивній школі м.Мостиська секції футболу та волейболу.

Протягом 2022-2024 років у Мостиській ТГ реалізовується проект «Активні парки - локації здорової України».
2.4. Розвиток фізичної культури 2.4.1. Розвиток спортивної інфраструктури

Спортивний майданчик
Реконструкція трибун на стадіоні «Карпати» по вул. Я.Мудрого, 44 в м. Мостиська Львівської області на суму 9 360,475 тис. грн.(обласний та місцевий бюджети). Завершено роботи по об’єкту: Реконструкція трибун на стадіоні «Карпати» по вул. Я. Мудрого, 44 в м. Мостиська Львівської області.» Оплачено у 2023р – 1059427,63 грн.;

Проведено ремонт тренажерного майданчика КУ «Спорт для всіх» Мостиської міської ради

Відкрито в 2023 році сучасний багатофункціональний спортивний майданчик в с. Малнів при ОЗ “Малнівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів

Розроблено ПКД на облаштування спортивного майданчика з штучним покриттям у с. Арламова Воля
3.1.Сталий розвиток території 3.1.1. Просторовий розвиток громади

Комплексний план просторового розвитку території Мостиської територіальної громади
Визначено загальні пріоритети просторового розвитку територіальної громади;

Розроблено план дій для реалізації комплексного плану просторового розвитку території територіальної громади;

Визначено проблеми та можливості соціального та економічного розвитку громади;

Проведено аналіз сильних та слабких сторін, можливостей та загроз у розвитку громади; Визначено пріоритетні напрямки розвитку території громади;

Розповсюджено плану дій груп з метою накопичення пропозицій щодо включення в комплексний план просторового розвитку території громади.

Прийнято рішення міської ради «Про розроблення Комплексного плану просторового розвитку території Мостиської міської ради (територіальної громади)

Рішенням сесії міської ради затверджено завдання на розроблення Комплексного плану просторового розвитку території Мостиської міської ради (територіальної громади)

Утворено архітектурно-містобудівну раду при відділі містобудування та архітектури Мостиської міської ради

Бюджетом Мостиської міської ради передбачено кошти та розпочато процедуру закупівлі, щодо актуалізації та дознімання території Мостистиської міської ради згідно меж 2020 року

Співфінансування послуг з попередньої експертизи Комплексного плану просторового розвитку території, буде забезпечено за рахунок коштів з місцевого бюджету.
3.1.Сталий розвиток території 3.1.2.Розвиток інженерної інфраструктури

Будівництво та реконструкція вуличного освітлення в населених пунктах Мостиської громади
У 2022 році введено в експлуатацію нове будівництво лінії вуличного освітлення в селах Судковичі, Крукеничі, Мелешки, Костильники, Старява.

У 2023році введено в експлуатацію нову лінію вуличного освітлення в селі Стоянці.

Проводиться поточний ремонт ліній вуличного освітлення в населених пунктах громади.
3.1.Сталий розвиток території 3.1.2.Розвиток інженерної інфраструктури Проведено роботи по гідродинамічному очищенню зливової каналізаційної мережі по вул.Ярослава Мудрого 111м.Мостиська Яворівського району Львівської області» за кошти Мостиської міської ради на суму 95,5 тис.грн.

На підставі попередніх розвідувальних даних геологічних досліджень 60-80 років ХХ ст. пробурено 8 розвідувальних свердлових на площі сумарним метражем 200 м неподалік с. Підгать, Соколя на ділянках вздовж р. Вишня.

За результатами проведеної роботи на наданого виконавцем висновку отримано розрахунковий дебіт води, що дозволяє в перспективі розглядати дану ділянку можливою для підземного забору водидля централізованого водопостачання м. Мостиська.

В рамках Програми покращення питного водозабезпечення населення м. Мостиська на 2023 рік профінансовано ряд заходів,пов'язаних із поліпшенням питної води на суму 640 000,000грн.

Для МКП "Водоканал" профінансовано

закупівлю частотного перетворювача для насосного обладнання станції першого підйому води із Зеленої та придбання фронтального навантажувача.

У 2024 році передбачено за рахунок коштів обласного бюджету на «Реконструкцію водоочисної стації по вул. Я. Мудрого,413Д в м.Мостиська Львівської області» -3100,0 тис. грн., з них використано - 904,7 тис. грн.
3.1.Сталий розвиток території 3.1.2.Розвиток інженерної інфраструктури

Реконструкція каналізаційно-очисних споруд в м. Мостиська
Виготовлено ПКД та проведено експертизу проекту будівництва «Реконструкція очисних споруд по вул. Рудниківська, 192 в м. Мостиська, Яворівського району, Львівської області» загальною кошторисною вартістю 164 719,629 тис. грн.

Даний проект дороговартнісний та неодноразова подавався на різні конкурси, а саме:

- Подана проєктна пропозиція повоєнного віднолення та розвитку територіальних громад України в рамках грантових програм Республіки Корея «Комплексна реконструкція об’єктів водопровідно – каналізаційного господарства с. Мостиська та с. Завада»

- Проект було подано на конкурс в рамках фінансової угоди «Програма для відновлення України» між Україною та Європейським інвестиційним банком

-В межах міжнародного проєкту «Clean Baltic Source» («Чисте балтійське джерело») рамках співпраці зі Шведським інститутом і шведським урядом з метою впровадження сучасних технологій очистки стічних вод та підвищення обізнаності населення щодо важливості охорони навколишнього середовища громадою презентовано проект «Відновлення систем очищення та поводження зі стічними водами заради покращення екологічного стану басейнів річок Сян та Вишня»

На даний час проект внесено до Цифрової екосистема для підзвітного управління відновленням DREAM та зазначено «Проект потребує фінансування».
3.1.Сталий розвиток території 3.1.3.Дорожня інфраструктура

Розбудова дорожньо-транспортної інфраструктури територіальної громади
2022 рік проведено ремонт доріг з асфальтобетонним покриттям 10 вулиць на суму 4106,75215 тис. грн. та з щебенево-гравійним покриттям на суму 1397 тис. грн., а саме: м. Мостиська: вулиці Конотопської битви, Стрілецька, Шашкевича, Годинівська, Рудниківська, Вишнева, Глібова, Мазепи, Менцинського, Перемишльська, Федьковича, Фредро, Загороди, Гоголя, Пекарська, Л.Українки;

дороги в селах: Арламівська Воля, Соколя, Крив’яки, Гостинцеве, Завада, Підгать, Твіржа, Зав’язанці, Княгиничі, Костильники, Ятвяги, Крисовичі, Чишки, Нагірне, Буховичі, Острожець, Крукеничі, Пнікут, Липники, Санники, Мистичі, Стоянці, Малнів, Загорби, Мелешки, Воля Малнівська, Раденичі, Чижевичі, Підліски, Вишенька, Заверхи, Старява, Годині, Черневе, Берегове, Заріччя, Королин, Хоросниця.

У 2023 році в рамках Програми будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг Мостиської міської ради проведено ремонт міських та сільських доріг на суму 10,0 млн.грн.

У 2024 році вже проведено ремонти дорожнього покриття 9 вулиць у м. Мостиська на суму 6,6 млн. грн.
3.1.Сталий розвиток території 3.1.4.Розвиток інфраструктури громадського простору

Зона відпочинку - дитячий майданчик «Веселий дворик»
Проведено роботи щодо облаштування дитячо-ігрових майданчикі у селах Хоросниця, Заріччя, Черневе, Малнів
3.1.Сталий розвиток території 3.1.4.Розвиток інфраструктури громадського простору Проведено облаштування та благоустрій території поліклініки. Встановлено тротуарні доріжки, облаштовано паркувальні місця, велопарковку, озеленено територію, встановлено вуличні лавки, проведено гідродинамічне очищення зливової каналізаційної системи.Облаштування паркувальних місць на території поліклініки по вул. Ярослава Мудрого 111, м.Мостиська Яворівського району Львівської області за кошти Мостиської міської ради на суму 198,1 тис.грн.;

Облаштування тротуарних доріжок по вул.. Ярослава Мудрого 111, м.Мостиська Яворівського району Львівської області за кошти Мостиської міської ради на суму 133,3 тис.грн.;

Розроблено ПКД та проведено експертизу по об’єкту «Реконструкція парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення "Парк ім. Т.Шевченка" м. Мостиська», розпочато роботи у 2021 році. Проект був поданий на фінансування з обласного та державного бюджетів, виділено кошти на спів фінансування з місцевого бюджету. Проте через введення військового стану реалізація проєкту призупинена.

В рамках Програми благоустрою Мостиської міської ради на 2023 рік профінансовано заходи щодо організації благоустрою населених пунктів громади на суму 16,5 млн.грн.
3.2. Безпечна громада 3.2.1.Екологічна безпека

Комплексна система поводження з відходами
Виготовлено, погоджено та затверджено схему санітарної очистки населених пунктів Мостиської міської ради

Облаштовано контейнерні майданчики: поряд багатоквартирних будинків по вул. 16 Липня, 11, 15 (влаштування залізобетонної плити під майданчик); поряд багатоквартирних будинків по вул. Міцкевича, 17А, 19, 21 влаштування залізобетонної плити під майданчик).

Придбання машини для збору, транспортування твердих побутових відходів (сміттєвоза) для Мостиської територіальної громади». Загальна вартість проекту складає 2 640,000 тис. грн., в тому числі кошти обласного бюджету 1 320,000 тис. грн.

Для МКП "Житловик" передано завдяки партнерству з районом Гасберге дві

одиниці комунальної техніки профінансованої урядом Німеччини: фронтальний навантажувач та підйомна платформа на базі IVECO.
3.2. Безпечна громада 3.2.1.Екологічна безпека

Поліпшення технічного стану та благоустрою річок з розчищенням їх русел
Проведено роботи по проекту "Розчищення та поглиблення русла р.Січна для захисту від підтоплення садиб і сільськогосподарських угідь поряд с.Нагірне Мостиської територіальної громади Яворівського району Львівської області (Поточний ремонт)” на суму 216,403 тис. грн.
3.2. Безпечна громада 3.2.2.Громадська безпека

Впровадження сучасних інформаційних технологій для створення безпечного середовища в громаді
Встановлено системи відеоспостереження з функцією аналітики і системою розпізнавання номерів автомобілів в м.Мостиська, Львівської області (закуплено та встановлено 1 відеореєстратор, 4 жостких диска, 1 упс, 5 маршрутизаторів, 4 відеокамери цифрові з функцією розпізнавання номерів, 4 відеокамери цифрові, 4 стабілізатори, 8 шт. карт пам’яті, 4 монтажні бокси, монітор DS, Smart TV 32. Встановлено камери і обладнання.)– 424,656 тис. грн.

У 2022 році встановлено 12 камер відеоспостереження.

У 2022 році створено місцеві пожежні бригади в селах Зав'язанці, Малнів, Липники та Крукеничі.

2 листопада 2023 року в рамках реалізації проєкту «Поліцейський офіцер громади» відбулось відкриття Поліцейської станції. З міського бюджету виділено 2,27 млн грн, зокрема, закуплено 2 автомобілі.

За рахунок участі міської ради у програмі «Безпечна Львівщина» при співфінансуванні міського і обласного бюджетів (співвідношення 40/60 відсотків) придбано і встановлено 3 блоки оповіщення універсальних в селах Крукеничі, Твіржа і Черневе, а також 1 блок керування інформацією в с. Берегове, які стали частиною місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення (МАСЦО), на що було витрачено 520,98 тис.грн.

Загалом згідно приведених розрахунків по проектно-кошторисній документації, яка на даний час виробляється, таких систем оповіщення має бути 17 для того щоб забезпечити охоплювальність 97% мешканців громади. У 2024 в громаді є 5 систем оповіщення, що забезпечують охоплення оповіщенням біля 60 % населення.

В 2023 році створено ще одну добровільну пожежну команду в с. Стоянці. Врамках проекту «Аксерелація потенціалу новостворених добровільних пожежних команд» за фінансової підтримки Фонду Східної Європи у сумі 65 тис. грн. на базі ДПК с. Завязанці було організовано і проведено:

- двохденні навчання і тренінги з надання першої домедичної допомоги для членів добровільної пожежної команди з залученням кваліфікованих спеціалістів в цій галузі від ГО «Добровольці-вогнеборці»;

- в період 7-11 серпня 2023 року проходив 5-ти денний дитячий табір на пожежну тематику для 12 місцевих дітей шкільного віку.

Крім цього, міська рада виборола право та взяла участь у реалізації проекту Фонду міжнародної солідарності «Впровадження ініціативи з популяризації добровільного пожежного руху у Мостиській територіальній громаді» відповідно до якої за фінансування Міністерством закордонних справ Республіки Польща було закуплено наочних посібників та спорядження для добровільних пожежних команд громади на суму 183 тис.грн. В рамках цього проекту впродовж жовтня-листопада 2023 року у 6 навчальних закладах загальної середньої освіти проведено 12 тренінгів і навчань з питань протипожежної безпеки та надання першої домедичної допомоги.
3.3. Демократична громада 3.3.1. Прозора і ефективна влада

Влада як запорука демократичного управління
Впроваджено системи електронного документообігу «Megapolis.DocNet»

Впроваджено інструменти е-демократії на платформі EDEM

Триває оприлюднення публічної інформації міської ради у формі відкритих даних. Міська рада стала підписантом Міжнародної хартії відкритих даних.

Запроваджено он лайн відео трансляцію сесії міської ради

Висвітлення інформації щодо діяльності міської ради у соціальних мережах - Facebook та Instagram.
3.3. Демократична громада 3.3.1. Прозора і ефективна влада

«Центр надання адміністративних послуг» Мостиської міської ради
Протягом 2024 року Центром надання адміністративних послуг Мостиської міської ради надавалося 238 адміністративних послуг. Облаштовано 10 віддалених робочих місць у старостинських округах. Вирішено потребу у наданні адміністративних послуг з оформлення та видачі посвідчень водія і реєстрації транспортних засобів. Відповідно до узгодженого рішення та Протокол №1 до нього підписаного між Мостиською міською радою Львівської області та Головним сервісним центром МВС у Львівській області (філія ГСЦ МВС), з метою вжиття заходів щодо запровадження надання послуг із державної реєстрації транспортних засобів і видачі посвідчень водія через Центри надання адміністративних послуг, Мостиська міська рада для Центру надання адміністративних послуг у м. Мостиська закупила комп'ютерне обладнання (програмно - апаратний комплекс для оформлення та видачі посвідчень водія і реєстрації транспортних засобів, його монтаж та підключення) загальною вартістю 226,400 тис. грн.

Для ефективної роботи у відділі запроваджено автоматизову систему керування чергою та використовується програмно-апаратний комплекс Qsolutions PRO та СМС – інформування результатів розгляду документів, платіжний термінал типу I-box.

У 2022 році отримано принтер Swiftpro K60 з метою надання якісних адміністративних послуг щодо видачі посвідчення водія та реєстрації транспортних засобів.

Підключено адміністраторів ЦНАП до: комплексної послуги є-Малятко; системи електронного документообігу «Megapolis.DocNet»; єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ) ; єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС).

У ЦНАП комунікаційну систему для осіб з пониженням слуху – звуковий сповіщувач. На підставі договору з Громадською організацією «Всеукраїнська організація осіб з інвалідністю зі слуху «Українське товариство глухих» (ГО «Українське товариство глухих», ГО «УТОГ») розпочали співпрацю з метою перекладу на жестову мову онлайн у ЦНАП шляхом відеозв’язку з операторм (перекладачем на жестову мову).

В рамках проекту «Посилення стійкості громад у регіонах України – Фаза II», що реалізовується ПРООН у партнерстві з Львівською обласною військовою адміністрацією ЦНАП отримав від ПРООН в рамках кластерної ініціативи «Покращення доступу вразливих груп населення у віддалених поселеннях до якісних адміністративних послуг» крісла у кількості 5 штук.

В рамках проекту ПРООН «Посилення стійкості громад в регіонах України», який реалізується ПРООН за підтримки уряду Великої Британії у партнерстві з Львівською обласною військовою адміністрацією розпочали роботу для отримання від ПРООН робочої станції на оформлення та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм або паспорта громадянина України формі ID картки – 1 шт.
3.3. Демократична громада 3.3.2. Активні громадяни Громадський бюджет Мостиської громади

На початку 2022 році було розроблено та подано на затвердження проект Програми «Бюджет участі» з визначеним фінансовим забезпеченням. Війна України проти рф загальмувала процес.

Однак, з перспективою на повоєнну відбудову України та активізацію залучення мешканців до цього процесу, все більше міжнародних фондів планує підтримувати цей потужний інструмент громадської участі мешканців у вирішенні місцевих проблем та впливу на управлінські рішення


Секретар ради Олег МАКАР